TERBİYELİ EVLAT ONURCAN

TERBİYELİ EVLAT ONURCAN

Gazetemiz spor yazarları Osman Kale ve Erdem Gülertekin ağabeylerim bağışlasınlar, bugün resmen yazı alanlarına sızacağım.
Giresunspor‘u yazmamak mümkün diğildir artık.
****
Bu sütunlarda daha önce de konu ettim, bilen bilir; yeşil–beyaz formamızın Aykut Demir denen din tüccarının sırtına giydirildiği günden beri Giresunspor’a duyduğum bağlılığı dondurmuştum.
Bu işler öyle kolay gerçeğe dönüşmez tabi. Genç Çotanaklar Taraftar Topluluğunun kurucu üyesiyim, ilk jandarma dipçiğini Giresunspor deplasmanında yemişim, otobüs taşlanması olayını yine ilk kez Giresunspor için bi yerlere koştururken yaşamışım falan, kimin haddine ben ve benim kuşağımın taraftarlığını sorgulamak?
Yalnızca bi gönül kırıklığı idi, o ”acemi ” gözlere sokmak istediğim.
****
(Çok da uzatmaya gerek yoktur bu acemilik dediğim şeyi.. Bazıları rahmetli İlhan Cavcav vb insanlarla aynı sularda kulaç atmayı bi marifet sandılar da, düşleri kısa sürdü)
****
(Lütfen kimse öküz altında buzağı arayıp beni karıştırmasın, kendi teorim sanmasın, Meclis tutanaklarında ve ulusal basında yer almış iki başlığı anımsatıp geçeceğim sadece.. Neydi bunlar? Giresun‘umuz, futbol bahis mafyasının merkezi ve gülen cemaatinin kalesi olarak anıldı bi dönem.. Bazıları boylarından büyük işlere bulaştılar çünkü, bunu spor kulübü yöneticiliği sandılar)
****
(Bu aşamaları bilmeden, Giresunspor’umuzun bugün geldiği noktayı anlayamazsınız)
****
Tamam, son paragrafla birlikte ben de geleyim günümüze.
1) Kulüp Başkanı Sn. Hakan Karaahmet öyle çok yakından tanıdığım biri diğildir. Selamını-saygısını eksik etmez sağolsun, ben de her zaman için sempatiyle bakarım kendisine, başarılı olmasını dilerim hep.
2) Teknik Direktör Sn. Hakan Keleş‘i ise hiç tanımam. Yanlışım varsa affetsin, gerek futbolculuk, gerekse teknik adamlık kariyerinde öyle çok da büyük bi başarısı olduğunu anımsamam.
Doğrusu, bu ikilinin, bu denli çamurlara bulanmış, böylesi büyük borç batağına saplanmış bi kulübü ”yükseklerde uçurabileceklerini” düşümde görsem inanmazdım.
Ama, uçurdular. Helal olsun. Giresunspor’umuz şu anda lig lideri ve ilerleyen haftalarda çok büyük ”tuhaflıklar” yaşanmazsa lig şampiyonudur.
Gelecek yıl, eşsiz tarihinin hak ettiği yegane yer olan süper ligdedir.
Daha nedir ki başarı?
****
11 maçtır yenilmemek,
Bu süreçte sadece 1 gol (o da fuzuli bi penaltıdan) yemek,
Kalemize doğru düzgün top gelmeden maçı bitirecek kadar oyunun ve sahanın hakimi olmak,
Diğil midir başarı?
55 yaşıma erdim, hiç böyle bi Giresunspor görmedim arkadaş!
****
Kalecimiz Onurcan, bu aşamaya gelmekte geç bile kaldı. Canını sevdiğim kardeşim, zaten kalesinde adeta dünya devi kıvamında… Bi de üstelik ligin en iyi liberosu!!!
(Geçenlerde, arayıp kutladım en sonunda, babası Zekai Piri dostumu; ”Yaa, öyle terbiyeli, öyle beyefendi bi evlat yetiştirmişsiniz ki, çocukcaaz gol bile yemiyo”)
Savunmamıza söz söylemek zaten günahtır.
Orta alanda Erolcan diye bi aslanımız var, ki böyle bi ”kerata” dünyada görülmemiştir. Bütün yüreğimle kutluyorum O’nu.
Anca bu kadar özverili oynanabilir futbol denen oyun. 90 artı bilmemkaç’ta hala rakibe pres yapmak, bütün yurtta salt bu evladımıza özgüdür.
(Zaten, ”Bu çocuğu izleyin” diye tavsiyede bulundum, Beşiktaş ve G.Saray camialarındaki dostlarıma)
Yine de orta alanda sanki bi ‘maestro’ eksikliği var gibidir sanki? Bunu da Osman ve Erdem ağabeylerim yazsınlar artık.
Golcülerimiz Eren ve Balde’ye geleyim en son… Şunu gördüm; bunlar sahada olmak zorundalar. En kötü performanslarında bile öyle inanılmaz goller attılar ki, başka bişey yapmalarına gerek yoktu adeta???
****
Elbette tüm bunları Sn. İlker Yasin’e yanıt vermek üzere yazdım arkadaşlar. Şu saçma sapan çıkışa bakar mısınız?
-”Giresunspor çok kötüymüş, bu kadar puanı nasıl almış’mış”!!!
Bunu diyen, Giresun kökenli, duayen bi TRT sunucusu?
Allah Allah yahu?
****
TRT Spor Spikerleri bizim gibi ”geçmişinde yaşayan” insanlar için kutsaldır. Ne yokluklarda, yoksunluklarda görev yaptıklarını iyi biliriz hepimiz. İlker Yasin de bunlardan biridir.
Görevi gereği tüm ligleri takip etmesi gereken bi üstad, sanırım ki kendi şehrinin takımını bile tam izlememiş. Ne acı!
Son 3 maçtır, muhtemelen şampiyonluk stresinden, çok da iyi oynamayan bu çocuklar, buralara takır takır top oynayarak geldiler. Tüm galibiyetleri ”eze eze” kazandılar.
Sanırım İlker Yasin büyüğümüz, gerçeği bilmediğine göre, tüm bunlar olurken İskoç ligini falan takip etmekteydi.
****
Biz, her konuda lider olmayı seven bi şehrin insanlarıyız.
Bakın en son, corona virüs konusunda Türkiye 2.si olmuşuz, ”Nasıl olur da 1. olmayız” diye üzülenimiz var.
Giresunspor’la uğraşmayın.
Giresunspor’u cemaatlere, mafyalara bulaştırmayın.
Altında kalırsınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun enerjisi yüksek olacak ve kendinizi daha hevesli ve motive hissedeceksiniz. Kendinizi ifade etme konusunda başarılı olabilir ve yeni fikirler ortaya koyabilirsiniz. Ancak sabırsızlık huyunuz bugün sizi zorlayabilir, dikkat etmenizde fayda var. İlişkilerinizde tutkulu ve cesur davranabilirsiniz, ancak karşı tarafın duygularını da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Bugün kendinize zaman ayırarak spor yapmak veya meditasyon gibi aktivitelerle stresinizi azaltabilirsiniz. Haydi, harekete geçme vakti! Umarım güzel bir gün geçirirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için keyifli ve huzurlu bir gün olabilir. İş hayatında başarılı adımlar atabilir, ilişkilerde uyumlu ve anlayışlı olabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve pozitif düşüncelerle günü geçirmek size iyi gelebilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal açıdan hassas olabilir ve kendinizi daha içsel hissedebilirsiniz. İçsel dünyanıza odaklanarak kendinizi keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ailenizle ilgili konularda duygusal destek alabilir ve onlarla olan bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruhsal anlamda yenilenme ve huzur bulma şansınız var. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi arttırmak, duygusal anlamda daha tatmin edici bir gün geçirmenize yardımcı olabilir. Enerjinizi bölüştürmek yerine daha çok içsel deneyimlere odaklanabilirsiniz. Ayın size getirdiği duygusal dengeyi yakalayarak zihinsel ve ruhsal olarak dengeli bir gün geçirebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Aslan burcu için keyifli ve hareketli bir gün olabilir. İletişim becerilerinizin ön plana çıkacağı bir gün geçirebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde daha anlayışlı ve açık olmak size fayda sağlayabilir. Kendinize zaman ayırarak hobilerinizle uğraşabilir ve keyifli aktiviteler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kariyerinizle ilgili konularda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ufak tefek aksilikler olabilir ancak olumlu enerjinizi koruyarak bunların üstesinden gelebilirsiniz. Bugünün tadını çıkarın!

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi detaylara vermeniz gerekebilir. Planlarınızı gözden geçirmek ve bazı ayarlamalar yapmak iyi olabilir. İş veya okul hayatınızda disiplinli bir şekilde ilerleyerek hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Sağlık konularına da dikkat etmekte fayda var. Bugün, detaylara odaklanarak daha verimli ve başarılı olabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün içsel dengenizi korumaya özen göstermek önemli olacak. Başkalarıyla olan ilişkilerinizde uyum sağlamak ve anlayışlı olmak sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecek. Bugün kendinize zaman ayırarak iç sesinizi dinlemek ve duygularınıza odaklanmak faydalı olabilir. Kararlarınızı verirken mantıklı düşünmeye ve dengeli bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Uzlaşmaya açık olmanız, ilişkilerinizde daha sağlam temellere dayanmanıza yardımcı olabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal bir denge bulmanız gerekebilir. İçsel çatışmalarınızı çözümlemek için zaman ayırmanız gerekebilir. İlişkilerinizde karşınızdakilerle empati kurarak iletişimde olmanız olumlu sonuçlar doğurabilir. Kendinize zaman ayırarak ruhsal denge ve huzur bulabilirsiniz. Enerjinizi olumlu şeylere odaklayarak içsel dengenizi sağlayabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, içsel huzurunuzu korumaya özen göstermelisiniz. Sorumluluklarınızın farkında olmanız olumlu ancak aynı zamanda kendinize de zaman ayırmalısınız. Başkalarının beklentileri ve istekleri çevrenizde dolanabilir ancak kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Duygusal anlamda daha dengeli olmak için kendinize zaman ayırın.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM