Van Gogh’un gizli otoportresi, X-ray taramasıyla bulundu

Van Gogh’un gizli otoportresi, X-ray taramasıyla bulundu

Ünlü empresyonist ressam Vincent van Gogh’un otoportresi, X-ray cihazı yardımıyla başka bir resminin içinde bulundu.

Van Gogh’un gizli otoportresi, X-ray taramasıyla bulundu

Hollandalı ressam Vincent van Gogh’un daha önce bilinmeyen bir otoportresi, X-ray cihazı yardımıyla yıllar sonra keşfedildi.

Ressamın otoportresi, “Köylü Kadın Başı” olarak bilinen eserin arkasında gizlenmiş halde bulundu. İskoçya Ulusal Galerisi’ndeki yetkililer, Van Gogh’un tasarruf amacıyla, kullanılmış tuvallerin arkalarını da kullandığını, yine de yeni otoportreyi bulmanın kendileri için büyük sürpriz olduğunu söyledi.

Otoportrede ünlü ressamın kesik kulağı açıkça görülebiliyor. Portrenin sanatçının ilk dönem eserlerinden biri olduğu tahmin ediliyor. Empresyonist ressam 1890 yılında henüz 37 yaşındayken hayatını kaybetmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47