Spirit Awards 2022 sahiplerini buldu

Spirit Awards 2022 sahiplerini buldu

Amerikan bağımsız sinemasının en iyilerini ödüllendiren Spirit Awards 2022, 6 Mart’ta düzenlenen törenle sahiplerine dağıtıldı. Maggie Gyllenhaal’ın ilk yönetmenlik denemesi olan The Lost Daughter, 3 ödülle gecenin yıldızıydı.

Spirit Awards 2022 sahiplerini buldu

ABD’de, 37. kez düzenlenen Independent Spirit Awards’a birçok ünlü akın ederken törenin sunucuları Megan Mullally ve Nick Offerman çiftinin göndermeleri de geceye damga vurdu. Variety’nin haberine göre, sunucular Covid-19 ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgali gibi güncel olaylara da atıfta bulundular. Mullally, Rusya Devlet Başkanı Putin’e hitaben “defol git ve evine dön” diyerek savaşa dair “hızlı ve barışçıl bir çözüm” umduklarını söyledi. Bunun ardından iki sunucu da, Rusya başkanına tek parmakla selam verdiler.

Maggie Gyllenhaal – Peter Sarsgaard

OSCAR YÜZÜNDEN TARİHİ DEĞİŞTİ

Spirit Awards normalde Oscar töreninden önceki cumartesi günü veriliyordu. Ancak, ödülleri dağıtan Film Independent, Oscar yarışı üzerindeki etkiyi artırmanın bir yolu olarak töreni bu yıl üç hafta öne çektiğini belirtti. Bu hamlenin Oscar yarışını yeniden şekillendirip şekillendirmeyeceği ise henüz belli değil.

Julia Fox

 

Kristen Stewart

Rosario Dawson

İŞTE 37. SPIRIT AWARDS KAZANANLARI

En İyi Film: The Lost Daughter
En İyi Yönetmen: Maggie Gyllenhaal, “The Lost Daughter”
En İyi Senaryo: 
Maggie Gyllenhaal, “The Lost Daughter”
En İyi Kadın Oyuncu: 
Taylour Paige, “Zola”
En İyi Erkek Oyuncu: 
Simon Rex, “Red Rocket”
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: 
Ruth Negga, “Passing”
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: 
Troy Kotsur, “CODA”
En İyi Sinematografi: 
Passing
En İyi Kurgu: 
Zola
En İyi Uluslararası Film: 
Drive My Car
En İyi Belgesel: 
Summer of Soul
En İyi İlk Senaryo: 
Michael Sarnoski, “Pig”
En İyi İlk Film: 
7 Days

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47