Tiyatrohane,

Tiyatrohane,

Nisan ayında 4 ayrı dalda, 9 etkinlikle ve 40 sahne emekçisinin katılımıyla

2013 yılından beri İzmir’de kültür ve sanat üreticisi olarak aktif çalışan Tiyatrohane, Nisan ayında sahne sanatları ve performans alanında 4 ayrı dalda, 9 etkinlikle ve 40 sahne emekçisinin katılımı ile bahar sevincini ve enerjisini seyircileri ile paylaşmak için hazır!

Türkiye prömiyeri Tiyatrohane tarafından gerçekleştirilen ve müzikli bir polisiye olan yenilikçi tiyatro dalındaki  “Clown Bar-Palyaço Bar” 6 Nisan saat 21:00’de Bios Bar’da seyircisi ile buluşuyor. Tiyatrohane seyircilerini, karanlık palyaçoların müdavimi olduğu bir barda, oyun alanın nerede başlayıp nerede bittiği belli olmayan bu deneyimin heyecanını yaşamaya davet ediyor.  

Clown Bar Palyaço Bar

Tiyatrohane nisan ayında yepyeni bir oyun ile baharı karşılıyor. Seyircinin, felsefe bölümünde öğrenci olarak derse girdiği, Gökhan Eraslan tarafından yazılan, Zeynep Nutku’nun yönettiği ve Erk Bilgiç’in oynadığı tek kişilik bir oyun olan “Etik Nedir?” geçtiğimiz günlerde prömiyerini yaptı. Bu oyun bir akademisyenin belki de son dersi…  Fuayeden başlayarak oyun alanına kadar farklı bir deneyim yaşatan etkinlikte, seyirciler önce öğrenci işlerine uğrayıp öğrenci kartı şeklindeki biletlerini alarak “İyi dersler!” cümlesiyle oyun alanına alınıyor. İnsana ve hayata dair, özelden genele giden sorgulamalarla etik kavramını tartışan oyunun sonuna seyirciler yani öğrenciler karar veriyor! Akademisyen istifa mı etmeli yoksa ders vermeye devam mı etmeli? “Etik Nedir?” oyunu nisan ayı boyunca 8, 22 ve 29 Nisan Cuma günleri saat 20:45’te Tiyatrohane Alsancak’ta sahnelenecektir. 

Etik Nedir

Tiyatrohane’nin doğaçlama tiyatro topluluğu olan “Doğaçhane” 15 ve 20 Nisan tarihlerinde saat 20:45’te Tiyatrohane Alsancak’ta tiyatroseverlerle buluşacak. “Gecenin En Komiği Kim?” isimli Tiyatro Sporu Karşılaşması ile oyunun  sonunda kazanan kırmızı takım mı yoksa mavi takım mı olacak?  Tiyatro sporu ABD ve Avrupa ‘da, Theatresports ismi ile, alternatif oyun mekânlarında seyircilere sunulan “Modern Doğaçlama Tiyatro” ya ait bir gösteri türüdür. Oyuncuların takımlara ayrılıp birbirleri ile “müsabaka” etmesi mantığına dayanır. Bir birbirinden farklı turlar (round) doğaçlama olarak oynanır. Her turun kendine özgü önceden belirlenmiş kuralları bulunmaktadır.

Ve son olarak Tiyatrohane’nin üretken yapısının bir örneği olan ve pandemi sürecindeki kapanmalar boyunca alt yapısı hazırlanan Hane  Stand-up Show nisan ayında da 8 komedyen ile 13 ve 27 Nisan tarihlerinde saat 21:00’de Alsancak’ta bulunan Baltazar Meat&Drink’te mizah sevenleri ağırlayacak. Kimi gettoda büyümüş, kimi burjuva. Birinin yapmadığı iş kalmamış diğeriyse kronik işsiz. Kurumsal hayattan gelen de var baba mesleğini yapan da… Ortak noktaları; anlatacakları ilginç, şaşırtıcı ve komik hikayelerinin olması…Tiyatrohane’de uzun zamandır birbirlerine anlattıkları hikayeleri artık herkese anlatmaya karar veren komedyenler seyircilerini bekliyor.

Seyirciler tüm etkinliklerin biletlerine www.biletinial.com internet sitesi ve Tiyatrohane’den ulaşabilirler. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunu fazlasıyla etkileyen bir enerji var. Kendinize odaklanmak, hedeflerinize daha sıkı sarılmak ve cesur adımlar atmaktan çekinmemek için harika bir gün olabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizdeki insanlarla daha iyi anlaşabileceğiniz bir gün sizi bekliyor. Kendinize olan güveniniz artacak ve kararlarınızı uygulamak konusunda daha kararlı olacaksınız. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

BOĞA BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Boğa burcuna mensup kişiler için ilişkilerde denge ve uyum arayışı ön planda olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek ve anlayışlı olmak önem kazanacak. Aynı zamanda kendinize zaman ayırmayı unutmayın, iç huzurunuzu sağlamak için dinlenmeye ve meditasyona yönelebilirsiniz. Ufak tefek aksilikler sizi yıldırmasın, sabırlı ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam edin.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün duygusal karışıklıklar yaşayabilirsiniz ve içsel çatışmalarınız artabilir. Sevdiklerinizle iletişimde dikkatli olmanızda fayda var, anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak duygularınızı dengelemeniz ve iç huzuru bulmanız önemli olacak. Günlük rutinlerinizi düzenlemek ve kendinize güzel bir zaman ayırmak için iyi bir gün olabilir. Aklınızda olan sorunları netleştirmek ve çözüm bulmak için içsel yolculuğunuza çıkabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın. Enerjinizi dengelemek için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.Umuyorum ki gününüz güzel geçer!

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim yetenekleriniz ön planda olacak. İnsanlarla daha kolay etkileşim kurabileceksiniz. Fikirlerinizi rahatlıkla ifade edebilecek ve karşınızdakileri ikna edici bir şekilde konuşabileceksiniz. Duygularınızı açıkça ifade etmekten çekinmeyin. Aynı zamanda sosyal çevrenizde önemli destekler alabilirsiniz. Keyifli bir gün geçireceksiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün detaylara daha fazla dikkat etmelisiniz. Çevrenizde olan biten her şeye detaylı bir şekilde bakmalı ve gereken analizleri yapmalısınız. Ayrıca sağlığınıza da özen göstermekte fayda var, beslenmenize dikkat etmelisiniz. Kendinize zaman ayırarak stresinizi azaltacak aktiviteler yapabilirsiniz. Ailenizle olan iletişiminizi güçlendirmeye özen göstermelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii, Terazi burcunun günlük burç yorumu şöyle; Bugün iletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizle daha yakın ilişkiler kurabilirsiniz. Duygusal konularda daha açık ve dürüst olmak, ilişkilerinizi güçlendirebilir. Kararsızlık yaşadığınız konularda iç sesinizi dinlemek ve içsel dengeyi sağlamak için zaman ayırmak faydalı olacaktır. Özellikle ikili ilişkilerde anlayışlı ve uzlaşmacı davranarak olumlu gelişmeler elde edebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygularınız derin olabilir ve içsel düşüncelerinizde yoğunluk hissedebilirsiniz. İlişkilerinizde derinlik arayışı içinde olabilir, derin ve anlamlı konuşmalar yapabilirsiniz. Ancak, bu derinlik bazen kırılganlık hissi yaratabilir, bu nedenle dikkatli olmak önemlidir. Bugün, hayatınızda önemli kararlar almak için doğru zaman olmayabilir, kendinize zaman tanıyın. İç huzuru ve dengeyi korumak için meditasyon veya yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Merhaba! Oğlak burcu bugün, kariyer alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi iş hayatınızda daha fazla göstereceğiniz ve başarılı olacağınız bir gün olabilir. Dikkatinizi detaylara vermekte fayda var, önemli kararlar almadan önce olayları iyice değerlendirmeniz gerekebilir. Bugün mantıklı ve disiplinli adımlar atarak hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Keyifli ve verimli bir gün geçirmenizi dilerim!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM