Tiyatrolardan Anadolu İzlenimleri:

Tiyatrolardan Anadolu İzlenimleri:

Atta Festival “Pezzettino” Oyunuyla Samsun’daydı

Bu yıl, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, “27 Mart Dünya Tiyatro Günü”nün festival havasında gerçekleşmesi amacıyla, 26-27 Mart tarihlerinde Devlet Tiyatroları oyunları haricinde 17’si çocuk 69’u yetişkin oyunu olmak üzere, 86 bağımsız tiyatronun oyunlarını Anadolu’nun farklı şehirlerinde seyircilerle buluşturdu. Tiyatro… Tiyatro… Dergisi olarak, Türkiye’de ilk kez Devlet Tiyatroları ve bağımsız tiyatroların 81 ilde aynı günlerde sahne aldıkları festival kapsamında, oyunlarını genellikle büyük şehirlerde sahneleyen bağımsız tiyatroların pek çoğunun ilk kez sahne aldıkları Anadolu şehirlerinde yaşadıkları deneyimlerin hem tiyatrolar hem de bu şehirlerdeki seyirciler açısından oldukça ilginç olacağını düşündük ve festival kapsamında turne yapan kimi tiyatrolardan izlenimlerini aktarmalarını rica ettik.  

Deneyimlerini bizimle paylaşan tiyatroların izlenimlerini sizlerle paylaşacağımız yazı dizisinin bugünkü  konuğu Atta Festival. Samsun’da “Pezzettino” oyununu sahneleyen Atta Festival ekibi izlenimlerini anlattı:

Bebekler ve Çocuklar için Uluslararası Sanat Festivali, Atta Festival çocukların sanat ve kültür haklarından yola çıkan sosyal bir girişimdir. 

Atta olarak Türkiye çapında çalışmalar yürütmekteyiz. Gerek Kasım-Aralık dönemindeki festivalde gerekse yıl içerisinde gerçekleştirdiğimiz atölyelerimiz, oyunlarımız ile Türkiye’nin çeşitli yerlerindeki bebekler, çocuklar (nörolojik farklılıkları olan çocuklar dahil), ebeveynleri ile buluşuyoruz. 

Dünyanın farklı yerlerinden ve Türkiye’den sanatçılarla nitelikli, sanatsal-eğitsel etkinlikleri ve aktiviteleri daha çok çocukla buluşturmak için konsolosluklar, belediyeler, özel şirketler, enstitüler gibi kurumlarla işbirlikleri yaparak ilerliyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile Samsun Devlet Operası’nda sahne almak büyüleyici bir deneyimdi bizim için. Akustik iyi olduğu için oyunun etkisi tam anlamıyla seyirciye geçebildi ve oyuncular da oynamaktan ayrı bir keyif aldılar. 

Seyircinin yoğun katılımı, oyundan yarım saat önce salonda, heyecanla bekliyor olmaları, oyunu izlerlerken gösterdikleri katılımcı tavır, oyundan sonra geri bildirim vermeleri Atta Festival olarak tüm ekibimizi çok memnun etti. Bunun yanı sıra sahnenin teknik ekibinin oyundan önce verdikleri destek, misafirperver tutum bir kez daha ‘İyi ki Samsun’dayız’ dememize sebep oldu.

Atta Festival Ekibi 
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi iş hayatınıza odaklamanız gerekebilir. Üzerinde çalıştığınız projelerde başarıyı elde etmek için detaylı ve disiplinli bir şekilde ilerlemek önemli olacak. İş arkadaşlarınızla işbirliği içinde olmak sizi destekleyebilir. Bugün, duygusal konularda ise mantıklı kararlar almaya çalışmalısınız. Sağlığınız için beslenmeye dikkat etmek ve düzenli egzersiz yapmak faydalı olacaktır.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcunu bekleyen güzel bir gün olabilir. Uzun zamandır üzerine düşündüğünüz bir konuda ilerleme kaydedebilir ve beklediğiniz haberleri alabilirsiniz. Aşk hayatınızda tutkulu ve heyecanlı bir gün geçirebilirsiniz. Ancak, bugün kendinize zaman ayırmanız ve iç huzurunuzu ön planda tutmanız da önemli olacak. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal anlamda daha hassas olabilirsiniz. İletişim içinde olduğunuz kişilerle empati kurmak ve anlayışlı olmak önemli olacaktır. İçsel dünyanıza daha fazla odaklanabilir, duygularınızı derinlemesine keşfetme ve anlama şansı bulabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak, duygusal dengeyi korumak ve iç huzuru sağlamak için faydalı adımlar atabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, kendinize zaman ayırmak ve iç dünyanıza biraz vakit ayırmak için mükemmel bir gün olabilir. Duygusal olarak dengenizi korumaya özen gösterin ve içsel huzurunuzu korumak için meditasyon veya yoga gibi aktivitelere yönelebilirsiniz. Aynı zamanda, bugün çevrenizdeki insanlarla iletişiminizi kuvvetlendirmek ve işbirliği yapmak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etmeye açık olun ve duygularınızı paylaşmaktan çekinmeyin. Ufak detaylar üzerinde çok fazla durmak yerine büyük resme odaklanmayı deneyin. Enerjinizi olumlu ve yapıcı şekilde yönlendirerek bugünü daha verimli hale getirebilirsiniz.Hayatınızda fark yaratacak kararlar alabilirsiniz.Umarım bugünün keyifli ve verimli geçer!

BAŞAK BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Başak burcunun insanları için verimli ve organize bir gün olabilir. İşlerinizde detaylara dikkat etmek, planlarınızı düzenli bir şekilde takip etmek size başarı getirebilir. Sağlık açısından da bugün kendinize özen göstermenizde fayda var. Kendinize zaman ayırmak ve stresten uzak durmak için kendinize zaman ayırmanız önemli olacaktır. Umarım harika bir gün geçirirsiniz!

TERAZİ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Terazi burcunu bekleyen abartılı beklentilerin gerçeklerle uyuşmayabileceği bir gün olabilir. Özellikle iletişimdeki bazı belirsizlikler sizi endişelendirebilir ancak sağduyunuza güvenerek kararlar almaya çalışmalısınız. Kendinize ve duygularınıza dürüst olmak, ilişkilerinizde olası sorunları engelleyebilir. Enerjinizi dengede tutmaya özen gösterin ve içsel dengeyi koruyarak hareket edin.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Akrep burcuna mensup olanlar için duygusal ilişkilerde derin bağlantılar kurma ve duygularını ifade etme zamanı olabilir. İçinizde biriken hisleri paylaşarak ilişkilerinizi daha derinleştirebilirsiniz. Aynı zamanda bugün, yapmanız gereken bazı sorumluluklarla ilgili kararlar alabilir ve planlarınızı netleştirebilirsiniz. İş hayatında odaklanma gücünüz artabilir ve hedeflerinize adım adım ilerleyebilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim!

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizde disiplinli olmanız gerekebilir. Hedeflerinize odaklanarak kararlılıkla ilerlemelisiniz. Sabırlı ve pratik bir şekilde sorunları çözebilir ve önemli adımlar atabilirsiniz. İş ilişkilerinizde de ciddi ve sorumluluk sahibi davranarak başarılı olabilirsiniz. Özel hayatınızda ise sevdiklerinizle vakit geçirerek ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM