Black Panther,

Black Panther,

ilk haftasında 180 milyon dolarlık hasılatla gişenin lideri oldu

Black Panther: Yaşasın Wakanda (Black Panther: Wakanda Forever), 180 milyon dolarlık hasılatla ABD ve Kanada’da hafta sonu gişesinin zirvesine yerleşti.

Black Panther, ilk haftasında 180 milyon dolarlık hasılatla gişenin lideri oldu

Walt Disney Co.’nun son filmi Black Panther: Yaşasın Wakanda, gişeye iddialı bir giriş yaptı. Stüdyo, filmin ilk çıkışında yurt içinde 175 milyon dolar hasılat elde etmesini beklerken Boxoffice Pro ise, 170 milyon ila 205 milyon dolar arasında bir gelir elde edeceğini tahmin ediyordu. Disney Pazar günü yaptığı açıklamada, filmin küresel olarak 330 milyon dolar aldığını söyledi.

2018’deki ilk Black Panther filmi, çoğunlukla siyah bir oyuncu kadrosuna sahip ilk büyük bütçeli süper kahraman filmi olarak Disney ve endüstri için bir dönüm noktası olarak görüldü. Yapım, dünya çapında neredeyse 1,4 milyar dolar hasılat elde etti. Ancak ilk filmin yıldızı Chadwick Boseman’ın 2020’deki ölümüyle dünya çapında filmin tüm hayranları yasa boğuldu. Filmin ortak yazarlarından ve aynı zamanda yönetmeni olan Ryan Coogler, hikayeyi kahramanın ölümü nedeniyle yeniden şekillendirdi.

Uzun bir çalışmadan sonra film, nihayet izleyici ile buluştu. Gişeye başarılı bir giriş yapan filmin, izleyicileri de uzmanların ilgisini çekti. Bloomberg’e konuşan bir uzman, yeni filmin izleyicilerinin yaklaşık üçte birini 25 yaş üstü kadınların oluşturduğunu, izleyicilerin önemli bir kısmının ilk filmi görmediğini ancak ilk filmin bir sansasyon haline gelmesi nedeniyle devam filmine ilgi duyduğunu söyledi.

Gişede daha ilk haftadan güçlü bir hasılatla başlayan film, eleştirmenlerden de tam not almayı başardı.

Aslında Black Panther: Yaşasın Wakanda’nın izleyici ile buluşması, Disney için çalkantılı bir döneme denk geliyor. Geçtiğimiz günlerde Disney’in yaşadığı ekonomik sorunları; işten çıkarmalar, seyahat masraflarını azaltma gibi önlemlerle gidermeye çalıştığı haberleri gelmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Üzerinde çalıştığınız şey kişisel olarak sizin için çok önemli olabilir ama çok fazla zorlamayın. Yaklaşan dolunay, önümüzdeki birkaç gün içinde kendinize çok ihtiyaç duyduğunuz nefes alma alanını vermeniz gerekebileceğini önceden bildirir.

BOĞA BURCU YORUMU

Son zamanlarda çok ciddiydin, o yüzden bugün heyecan verici, seni eğlenmeye zorlayan bir şey yap. Elbette herkes yaptığınız şeyi onaylamayacak, ancak bunun sizi en ufak bir şekilde endişelendirmesi için hiçbir neden yok.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Önümüzdeki iki veya üç gün içinde stresi atma ihtiyacı hissederseniz, diğer insanları rahatsız etmeyecek şekilde yapabileceğiniz yollar bulun. Biraz gergin hissetmen onların suçu değil. Sportif veya fiziksel nitelikte bir şey yapmayı deneyin.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, özellikle şu ya da bu türden ayaklanmaların beklendiği iş cephesinde, hiçbir şeyi çok ciddiye almanın bir anlamı yok. Kontrol edilemeyecek veya değiştirilemeyecek kadar büyük güçlerle uğraşıyorsunuz, bu yüzden durumu gülümseyerek kabul edin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Düşüncelerinizde her zaman mantıklı olduğunuzu düşünmeyi seviyorsunuz ancak yaklaşan dolunay, düşüncelerinizi bir arada tutmanızı zorlaştırıyor. Kendinize, dünyada ters gidiyormuş gibi görünen her şeyin aslında o kadar da önemli olmadığını söylemeye devam edin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sahip olduklarınızı daha çekici görünen bir şeyle değiştirmek isteyebilirsiniz, ancak gezegenler çitin diğer tarafındaki çimlerin daha yeşil olmadığı konusunda uyarır. Belki de memnuniyetsizliğinizin nedenini kendi içinizde aramayı denemelisiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bir arkadaşınızın durumuna sempati duyabilirsiniz ama onun için durumu düzeltmek size düşmez. Karşılaştıkları sorunlara kendi çözümlerini bulmaları gerekiyor, bu yüzden mesafenizi koruyun. Tabii ki işler gerçekten kontrolden çıkmadıkça.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bazı insanlar şanslı olduğunuzu ve şimdi yolunuza çıkan tüm güzel şeyleri hak etmediğinizi söyleyecektir ama bu saçmalık. Bu şeyleri size çeken, son derece pozitif doğanızdır. Olumsuz düşünmeye ve olumsuz insanlara bir şans verin.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Yanında çalıştığınız insanlara, değerinden daha azını asla kabul etmeyeceğinizi ve ödemeye isteksizlerse o zaman mutlu bir şekilde başka bir yere gideceğinizi bilmelerini sağlamalısınız. Çok sayıdaki ve çeşitli yetenekleriniz sayesinde seçeneklerden mahrum kalmayacaksınız.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM