ÜLKE GERÇEĞİ…

ÜLKE GERÇEĞİ…

a) bugün öğlen saatlerinde çala kalem yazdığım yazı ile gireyim izninizle.. satır arasına gizlediğim bi husus var idi o yazıda.. akp ile hdp’yi aynı safta adlandırmak.. görmemişsem benim hıyarlığım, daha evvel başka hiç kimseden okumadım bunu.. oysa, ülkemizin birinci gerçeği budur.. akp ve hdp aynı şeydir.. siyasetin kumarı bile yanlış ve maksatlı dizayn edildi.. hile var kardeşlerim..
b) konuya dair birincil itiraz olarak; ”ne diyun oolum gürsel, öyle bişi olsa mhp’nin ne işi var akp ile” seslerini duyar gibi oldum aha.. komik tabi.. akp saflarında olan mhp diğil, devlet bahçelidir.. abartmaya gerek yok.. bütün bi vatansever camiayı kimse karalayamaz..
c) sn bahçeli’nin şoförü ile uygunsuz bi kaseti olduğu için akp’nin kucağına düştüğü safsatasına da pek inanmayın derim.. beyefendinin cinsel tercihleri beni ilgilendirmez.. böyle bi ilişki, böyle bi kaset harbiden olabilir, bilemem.. geçelim.. devlet bey’in neden o safta olduğuna ilişkin gerçekleri ben buraya yazamam valla.. birincisi bildiklerimi kanıtlayamam, başım derde girer, ikincisi her konuda da kalem oynatılmaz.. burası olağan koşullarda mizah sayfasıdır yahu.. (şunu diyip geçeyim o zaman, devlet bahçeli’nin bizler adına, vay efendim akp’yi kontrol altında tutmak amacıyla orada olduğu sözleri de asla doğru diğildir.. başka bi dünya var, bu sayfayı aşar)
d) giresun’da f-16 jetlerimizin bi akrobasi gösterisi oldu bugün.. oracıkta düşündüklerim yazdırmaktadır bana bu yazıyı.. işin gerçeği, çoğumuz gibi, çok da işim olmaz bu tür işlerle.. yani normal koşullarda kardeşiniz gürsel ekmekçi, merak edip de gitmez bile askeri uçak izlemeye.. çünkü karınca ezmemiştir..
e) ama ülkemizi öyle bi sattılar ki, sahip çıkmak zorunda kalıyoruz bazı şeylere.. inadına!!!! sen vatan haini isen, ben askerim der gibi.. sen bu denli ucuzsan, ben değerliyim gibi.. sen umursamazsan, ben uğrunda ölecek kadar taparım gibi.. yoksa umrumuzda olmaz; ne askeriz, ne değerliyiz, ne taparız.. sevgi ve emekten başka bişi bilmeyiz ulan!
f) uçak gösterisi olacak diye giresun o denli kalabalıktı ki bugün.. en sonunda, yüksekçe bi üst geçitten sahili izlerken, minik yağmur’uma; ”bak kızım, gerçek giresun aslında böyle bi yerdir.. şu sahil her zaman tıklım tıklımdır.. insanlar hep sokaktadır.. bakma şimdiki şerefsizlere, bakıp da sakın üzülme” demek zorunda kaldım..
g) izin veriniz, azıcık a şıkkına döneyim.. elbette akp ile hdp aynı şeydir.. anlatayım; misal ben düşman diye bişi bilmem.. o kavramı sevmem.. ne yunanlı, ne iranlı, ne ıraklı, ne arap, ne suriyeli, ne abdli, ne rus.. hiçbiri düşman falan olamaz bana.. benim düşman bildiğim içimizdeki aşşaalık heriflerdir.. dindar ile diğil, cemaatçi yobazla derdim vardır.. kürt vatandaşı ile diğil, kürtçü faşistle derdim vardır.. özgürlükçü aydın ile diğil, liberal dangalakla derdim vardır.. örnek olsun diye yazayım, abdurrahman dilipak ile bile diğil, mütareke basınıyla, örneğin ahmet altan’gille derdim vardır.. Atatürk düşmanlığıdır bu bok heriflerin ortak paydası.. hepsini ezip geçeceğiz.. daha da açık konuşulmaz..
h) biraz da bugünü anlatayım.. uğur kap kardeşimin çektiği bi video ile kulağıma geldi.. mehter marşı çalmışlar uçak gösterisi sırasında.. bok yemişler! konu mehter diğildi ki bugün, konuyu mehtere indirgerseniz yanlış yaparsınız.. benim dengemi bozmayınız, sizi turgut uyar’a söylerim oolum.. mehter takımı elbette kutsalımızdır ama şu günlerde mehter figürü kullanırsanız tekbi şey derim; zçdırtmayın mehterinize.. gün, yaşa varol harbiye günüdür, yoksa mahvolacağız..
i) hadi biraz da gırgır.. uçak gösterisi bitti gibi oldu.. kalktık kızımla konuşlandığımız kafeden.. daha bikaç adım attık atmadık, olağanüstü bi gürültü oldu.. ”baba yine geliyorlar” dedi kızım, kamerasını tekrar açtı.. valla ben de gözümü havaya diktim resmen.. ula sahilden bi tır geçmesin mi?? ”baba bu tırın sesi uçaklardan fazla” dedi kızım.. ne diyeyim, hava kuvvetlerimize tır da almak lazım tabi kızım, diyebildim..
j) karşıdan bi abimiz geliyordu o esnada.. adını bile bilmem ama çok severim.. öyle insanlar vardır bilirsiniz.. ne göreyim, topallıyo, acı çekiyo, kolunda baston, bedeninin yarısı sargı ve alçı içinde.. ”abim nooldu yahu sana, çok geçmiş olsun” dedim.. vallahi trafik kazası sandım.. ”katarakt ameliyatı oldum kardeşim, sağol” deyiverdi.. dikkat ettim, gerçekten de gözünde minik bi bandaj var idi.. uzun süre ameliyat ekibini merak ederek yürüdüm daha sonra.. nasıl yani? naaptınız la abimize?
k) kaç gündür, dostlarım paylaşıyo sosyal medyada fotolarını.. en az 40 kişi vardı f 16 ekibi.. ne güzel dedik, ne güzel.. neler yapacaklar Allah bilir, neler yapacaklar? ama bugünse ya bi uçak vardı havada, ya iki??? neydi ulan bu? neden geldiniz o zaman, o gadar adam?
l) haklısınız, o endişe herkeste vardı aslında.. türkiye cumhuriyetinin unsurları diye sevindik, ama sakın cemaatin ekibi olmasın bunlar, diye düşünen de çoğidi aramızda.. merak etmeyin, yemez o iş artık.. geldikleri gibi gidecekler.. akp, cemaat, hdp, yetmez ama evetçi dangalak, mütareke basını.. merak etmeyin.. kovalayarak göndereceğiz hepsini.. bi kere döktük denize, bi daha dökeceğiz..
m) tam dağılma anıydı, gökte sonbi uçak mı vardı neydi? büyük kızım çiğse aradı.. tembellikten balkona bile çıkmamış, yağmur’dan canlı yayın istiyordu.. baktım ki ben de kadrajdayım, derhal kendime eski bi ”havacı” pozu verip, o mimiklerle baktım kameraya.. bak, ben de eski havacılardanım, bizim çocuklar uçuyo, der gibi.. canım çiğse derhal anlayıp şamatayı gülmekten yerlere yattı..
harbiden havacı idim.. gönüllü, kısa dönem hava piyade gürsel çavuş..
pişmanım, gönüllü er gittiğime, subay olmadığıma, gidip teskere bırakıp askeriyede kalmadığıma..
marşımız kaldı dilimde ama, 30u aşkın yıldır;
-şu masmavi göklerde
çelikten bir kartalız
korku nedir bilmeyiz
biz havacı erbaşız..
geri dönen namerttir..
bunların alayına rest!
Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Koç burcu için olduğu kadar diğer burçlar için de heyecan verici bir gün olabilir. İş alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz, bu sebeple açık fikirli olmak ve fırsatları değerlendirmek önemli olacaktır. İletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir, çünkü yanlış anlaşılmalar olabilir. Özel hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün geçirebilirsiniz. Aşk yaşayabilir, ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırıp rahatlama ve dinlenme fırsatı da bulabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir gün olabilir, bu sebeple hobilerinize veya sanatsal faaliyetlere yönelebilirsiniz. Enerjinizi olumlu yönde kullanarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygularınızın yoğunlaştığı bir gün olabilir. İçsel dünyanıza odaklanmak ve duygularınızı anlamak için zaman ayırabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek için duygularınızı paylaşabilir ve anlayışlı olmaya özen gösterebilirsiniz. İş hayatınızda ise daha sabırlı ve kararlı olmanız gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Önemli kararlar almadan önce durumları iyice değerlendirmenizde fayda var. Bugün kendinize zaman ayırarak kendinizi dinleyebilir ve içsel huzuru bulabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz ve çevrenizdeki insanların sözlerine daha fazla duyarlılık gösterebilirsiniz. Kendinizi ifade etmek konusunda zorlanabilir ve içe kapanık bir tutum sergileyebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlara karşı anlayışlı ve sabırlı olmalısınız. İş hayatınızda ise odaklanma güçlüğü yaşayabilirsiniz, bu nedenle dikkatinizi dağıtan unsurlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Ayaklarınızın yere sağlam basması gereken bir gün olabilir, mantıklı kararlar almaya özen göstermelisiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir. Özellikle yakın çevrenizle iletişimde anlaşmazlıklara yol açabilecek durumlardan kaçınmaya çalışmalısınız. İletişim becerilerinizi kullanarak çözüm odaklı yaklaşımlar benimsemelisiniz. Ayrıca bugün içsel denge ve dinginliğe odaklanmak size iyi gelebilir. İyimser ve pozitif bir tutum sergileyerek günü olumlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün iş hayatınızda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Dikkatinizi detaylara vererek projelerinizi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Kişisel ilişkilerinizde ise anlayışlı ve sabırlı olmanız gereken bir gün olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi kuvvetlendirerek olumlu enerjiyi paylaşabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın, fiziksel ve zihinsel olarak kendinizi iyi hissetmek için dinlenmeye ve beslenmeye dikkat etmelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Enerjinizi dengede tutmaya çalışın. Bugün, çevrenizdeki olumsuzluklardan etkilenmemek adına içsel denge ve huzurunuza odaklanın. Kendinize zaman ayırarak ruhunuzu besleyin ve pozitif düşüncelerle gününüzü geçirin. İletişim konularında dikkatli olun ve anlaşmazlıkların çözümü için sabırlı olun. Sevdiklerinizle sağlam iletişim kurmak için fırsatları değerlendirin.

AKREP BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Akrep burcu için ilişkilerle ilgili önemli konular gündeminizde olabilir. Partnerinizle iletişiminizi güçlendirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Aynı zamanda duygusal olarak biraz daha hassas olabilirsiniz, bu nedenle duygularınızı kontrol etmeye özen göstermelisiniz. İş hayatında ise yeni fırsatlarla karşılaşabilir ve kariyerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Bugün, enerjinizi pozitif ve yapıcı yönde kullanmak size fayda sağlayacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Oğlaklar için iletişimde güçlükler yaşayabilirsiniz. Duygularınızı ifade etmekte zorlanabilir ve karşı tarafı anlamakta zorlanabilirsiniz. Ancak sabırlı ve doğru iletişim kurmaya çalışarak bu durumu aşabilirsiniz. Kendinize zaman ayırın ve içsel dengenizi sağlamak için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Bugün detaylara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir, acele kararlardan kaçının. Enerjinizi planlı ve organize bir şekilde kullanarak günü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Umarım bu bilgiler size yardımcı olur!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM