TEHLİKELİ DENKLEM

TEHLİKELİ DENKLEM

giresunsporumuzun zafer sarhoşluğu içindeyken, aman şuncağız bilgiyi de göz ardı etmeyelim..
****
a) bunlar, aslında ikiye bölünmüş falan diğiller, sadece şimdilik kaydıyla öyle görünmek zorunda kaldıklarını bilelim.. akp içindeki tayyipçi-fetullahçı kavgasını çok da çözmeye çalışmayalım.. aklımız yetmeyebilir..
b) elbette, bi yol haritaları var bu heriflerin, ama bunu belirleyecek zeka düzeyinde diğiller.. bu haritanın sonunda orta doğuda sınırların değişmesi, anadolunun parçalanması falan yattığından, böyle büyük bi işi akp veya cemaatin yürütmesinin mümkün olmadığını da bilelim.. adına kısa ve klasik deyimle abd veya üst akıl deyip geçelim..
c) bizimkiler, basit argümanlarla birbirilerine blöf yapmakla, göz dağı vermekle yetinirler mecburen.. örneğin futbol..
d) geçen yıl, şampiyonluk trabzonspordan alınıp, tayyip bey’in takımı başakşehir’e verildi.. bu, tayyip bey’den cemaate “ben daha ölmedim” mesajıydı.. (buradan, cemaatin halen dimdik ayakta olduğu kolayca anlaşılır.. bu hamleye yanıt olarak da bu yıl başakşehir küme düşüyo işte.. “sen bittin” diyo cemaat)
e) bizzat akpli vekillerin ifadesidir, giresunumuz cemaatin kalesi imiş meğer.. aklınıza kimin adı geliyo? kim olabilir giresun’daki baş?
f) bu isme, giresunda, herkesin gözü önünde, bizzat tayyip beyce fırça atılmadı mı? (elbette rol yapan, blöf yapan, güçsüz olan tayyip bey idi.. arkasına devleti almak zorunda kaldı adamcaaz.. elli kez yazdım, öz abim bile anlamadı, cumhuriyetimizin bekaası ile tayyip bey’in bekaası örtüştüler.. en koyu t.c. sevdalısı tayyip bey olmak zorunda kaldı.. takıyye falan diğil yahu, buna mecbur adam.. Allah bu yüzden büyük zaten)
g) limandaki siloları kaldırın emri de aynı şeydir.. bilmeyen varsa bilsin, giresun limanı çok önemli bi üstür her nedense cemaat için.. hangi karanlık icraatın merkezidir ayrı konu, ben bilemem.. ve dolayısıyla giresun’daki 1 nolu baş için de mühimdir limanımız.. tayyip bey “kaldırın siloları” talimatı verdi, senin kalende bile güç bende demek istedi.. cemaat oralı bile olmadı, “hayır, güç bende” dedi.. bunları kaçırmayın lütfen..
h) cemaatin merkezi giresundur fikrinden hareketle, giresunsporumuzun eşsiz başarısı için de cemaatin gövde gösterisidir, hodri meydan demesidir diye düşünmek yanlış olmaz..
****
yani kardeşlerim,
bizler, en saf duygularla giresunspor için onbinler sokağa dökülürken, belki mutluluktan ağlarken, birileri ellerini ovuşturmaktadır.. bunu unutmayalım..
o sinsi planı kafalarına geçirecek olan da bizler olmalıyız tabi..
****
(bakınız.. aynı şeydir.. vay efendim ana dilde eğitim, vay efendim dağdakiler de evladımız, aman efendim analar ağlamasın, yaşasın halkların kardeşliği diye kucaklaşmak? ambalaj ne güzel di mi?
ambalaja dalmışken bi de bakmışsın, güneydoğun senin diğil artık)
( şampiyon giresun, aslanlar kaplanlar falan diye göbek atarken, birden, aaaa nooldu la, cemaat darbe yapmış yahu, olacak)
****
ve dert şudur.. aydın bildiğimiz dangalaklar bu memlekette anca yetmez ama evetçi olabilmişlerdir, akil adam olabilmişlerdir.. ötesi beklenemez bu densizlerden..
kurtuluşumuz 100 yıl evvel olduğu gibi, yine anadolu bilgesi kadınlara ve malesef mübarek anadolu toprağında yatan erenlere-evliyalara kalmıştır..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün kendinizi duygusal olarak daha hassas hissedebilirsiniz. İletişim kurarken dikkatli olmak ve empati göstermek önemli olacaktır. Özellikle iş ilişkilerinizde anlaşmazlıklardan kaçınmaya özen göstermelisiniz. Sağlığınıza özen göstermek ve dinlenmeye zaman ayırmak da bugünün önemli konuları arasında olabilir. Hayatınızda olumlu değişiklikler yapmak için uygun bir gün olabilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün sabırlı ve kararlı bir tutum sergilemen gerekebilir. İçsel huzurunu korumak için kendine zaman ayırman ve kendini dinlemen önemli olacak. Finansal konularda dikkatli olmalısın ve ani harcamalardan kaçınmalısın. İletişimde anlaşmazlıklardan kaçınmak için açık ve net ifadeler kullanmanda fayda var. Bugün, sevdiklerinle kaliteli vakit geçirmek seni rahatlatacaktır.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün duygusal dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişiminizde daha anlayışlı ve sabırlı olmaya çalışmalısınız. Kendinize zaman ayırarak içsel dengeyi sağlamak için meditasyon gibi tekniklere başvurabilirsiniz. İş hayatınızda ise özgüveninizi yükseltmek için cesur adımlar atmanız gerekebilir. Kendinize olan güveniniz, başarıyı da beraberinde getirecektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün daha meraklı ve keşfetmeye daha istekli olabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanarak çözüm bulabileceğiniz konular karşınıza çıkabilir. Kendinize zaman ayırarak ruh halinizi dengeleyebilirsiniz. Enerjinizi olumlu ve yapıcı şekilde kullanmaya özen gösterin. İletişim konularında olumlu gelişmeler yaşanabilir. Bu süreci keyifli ve verimli hale getirmek için içsel gücünüzü ve liderlik yeteneklerinizi kullanabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Başak burcu için bugün, iş hayatında verimli ve başarılı olabileceğiniz bir gün olabilir. Zihniniz oldukça net ve odaklı olacak ve hedeflerinize ulaşmak için gereken adımları atacaksınız. İlişkilerinizde ise daha anlayışlı ve sabırlı olmanız gerekebilir. Sevdiklerinize karşı duyarlılık göstermek ilişkilerinizi olumlu yönde etkileyebilir. İyi bir gün geçirmeniz dileğiyle!

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizde dengeyi sağlamak için çaba harcamanız gerekebilir. Duygusal konularda karşı tarafı anlamaya çalışmak ve empati göstermek önemli olacak. İletişimde açık ve net olmaya özen gösterin. Kararlarınızı dengeli bir şekilde vermek için içsel dengeye odaklanın. Bugün kendinize zaman ayırarak iç huzuru bulabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Akrep burcu için; iş hayatında hedeflerinize odaklanmanız gerekebilir. Enerjinizi doğru yönlendirmek ve sabırlı olmak, başarıya giden yolda sizin için önemli olacak. İlişkilerinizde ise dürüst ve açık olmaya özen göstermelisiniz. Sevdiklerinizle aranızdaki iletişimi güçlendirmek için anlayışlı ve empatik olmanız faydalı olacaktır. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş odaklı bir gün geçirebilirsiniz. Odaklanma ve disiplin konusunda başarılı olabilir, hedeflerinize doğru ilerleyebilirsiniz. Ancak özel hayatınızda iletişim sorunları yaşayabilir, duygusal açıdan zorlanabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı unutmayın ve gerektiğinde destek almayı da sakın ihmal etmeyin. Enerjinizi dengede tutmak için meditasyon veya yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir. İyi bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM