YALIN GERÇEK

YALIN GERÇEK

dün giresun’umuzda, 27 yaşında gencecik bi kız evladımız öldürüldü..
rahmetli kızımız irem, bi merhabamız olmasa da hergün yollarda rastlaştığımız, geçiştiğimiz biriydi.. uzaktan az biraz tanıdığımdı..
acım büyüktür.. kız babasıyım ben de..
****
her yerde, her zaman, her ortamda, her konuda olduğu gibi..
doğruları yazmaya, anlatmaya, konuşmaya devam edeceğim..
kim nereye çekerse çeksin, umrumda olmaz..
doğru tektir..
değiştiremezsiniz..
****
evlat ve kız sözcüklerini bilerek seçtim, çünkü doğrusu öyle kardeşim.. kadın cinayeti diye yaftalarsak, bu işleri çözemeyiz ki..
şöyle gireyim söze;
ben anneme de.. nermin özkaya teyzeme de.. aynur hancıoğlu ablama da.. canan pir ablama da.. nazan yener ablama da.. aslı ışık kardeşime de.. müge dervişoğlu bacıma da.. (…)
-”naber gız” diyip sarılırım..
bu bi statüdür.. en azından benim göynümde öyledir..
****
ama bu gerizekalı işlere ”kadın cinayeti” derseniz, olayı salt bi vajinaya indirgerseniz olmaz ki kardeşlerim!
bu bacak kadar gızımızın ölümü sadece bi kadın cinayeti midir?
onunla birlikte nelerin de öldüğünü görmez misiniz?
****
anlatmalıyım.. içim sığmıyo içime.. dertliyim..
ülkemizin düştüğü bu durumun yegane sorumlusu yetmez ama evetçi dangalaklardır..
suçu gerici cemaat zihniyetinde, suçu kara cahil akp zihniyetinde, suçu maganda türk erkeği zihniyetinde arayan, büyük hata eder..
memleketi bu vaziyete düşürenler, yetmez ama evet diyen sorumsuz kişilerdir..
****
yetmez ama evet, özgürlük ve demokrasi kisvesi altında Mustafa Kemal’e ve türkiye cumhuriyetine bi başkaldırı idi.. bunların üç kuruşluk akıllarınca, Atatürk’ün ve cumhuriyet devriminin tüm yaptıkları yanlış, kendi zavallı ve klişe fikirleri doğru idi..
tüm yetkiyi tekbi kişiye vermeye ”evet” dediler..
tavuk kümesinin yönetimini tilkiye vermeye ”evet” dediler..
sonuçta; ne hukuk kaldı, ne ekonomi kaldı, ne tarım kaldı, ne spor kaldı, ne namus kaldı, ne din kaldı, ne ahlak kaldı, ne asker kaldı, ne bilim kaldı..
üzülerek yazmalıyım yalın gerçeği; arap çöl bedevisi zihniyeti vatanımı esir aldı..
****
durum budur..
yolda izde durdurup, kelle kesmediklerine dua edin..
inanın budur..
****
ve bu yetmez ama evet denen dangalaklığın dişi versiyonunu da unutmayın sakın.. ne demektir yahu ”benim bedenim, benim kararım”!!!
bunun, şu cahiliye ortamında ne anlama geldiğini düşünemeyecek kadar mı uçuksunuz?
kendini bi beden olarak görüp, kendini bi vajina olarak lanse etmekle, işin nereye varacağını tahmin edemez misiniz?
utanacaksınız dediğiniz laftan, utanacak!
****
bağışlaması çok zor..
gün gelir cemaat müritlerini, akp kurnaz cehaletini, dağa çıkmış kürt gencini bile belki bağışlarız.. ama salt kendi gtünün keyfine yetmez ama evet diyerek vatanımızı bedevileştirenleri bağışlayabileceğimizi sanmıyorum..
yine de üzülüyorum, aralarında iyi insanlar var, kıyamıyorum..
çıksınlar şehir meydanına.. bir bir diz çöküp af dilesinler.. saatlerce öylece beklesinler.. yüzlerine tükürerek geçelim oralardan..
sonra.. ayağa kalkıp ceketlerini iliklesinler.. ellerimizi ayaklarımızı öpsünler..
belki yumuşarız..
zor..
****
kadın cinayeti deyip geçmeyin kardeşim..
çöl bedevisi vatanı ele geçirdi, kızlarımızı öldürmeye başladı..
suçluyu yazdım, başka yerde aramayın..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunu fazlasıyla etkileyen bir enerji var. Kendinize odaklanmak, hedeflerinize daha sıkı sarılmak ve cesur adımlar atmaktan çekinmemek için harika bir gün olabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizdeki insanlarla daha iyi anlaşabileceğiniz bir gün sizi bekliyor. Kendinize olan güveniniz artacak ve kararlarınızı uygulamak konusunda daha kararlı olacaksınız. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

BOĞA BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Boğa burcuna mensup kişiler için ilişkilerde denge ve uyum arayışı ön planda olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek ve anlayışlı olmak önem kazanacak. Aynı zamanda kendinize zaman ayırmayı unutmayın, iç huzurunuzu sağlamak için dinlenmeye ve meditasyona yönelebilirsiniz. Ufak tefek aksilikler sizi yıldırmasın, sabırlı ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam edin.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün duygusal karışıklıklar yaşayabilirsiniz ve içsel çatışmalarınız artabilir. Sevdiklerinizle iletişimde dikkatli olmanızda fayda var, anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak duygularınızı dengelemeniz ve iç huzuru bulmanız önemli olacak. Günlük rutinlerinizi düzenlemek ve kendinize güzel bir zaman ayırmak için iyi bir gün olabilir. Aklınızda olan sorunları netleştirmek ve çözüm bulmak için içsel yolculuğunuza çıkabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın. Enerjinizi dengelemek için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.Umuyorum ki gününüz güzel geçer!

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim yetenekleriniz ön planda olacak. İnsanlarla daha kolay etkileşim kurabileceksiniz. Fikirlerinizi rahatlıkla ifade edebilecek ve karşınızdakileri ikna edici bir şekilde konuşabileceksiniz. Duygularınızı açıkça ifade etmekten çekinmeyin. Aynı zamanda sosyal çevrenizde önemli destekler alabilirsiniz. Keyifli bir gün geçireceksiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün detaylara daha fazla dikkat etmelisiniz. Çevrenizde olan biten her şeye detaylı bir şekilde bakmalı ve gereken analizleri yapmalısınız. Ayrıca sağlığınıza da özen göstermekte fayda var, beslenmenize dikkat etmelisiniz. Kendinize zaman ayırarak stresinizi azaltacak aktiviteler yapabilirsiniz. Ailenizle olan iletişiminizi güçlendirmeye özen göstermelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii, Terazi burcunun günlük burç yorumu şöyle; Bugün iletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizle daha yakın ilişkiler kurabilirsiniz. Duygusal konularda daha açık ve dürüst olmak, ilişkilerinizi güçlendirebilir. Kararsızlık yaşadığınız konularda iç sesinizi dinlemek ve içsel dengeyi sağlamak için zaman ayırmak faydalı olacaktır. Özellikle ikili ilişkilerde anlayışlı ve uzlaşmacı davranarak olumlu gelişmeler elde edebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygularınız derin olabilir ve içsel düşüncelerinizde yoğunluk hissedebilirsiniz. İlişkilerinizde derinlik arayışı içinde olabilir, derin ve anlamlı konuşmalar yapabilirsiniz. Ancak, bu derinlik bazen kırılganlık hissi yaratabilir, bu nedenle dikkatli olmak önemlidir. Bugün, hayatınızda önemli kararlar almak için doğru zaman olmayabilir, kendinize zaman tanıyın. İç huzuru ve dengeyi korumak için meditasyon veya yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Merhaba! Oğlak burcu bugün, kariyer alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi iş hayatınızda daha fazla göstereceğiniz ve başarılı olacağınız bir gün olabilir. Dikkatinizi detaylara vermekte fayda var, önemli kararlar almadan önce olayları iyice değerlendirmeniz gerekebilir. Bugün mantıklı ve disiplinli adımlar atarak hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Keyifli ve verimli bir gün geçirmenizi dilerim!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM