Tiyatro Gazetesi Mayıs 134.Sayısı Çıktı.

Tiyatro Gazetesi Mayıs 134.Sayısı Çıktı.

Tiyatro Gazetesi Mayıs 134.Sayısı Çıktı.

Tiyatro Gazetesi Mayıs 134.Sayısı Çıktı.

Tiyatro Gazetesinden Merhaba,

Mayıs 134.sayımızla karşınızdayız. Baharın gelmesiyle birlikte pandemi bir nebze de olsa soluk aldırttı. Tiyatro severler daha çok salonlarda görünür oldular. Biz de hem artan etkinliklerin, hem de festivallerin haberleri ve elbette bir çok tiyatro insanı söyleşisiyle bu sayımızı hazırladık.

Bu ay manşetimiz; üç haber üzerinden. ‘‘Vazgeçmiyoruz-Daima Genç!’’ Haberin ayrıntıları 2.sayfadan okunabilir. 2. Haber; ‘‘Kaptan John Peoplefox’’, 3. Haber ise manşette ki ‘‘2.Metropolis Tiyatro Festivali “Tiyatronun Kalbi Torbalı’da Atacak” 4. Sayfadan devamı okunabilir.

Festivalleri manşete taşırken ilk sayfadan yazı başlıklarıyla yazarlarımıza da yer verdik. Peki kim ne yazmış? Bir göz gezdirelim isterseniz.

Nurhan Uslu Başyazı köşesinde ‘Her Gününüz Festival Tadında Olsun’ yazısıyla sayfa 2’de, Tamer Levent Tiyatro ve Biz köşesinde ‘Oyun ve Ayna’ ile sayfa 4’de, Yaşam Kaya OFİS BOY (2022): “Post Modern Sürrealist İsyan!” yazısıyla sayfa 5’de, Serkan Fırtına ‘Emekle Geçen Günler’ ile sayfa 6’da, Halit Karaata ‘Tiyatral Açıdan Bakılırsa…’sayfa 7’de, Doç.Dr.Birgül Yeşiloğlu Güler ‘Diyarbakır’da Bir Mola; Komedi Mola!’ ile sayfa 8’de, Müfit Semih Baylan ‘Su, kalorifer, havalandırma, yağmur, lağım boruları arasında geçen hayat, Sığıntılar!’ ile sayfa 9’da, Nüzhet Kılınç ‘Çocukların Gözündeki Işığı Görmek İçin’ ile sayfa 10’da, Büşra Elmaskaya ‘Antik Çağ Dionysos Şenlikleri’ ve Efeler’de Tiyatro “Entrikalı Dolap Komedyası” ile sayfa 10’da, Melike Birgölge ‘Silinmeye Çalışılan Ama Hep İzi Kalan Gerçekler!’ ve Kımız Bozkır ise ‘Hallarımız’ ile sayfa 11’de, Zeynur Omuk ‘Karşıyaka Belediye Tiyatrosundan Yolu Geçenler’ ile sayfa 12 ile 13’te, Yalçın Baykul ‘Berlin’de Bir Nasrettin Hoca’ ile sayfa 14 ile 15’te, Melek Kentmen ‘Metin Sadık Yağcı’ ile sayfa 6’da, Gökhan Yener ‘Sophokles “Antigone” Kral Oedipus’un Lâneti…’ ile sayfa 19’da, Prof.Dr. Sacit Hadi Akdede ‘Sanatın Politik Ekonomisi’ ile sayfa 20’de, Seda Tansüker ‘Esra Ergun: “Oyunculukta en önemli şey kendini bilmek, kendini fark etmek, neyi neden yaptığını bilmesidir.” Ile sayfa 21’de, Zeynep Kaymas ‘Tanja Milecic Orucevic – Tiyatro Enerji Alışverişidir’ ile sayfa 22’de okunabilir.

Devlet Tiyatroları Trabzon 22. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali, Antalya 12. Uluslararası Tiyatro Festivali ve Konya 14. Bin nefes bir ses Uluslararası Türkçe Tiyatro yapan Ülkeler Festivali afişleri de ilk sayfadan görülebilir.

Cenk Behram Su ‘Bazı Detaylar Masalı’ ile sayfa 18’de, Rıza Gedikoğlu Hakkı Karaca söyleşisi ise sayfa 20’de okunabilir.

Bu ay’da bir çok haberin yanı sıra, etkinlik ve festival programları da gazetenizde sizleri bekliyor. Haberdar olmak için abone olmayı unutmayın. www.tiyatrogazetesi.net

Tiyatro Gazetesine Kırmızı Kedi ile Mephisto Kitabevleri’nden ve Tiyatro Gazetesi temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Koç burcu için olduğu kadar diğer burçlar için de heyecan verici bir gün olabilir. İş alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz, bu sebeple açık fikirli olmak ve fırsatları değerlendirmek önemli olacaktır. İletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir, çünkü yanlış anlaşılmalar olabilir. Özel hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün geçirebilirsiniz. Aşk yaşayabilir, ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırıp rahatlama ve dinlenme fırsatı da bulabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir gün olabilir, bu sebeple hobilerinize veya sanatsal faaliyetlere yönelebilirsiniz. Enerjinizi olumlu yönde kullanarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygularınızın yoğunlaştığı bir gün olabilir. İçsel dünyanıza odaklanmak ve duygularınızı anlamak için zaman ayırabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek için duygularınızı paylaşabilir ve anlayışlı olmaya özen gösterebilirsiniz. İş hayatınızda ise daha sabırlı ve kararlı olmanız gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Önemli kararlar almadan önce durumları iyice değerlendirmenizde fayda var. Bugün kendinize zaman ayırarak kendinizi dinleyebilir ve içsel huzuru bulabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz ve çevrenizdeki insanların sözlerine daha fazla duyarlılık gösterebilirsiniz. Kendinizi ifade etmek konusunda zorlanabilir ve içe kapanık bir tutum sergileyebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlara karşı anlayışlı ve sabırlı olmalısınız. İş hayatınızda ise odaklanma güçlüğü yaşayabilirsiniz, bu nedenle dikkatinizi dağıtan unsurlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Ayaklarınızın yere sağlam basması gereken bir gün olabilir, mantıklı kararlar almaya özen göstermelisiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir. Özellikle yakın çevrenizle iletişimde anlaşmazlıklara yol açabilecek durumlardan kaçınmaya çalışmalısınız. İletişim becerilerinizi kullanarak çözüm odaklı yaklaşımlar benimsemelisiniz. Ayrıca bugün içsel denge ve dinginliğe odaklanmak size iyi gelebilir. İyimser ve pozitif bir tutum sergileyerek günü olumlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün iş hayatınızda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Dikkatinizi detaylara vererek projelerinizi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Kişisel ilişkilerinizde ise anlayışlı ve sabırlı olmanız gereken bir gün olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi kuvvetlendirerek olumlu enerjiyi paylaşabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın, fiziksel ve zihinsel olarak kendinizi iyi hissetmek için dinlenmeye ve beslenmeye dikkat etmelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Enerjinizi dengede tutmaya çalışın. Bugün, çevrenizdeki olumsuzluklardan etkilenmemek adına içsel denge ve huzurunuza odaklanın. Kendinize zaman ayırarak ruhunuzu besleyin ve pozitif düşüncelerle gününüzü geçirin. İletişim konularında dikkatli olun ve anlaşmazlıkların çözümü için sabırlı olun. Sevdiklerinizle sağlam iletişim kurmak için fırsatları değerlendirin.

AKREP BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Akrep burcu için ilişkilerle ilgili önemli konular gündeminizde olabilir. Partnerinizle iletişiminizi güçlendirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Aynı zamanda duygusal olarak biraz daha hassas olabilirsiniz, bu nedenle duygularınızı kontrol etmeye özen göstermelisiniz. İş hayatında ise yeni fırsatlarla karşılaşabilir ve kariyerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Bugün, enerjinizi pozitif ve yapıcı yönde kullanmak size fayda sağlayacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Oğlaklar için iletişimde güçlükler yaşayabilirsiniz. Duygularınızı ifade etmekte zorlanabilir ve karşı tarafı anlamakta zorlanabilirsiniz. Ancak sabırlı ve doğru iletişim kurmaya çalışarak bu durumu aşabilirsiniz. Kendinize zaman ayırın ve içsel dengenizi sağlamak için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Bugün detaylara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir, acele kararlardan kaçının. Enerjinizi planlı ve organize bir şekilde kullanarak günü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Umarım bu bilgiler size yardımcı olur!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM