Trabzon Devlet Tiyatrosu, “Kaç Tilki Kaç” Oyunuyla Sezonu Açıyor

Trabzon Devlet Tiyatrosu, “Kaç Tilki Kaç” Oyunuyla Sezonu Açıyor

Trabzon Devlet Tiyatrosu 2022-2023 Tiyatro Sezonunu merakla beklenen bir çocuk oyunu ile açıyor. Jean De La FONTAINE’nin yazdığı Nurullah KALKAN’ın çevirisini yaptığı ‘KAÇ TİLKİ KAÇ’ adlı oyunu Trabzon Devlet Tiyatrosu Müdürü Elvan Saliha KARAHASAN yönetiyor. Yönetmen Yardımcılığı koltuğunu ise Emre ÖN ve Didem AYGÜN paylaşıyor.
Oyun Hakkında:

Ayrıca KAÇ TİLKİ KAÇ adlı oyun ile Çocukların ağaç ve orman sevgisini arttırmak, var olan orman ve çevre koruma duyarlılıklarını geliştirmek, Orman Genel Müdürlüğü faaliyetlerini tanıtmak, orman yangınları ve fidan dikimi konularına dikkat çekmek amacıyla Trabzon Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü ile Trabzon Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğinde ilimiz genelinde devlet tiyatrolarında oynatılacak ‘Kaç Tilki Kaç’ adlı çocuk oyunu ile yaklaşık 40.000 çocuğa ulaşmak hedefleniyor.

15 Eylül 2022 saat 11:00’da Haluk Ongan Sahnesinde prömiyerini gerçekleştirecek olan ‘KAÇ TİLKİ KAÇ’ adlı oyunun konusu ise; zamanın birinde, güzel bir ormanda hayvanlar ve bitkiler bir arada yaşarmış. Hepsi sevgi dolu, neşe dolu şarkılar söylermiş. Ancak kurnazlığıyla bilinen bir de tilki varmış. Bu tilki her hayvana musallat olan, onları canından bezdiren bir tilkiymiş. Karga’nın peynirini almadığı gün, Leylek’in canını sıkarmış. Kurt’un elinden kaçtığı gibi keçiyi kuyulara kapatırmış. Bununla da kalmaz daha ne kurnazlıklar yaparmış. Gel zaman git zaman orman ahalisi bu durumdan illallah etmiş, bu böyle devam etmez deyip, bir heyet kurup ormanlar kralı aslanı ziyarete gitmişler… Fransız ve dünya edebiyatının dev klasiklerinden biri olan La Fontaine’nin birçok masalı bir arada karşımıza çıkıyor. Bakalım bu oyunda kurnaz tilkinin yaptıkları yanına kalacak mı?

Oyunun Künyesi:

Dekor Tasarım Büşra EROĞLU AYDIN, Kostüm Tasarım Gökçe ŞENER, Işık Tasarım Nihat BAHAR, Müzik Salih Kerem MEMİŞOĞLU, Koreografi ise Köksal ÜNAL tarafından gerçekleştirilen ‘KAÇ TİLKİ KAÇ’ adlı oyunda Mahir ELVAN, Sıla ÖMEROĞLU, Faik GÜRBÜZLÜ, Burhan KURT, Oğuzhan ASAK, Pelin BEĞENDİ, Durulcan YAMAN, Derya HATİPOĞLU, Elif EPCİMOĞLU, Dilan SERİNYEL,  Ensar KAPLAN, Göknur PASLI, Ebru KARAHASAN, Ayşe NATIR, Yasemin NALÇACIOĞLU ve Aybüke YILMAZ KURT rol alıyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunu fazlasıyla etkileyen bir enerji var. Kendinize odaklanmak, hedeflerinize daha sıkı sarılmak ve cesur adımlar atmaktan çekinmemek için harika bir gün olabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizdeki insanlarla daha iyi anlaşabileceğiniz bir gün sizi bekliyor. Kendinize olan güveniniz artacak ve kararlarınızı uygulamak konusunda daha kararlı olacaksınız. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

BOĞA BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Boğa burcuna mensup kişiler için ilişkilerde denge ve uyum arayışı ön planda olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek ve anlayışlı olmak önem kazanacak. Aynı zamanda kendinize zaman ayırmayı unutmayın, iç huzurunuzu sağlamak için dinlenmeye ve meditasyona yönelebilirsiniz. Ufak tefek aksilikler sizi yıldırmasın, sabırlı ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam edin.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün duygusal karışıklıklar yaşayabilirsiniz ve içsel çatışmalarınız artabilir. Sevdiklerinizle iletişimde dikkatli olmanızda fayda var, anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak duygularınızı dengelemeniz ve iç huzuru bulmanız önemli olacak. Günlük rutinlerinizi düzenlemek ve kendinize güzel bir zaman ayırmak için iyi bir gün olabilir. Aklınızda olan sorunları netleştirmek ve çözüm bulmak için içsel yolculuğunuza çıkabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın. Enerjinizi dengelemek için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.Umuyorum ki gününüz güzel geçer!

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim yetenekleriniz ön planda olacak. İnsanlarla daha kolay etkileşim kurabileceksiniz. Fikirlerinizi rahatlıkla ifade edebilecek ve karşınızdakileri ikna edici bir şekilde konuşabileceksiniz. Duygularınızı açıkça ifade etmekten çekinmeyin. Aynı zamanda sosyal çevrenizde önemli destekler alabilirsiniz. Keyifli bir gün geçireceksiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün detaylara daha fazla dikkat etmelisiniz. Çevrenizde olan biten her şeye detaylı bir şekilde bakmalı ve gereken analizleri yapmalısınız. Ayrıca sağlığınıza da özen göstermekte fayda var, beslenmenize dikkat etmelisiniz. Kendinize zaman ayırarak stresinizi azaltacak aktiviteler yapabilirsiniz. Ailenizle olan iletişiminizi güçlendirmeye özen göstermelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii, Terazi burcunun günlük burç yorumu şöyle; Bugün iletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizle daha yakın ilişkiler kurabilirsiniz. Duygusal konularda daha açık ve dürüst olmak, ilişkilerinizi güçlendirebilir. Kararsızlık yaşadığınız konularda iç sesinizi dinlemek ve içsel dengeyi sağlamak için zaman ayırmak faydalı olacaktır. Özellikle ikili ilişkilerde anlayışlı ve uzlaşmacı davranarak olumlu gelişmeler elde edebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygularınız derin olabilir ve içsel düşüncelerinizde yoğunluk hissedebilirsiniz. İlişkilerinizde derinlik arayışı içinde olabilir, derin ve anlamlı konuşmalar yapabilirsiniz. Ancak, bu derinlik bazen kırılganlık hissi yaratabilir, bu nedenle dikkatli olmak önemlidir. Bugün, hayatınızda önemli kararlar almak için doğru zaman olmayabilir, kendinize zaman tanıyın. İç huzuru ve dengeyi korumak için meditasyon veya yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Merhaba! Oğlak burcu bugün, kariyer alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi iş hayatınızda daha fazla göstereceğiniz ve başarılı olacağınız bir gün olabilir. Dikkatinizi detaylara vermekte fayda var, önemli kararlar almadan önce olayları iyice değerlendirmeniz gerekebilir. Bugün mantıklı ve disiplinli adımlar atarak hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Keyifli ve verimli bir gün geçirmenizi dilerim!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM