Tiyatro Gazetesi 128. Kasım Sayısı Çıktı

Tiyatro Gazetesi 128. Kasım Sayısı Çıktı

 

Tiyatro Gazetesi 128. Kasım Sayısında Ödül Ek’iyle Birlikte Tam 40 Sayfa!

Merhaba,

Tiyatro Gazetesi Uluslararası 7. Anadolu Tiyatro Ödülleri, Su Gösteri Sanatları Sahnesi’nde 11Ekim pazartesi gecesi düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Tiyatro Gazetesi’nin Pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl veremediği ödüllerden dolayı, bu yıl uzun bir ödül listesi vardı. Ödül töreni kapsamında, Su Gösteri Sanatları Sahnesi’nde ilk sözler ise ‘Perdeler Kapanmasın!’ oldu. Birbirinden değerli sanatçılar ve akademisyenlerin bir araya geldiği ödül töreninde, sanatın, özelde tiyatro sanatının toplumda nasıl bir nefes olduğunun altı çizildi.

Hem ödül gecesinden bilgilerin hem de fotoğrafların yer aldığı ek ile birlikte gazetemiz bu ay 40 sayfa. Ödül gecesinin ve ödül listesinin tamamını ödül ek gazetede okuyabilirsiniz. Tiyatro Gazetemizin kasım sayısı manşetiyse; ‘BAKAN ERSOY: AKM BİR BEDEN, ONA RUH KATACAK OLAN SANATÇILARIMIZDIR’

Atatürk Kültür Merkezi’nin açılış töreninde bulunan Nurhan Uslu başyazı köşesinden duyurdu izlenimlerini. Bu ay biz de manşet haberimiz olarak gördük AKM’nin açılışını. Yazının devamı hemen arkasında 2.sayfadan okunabilir.

Dramatik Sahne Sanatları’nın ‘Kadın’ oyununun turne programı da ilk sayfa da gördüğümüz bir diğer haber. 10. Ege Tiyatrolar Buluşması programı afişini de ilk sayfa da inceleyebilirsiniz.

Nurhan Uslu’nun yazdığı AKM’nin açılışı yazısının devamında ise AKM’nin 75 yıllık hikayesi de okunabilir yine 2. Sayfada.

Tiyatro ve Biz köşesinde ise Tamer Levent; ‘Sanata Evet Ödülleri’ diyor 3. Sayfada.

Prof. Dr. Müzeyyen Buttanrı’nın ‘Tiyatronun Beyefendisi Yalçın Dinçer’ yazısı 4.sayfada, Serkan Fırtına’nın ‘Nice Ödüllere’, Kımız Bozkır’ın ‘Devlet Desteği Almak / Alamamak / Almamak Üzerine’, Mustafa Bal’ın ‘Gazişehir Tiyatro Festivalinden İzlenimler’ yazıları 6.sayfadan okunabilir.

Halit Karaata’nın ‘Rolde Karakter Olmak’ ve Zeynep Kaymas’ın ‘Hayat Sahnede!’ yazıları 7.sayfa da, Yaşam Kaya’nın ‘Muamma (2021): “Sirkeci – Halkalı Hattında 4 Gerçek Kadının Muamma’sı!’ ve Metin Güler’in Kaptanın Seyir Defteri köşesinde kaleme aldığı ‘Maltepe Tiyatro Festivali’ yazısı 8. Sayfadan okunabilir.

Erdoğan Eğmen’in ‘Çocuğunuzu bir tiyatro kulübüne göndermeye neden değer?’ ve Oğuz K. Oğuz’un ‘Dört Mevsim Aşk’ yazıları 9.sayfa da sizlerle.

Yalçın Baykul’un Komedyenler Kahvesi köşesinde yazdığı ‘Şansölye’nin Şampanyaları ve Aşk-ı Müebbet’ 10 ve 11.sayfada okunabilir.

Gökhan Yener’in ‘Merhaba. Nasılsınız? Biz Tiyatro Sufle “Aylardan sonra, yıllardan sonra yeniden sahnede onlar’ yazısı 12’de, Zeynep Kaymas’ın Radu Ghilaş ile yaptığı söyleşi 13.sayfada sizlerle.

Melike Birgölge Oyuncu Ergün Demir ile söyleşti; ‘Ergün Demir: Kendine Karşı Pencereden Bakmaktır Oyunculuk!’ 18 ve 19. Sayfalardan okunabilir.

Arzu Taşkın; ‘Antalya’nın Yeni Komedisi Teftiş-i Temaşa’, ‘Antalya’da İn – Yer – Face Bir oyun: Kürklü Merkür’ ve ‘Fiziksel Komedi; Patron’ yazılarını yazdı. 20.sayfadan okunabilir.

Seda Tansuker; ‘Tiyatro Sezonu Bodrum’da Bereketli Başladı’ 21.sayfada yer alırken, Melek Kentmen’in Ayşın ve Yunus Oruç’la yaptığı söyleşisi 22 ve 23.Sayfadan okunabilir.

Müfit Semih Baylan’ın ‘Trabzon’dan Haberler’ yazısı ve Ümit Çetin’in ‘Vefatının 2.yılında Özdemir Nutku ve Atatürk’ yazısı 24. Sayfada,  Ankara Tiyatro Yapımcıları Derneği (ANTİYAP) Başkanı) Ali Nihat Yavşan’ın ‘Ve Perde’ yazısı 25. Sayfada sizlerle.

Burak Süme ‘Yıldız Kenter: Süleyman Demirel’e Aşk Mektubu Yazmıştım!’ yazısıyla 26 ve 27. Sayfalarda okunabilir.

Prof.Dr.Sacit Hadi Akdede ‘Özel Tiyatrolara Mali Yardımlar ve Tiyatro Ekonomisi’ yazısıyla 28, M.Ümit Görgülü ‘Merkezdışı/Kırsal Tiyatro Çalışmalarına Bir Model: İzmir Büyükşehir Belediyesi Köy Tiyatroları- Sanata Dokunan Ellerde Kir Barınmaz’ yazısıyla 29, Özkan Özdamar ‘Yaşamın aynasıdır Tiyatro Kafa Sahne alkışınız bol olsun…’ yazısıyla sayfa 30 da siz okurlarıyla buluşuyor.

Zeynep Kaymas ise bir kez daha ‘Güney Kıbrıs’tan Antilogos Tiyatrosu, İstanbul’daydı’ yazısıyla bu defa 31. Sayfadan Tiyatro Gazetesi okurlarına sesleniyor.

Dopdolu bir kasım ayı gazetesiyle sizlerleyiz. Yazarlarımızın yazılarının yanı sıra Şehir Tiyatroları, Devlet Tiyatroları oyunları ve programları, bir çok etkinlik ve habere rastlayacaksınız. Abone olun haberiniz olsun!

www.tiyatrogazetesi.net

Gazetenizi Tüm Kitapsan, Kırmızı Kedi, Mephisto Kitabevleri ve Temsilciliklerimizden edinebilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün kendinizi duygusal olarak daha hassas hissedebilirsiniz. İletişim kurarken dikkatli olmak ve empati göstermek önemli olacaktır. Özellikle iş ilişkilerinizde anlaşmazlıklardan kaçınmaya özen göstermelisiniz. Sağlığınıza özen göstermek ve dinlenmeye zaman ayırmak da bugünün önemli konuları arasında olabilir. Hayatınızda olumlu değişiklikler yapmak için uygun bir gün olabilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün sabırlı ve kararlı bir tutum sergilemen gerekebilir. İçsel huzurunu korumak için kendine zaman ayırman ve kendini dinlemen önemli olacak. Finansal konularda dikkatli olmalısın ve ani harcamalardan kaçınmalısın. İletişimde anlaşmazlıklardan kaçınmak için açık ve net ifadeler kullanmanda fayda var. Bugün, sevdiklerinle kaliteli vakit geçirmek seni rahatlatacaktır.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün duygusal dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişiminizde daha anlayışlı ve sabırlı olmaya çalışmalısınız. Kendinize zaman ayırarak içsel dengeyi sağlamak için meditasyon gibi tekniklere başvurabilirsiniz. İş hayatınızda ise özgüveninizi yükseltmek için cesur adımlar atmanız gerekebilir. Kendinize olan güveniniz, başarıyı da beraberinde getirecektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün daha meraklı ve keşfetmeye daha istekli olabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanarak çözüm bulabileceğiniz konular karşınıza çıkabilir. Kendinize zaman ayırarak ruh halinizi dengeleyebilirsiniz. Enerjinizi olumlu ve yapıcı şekilde kullanmaya özen gösterin. İletişim konularında olumlu gelişmeler yaşanabilir. Bu süreci keyifli ve verimli hale getirmek için içsel gücünüzü ve liderlik yeteneklerinizi kullanabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Başak burcu için bugün, iş hayatında verimli ve başarılı olabileceğiniz bir gün olabilir. Zihniniz oldukça net ve odaklı olacak ve hedeflerinize ulaşmak için gereken adımları atacaksınız. İlişkilerinizde ise daha anlayışlı ve sabırlı olmanız gerekebilir. Sevdiklerinize karşı duyarlılık göstermek ilişkilerinizi olumlu yönde etkileyebilir. İyi bir gün geçirmeniz dileğiyle!

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizde dengeyi sağlamak için çaba harcamanız gerekebilir. Duygusal konularda karşı tarafı anlamaya çalışmak ve empati göstermek önemli olacak. İletişimde açık ve net olmaya özen gösterin. Kararlarınızı dengeli bir şekilde vermek için içsel dengeye odaklanın. Bugün kendinize zaman ayırarak iç huzuru bulabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Akrep burcu için; iş hayatında hedeflerinize odaklanmanız gerekebilir. Enerjinizi doğru yönlendirmek ve sabırlı olmak, başarıya giden yolda sizin için önemli olacak. İlişkilerinizde ise dürüst ve açık olmaya özen göstermelisiniz. Sevdiklerinizle aranızdaki iletişimi güçlendirmek için anlayışlı ve empatik olmanız faydalı olacaktır. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş odaklı bir gün geçirebilirsiniz. Odaklanma ve disiplin konusunda başarılı olabilir, hedeflerinize doğru ilerleyebilirsiniz. Ancak özel hayatınızda iletişim sorunları yaşayabilir, duygusal açıdan zorlanabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı unutmayın ve gerektiğinde destek almayı da sakın ihmal etmeyin. Enerjinizi dengede tutmak için meditasyon veya yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir. İyi bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM