Sónar’la festival havası…

Sónar’la festival havası…

Avrupa’nın en prestijli festivallerinden olan Sónar, İstanbul’da da beş yıldır büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Elektronik müzik sevenlerin her yıl katılacak isimleri merakla beklediği festivalde, aynı zamanda etkileyici görsel şovlar da ortaya koyuluyor. Beş yıldır Zorlu PSM’de yapılan festival dün başladı, bu akşam sona erecek.

Sónar’la festival havası...

Sónar’ın bugünkü programında deneysel tekno müziğin son yıllardaki favori isimlerinden Christian Löffler & Ensemble, dans edilebilir drama ve destansı melodiler içeren duygusal ve son derece dinamik elektronik müzik üreten Hollandalı ikili Weval II ve kendilerine özgü bir tür yaratmayı başaran, Türkiye’de de oldukça bilinen ve takip edilen Acid Arab ikilisi sahnede olacak.

ACİD ARAB: İSTANBUL’U ÖZLEDİK

Türk müzisyen Cem Yıldız’la yaptıkları “Stil” isimli şarkı sonrası Türkiye’deki tanınırlıkları da gittikçe artan Acid Arab grubunun Fransız müzisyenleri Guido Minisky ve Hervé Carvalho ile konser öncesi konuştuk. Salgın öncesi Türkiye’de de konserler veren ikili, İstanbul’u özlediklerini belirterek “Orada olmayı, Türkiye’nin havasını hissetmeyi ve kalabalıkla eğlenmeyi çok seviyoruz” dedi. Konserlerinde özel bir konukları olduğunu da vurgulayan Fransız ikili, “Raphaëlle Macaron, Lübnanlı inanılmaz bir illüstratör. Onun canlı olarak yaptığı çizimlere biz de müzik yapacağız, hem görsel hem de işitsel bir şov olacak. Umarım sizler de bizler kadar seversiniz” diye konuştu.

TEKNOLOJİ VE SANAT BİR ARADA

Sónar İstanbul’da bir yandan konserler sürerken, diğer yandan da Sónar+D başlığı altında yan etkinlikler de düzenleniyor. Digilogue’un desteği ve Lalin Akalan’ın küratörlüğüyle hazırlanan programda atölyeler, sergiler, sunumlar, enstalasyonlar ve sanatçı konuşmaları yer alıyor. Yan etkinliklerin tümü Sónar katılımcıları için ücretsiz. Sónar+D’de yer alacak en önemli etkinliklerden ikisi; Amsterdam’da yaşayan, görsel sanatçı Heleen Blanken tarafından hazırlanan “Habitat” ve The Chemical Brothers’ın müziklerini ve Smith and Lyall’ın görsellerini ve yaratıcı yönetimini içeren “Got To Keep On”. Habitat by Heleen Blanken, insanlığın, doğanın kontrolünde olmadığına ışık tutarken doğa üzerindeki etkimizin her zaman hemen fark edilmediğinin altını çiziyor. Habitat, Sónar sonrası 31 Ekim’e kadar PSM Sky Lounge’da açık olacak. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47