TRT Çocuk’un çizgi filmleri nasıl hazırlanıyor?

TRT Çocuk’un çizgi filmleri nasıl hazırlanıyor?

[Fotoğraf: TRT Haber]

Miniklerin severek izlediği çizgi filmler, uzun bir emeğin sonucunda ekranlara geliyor. TRT Çocuk’ta da yayınlanan her bir çizgi film özenle hazırlanıyor, senaryolar kanalın pedagogları tarafından inceleniyor.

En çok izlenen çocuk kanalı olan TRT Çocuk’ta çizgi filmler, çocukların yararını gözeterek yapılıyor. Senaryolar kanalın pedagogları tarafından incelenirken teknik süreçte de onlarca animasyon sanatçısı görev alıyor.

Her çizgi film pedagoglar tarafından inceleniyor

Çizginin filme uzanan yolculuğu senaryo yazımıyla başlıyor. TRT Çocuk için içeriğin çocuklara ışık tutması, izlenme kaygısından önce geliyor.

Çizgi filmlerle eğlendirmenin yanı sıra çocuklara bir şeyler öğretmek de hedefliyor. Bu anlamda hazırlanan senaryolar birçok pedagog tarafından incelendikten sonra filme dönüştürülüyor.

 

TRT Çocuk’un çizgi filmleri nasıl hazırlanıyor?

 

Resimler çizilip hareket veriliyor

Senaryo bitince görevi animasyon sanatçıları devralıyor. Mati, Hale ve Sevim gibi sevilen karakterlerin iskeleti oluşturulup üç boyutlu programlarda mekânlar tasarlanıyor. Daha sonra her ikisi de birleştirilerek hareket veriliyor.

 

TRT Çocuk’un çizgi filmleri nasıl hazırlanıyor?

Bütün kareler bilgisayarlar tarafından işlendikten sonra tüm bu karelerin birleştiği renk balansının yapıldığı ve müziklerle birleştiği final kısmına geçiliyor.Seslendirme sanatçılarının karakterlere ruhunu katmasıyla da süreç tamamlanmış oluyor. 

Rafadan Tayfa, Yade Yade ve severek izlenen daha onlarca çizgi film, uzun bir serüvenden sonra ekranlara geliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün özellikle iletişim konularında başarılı olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmalar yapabilir, projelerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Karşınızdaki insanlarla açık ve net iletişim kurmaya özen gösterin ve sorumluluklarınızı yerine getirirken hızlı ve kararlı adımlar atın. Ayrıca bugün içinizdeki enerjiyi harekete geçirici aktivitelere yönlendirmek size iyi gelebilir. Her zamankinden daha cesur ve girişken olun, kendinize olan güveninizi arttırın.

BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcunu bekleyen sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etme konusunda daha cesur olmalı ve iç sesinizi dinlemelisiniz. İş hayatında yeni fırsatlarla karşılaşabilir, farklı projelere adım atabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi artırarak, bugünü en verimli şekilde geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle de daha fazla vakit geçirmeye özen gösterin. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM