Ünlü sanatçının hiç görülmemiş eserleri açığa çıkıyor

Ünlü sanatçının hiç görülmemiş eserleri açığa çıkıyor

Figüratif sanat dalında uzmanlaşmış İngiliz ressam Lucian Freud’un daha önceden görülmemiş gravürleri ilk kez yayınlanacak.

Ünlü sanatçının hiç görülmemiş eserleri açığa çıkıyor

2011’de hayatını kaybeden İngiliz sanatçı Lucian Freud tarafından üretilmiş ve daha önce görülmemiş eserler, yeni basılacak bir kitapta yer alacak.

Times’ın haberine göre, önümüzdeki ay çıkacak olan kitap, sanatçının 1930’lardaki ilk lino baskılarından süper model Kate Moss’un gerçek boyutlu çıplak illüstrasyonuna kadar tüm parçalarını anlatan ilk kitap olma özelliğini taşıyor.

Kitap aynı zamanda, sanatçının, parça başına genellikle altı ila dokuz ay sürebilen ve tekrar tekrar gözden geçirilebilen gravürlerini yaratma konusundaki özenli sürecini de ortaya koyacak.

24 Mayıs’ta yayınlanacak kitabın yazarı ve sanat tarihçisi Toby Treves, “Freud, gravürleri üzerinde uzun süre çalışan bir sanatçı olarak son derece yüksek standartlara sahipti. Kitapta açıklığa kavuşturulan ilginç şeylerden biri de, plakayı kazıdıktan sonra geri dönüp küçük revizyonlar yapıp tekrar basılmasını sağlamasıdır” dedi.

Treves, “İnanılmaz olan şey, küçük revizyonların, belki 10 veya 20 satırın gerçek bir fark yarattığını görebilmeniz. Ayrıntılara özen gösteren biriydi, işine yakından bakmak ve çoğu insanın fark edemeyeceği türden ayarlamalar yapmak zorundaydı” diye ekledi.

88 yaşında İngiltere’de vefat eden Freud, aynı zamanda ünlü psikanalist Sigmund Freud’un da torunu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Merhaba! Bugün Oğlak burcunu bekleyen enerjiler, iş hayatında başarılı olmak için uygun bir zaman olabilir. Sabırlı ve kararlı yaklaşımlarınız sayesinde hedeflerinize daha da yaklaşabilirsiniz. Ayrıca duygusal konularda da daha dengeli bir tutum sergileyerek ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin, bugün kendinizi şımartacak aktiviteler yaparak stresinizi azaltabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47