SİZİN AKLINIZA NE GELİYO?

SİZİN AKLINIZA NE GELİYO?

‘’eskiden çok kolaydı, trt’yi ele geçirdin mi işin büyük kısmı tamamdı.. artık darbe olmaz, 500 tane kanal var oolum, hangisine çıkıp da bildiri okunacak’’ şeklinde bi boş muhabbetle uzun yıllarımızı geride bırakmıştık ne güzel..
derken, 15 temmuz girişimi oldu..
****
şaşırdık mı? hem evet, hem hayır..
bencileyin, cemaat darbe yapacak diye yazmış ilk köşe yazarıyım yurdumun.. (bkz ULUS gazetesi)
bunu bilmek, ilk olmak falan övünülecek bişi diğildir tabi.. ama bu durum tespitini yapmadan da geçemem kardeşlerim.. bi Allah’ın kulu çıksın, aksini kanıtlasın, yazı yazmayı bırakacam, söz!
üzüldüğüm, ara sıra bazı vesilelerle bu mevzuyu anımsatınca, derhal ‘’egolu’’ ilan edilmemdir..
napim oolum ben? napim gerçeklerim güçlüyse??? napim sen sıradansan? napim hiçbi bok diğilsen?
tamam kapatıyorum konuyu.. (en son ben yazmış olayım, size bişi olmasın koçum, tamam)
****
(haa şunu diyecektim, iddaa sahibi olsam da afallamıştım)
(her şey çok garipti çünkü, çok)
(nooluyo yahu diye diye sabah ettik idi o geceyi)
****
anımsayalım.. neydi kullandıkları enstrümanlar? anıtkabir üstünde alçaktan uçan jetler…… tek yönlü kesilmiş boğaz köprüsü….. meclis’in sadece bi bölümünü bombalamak…. gariban mehmetçiğimizi dövmek, boğazlamak…….
halen de bilemiyoruz, neydi bu yaptıkları?
ya biz salağız, hiçbi halttan anlamıyoz? ya onlar geri zekalı, bi takım sembolik hareketlerle darbe yapılabileceğini sanacak kadar?
****
şimdi…….
gelelim günümüze….
okuyuverin bi yol, alt alta sıraladıklarımı.. (belli bi tarih sırası takip etmeden, gelişigüzel başlıyom aha)
nesin vakfı’na yapılanlar..
canan kaftancıoğlu’na yapılanlar..
kavala vs.yi içerde tutmalar..
imamoğlu’nu ortaya salmalar..
zamlarla halkı delirtmeler..
örneğin emekliye zamlı ikramiye vermemeler..
sınırlarımızı yol geçen hanına çevirmeler..
mülteci işgali..
dövizin uçması..
başlı başına ali erbaş’ın varlığı..
kur korumalı mevduat sistemi..
****
geriye ne kaldı ki?
a) Allah korusun, sansasyonel cinayetler..
b) hdp’nin kapatılması..
bunlar da oldu mu, eksiğimiz kalıyo mu sizce!
****
ne geliyo aklınıza, ne???????
ben söyliyim yine.. artık ULUS gazetesi de yok, buraya yazacam mecbur; yeni bi darbe geliyo.. maalesef cemaat yapacak yine..
bu kez karşılarında gerçekten Mustafa Kemal’in Askerlerini bulacaklar.. ama maçın sonucunu bilemiyorum..
****
yine yıllar önce yazdım, arada kaynadı gitti, bu ülkenin acı gerçeği; akp-hdp birleşmesi gereğidir.. var oluş nedenleri Atatürk’ü bitirmek ve türkiye cumhuriyeti’ni yok etmek olan bu iki oluşum, her nedense ısrarla ‘’düşman’’ görünmekteler..
bu düşmanlık, en az, köprünün yarısını trafiğe kapatmaktan ibaret olan cemaat darbesi kadar sahtedir..
demek ki öyle icap ediyor, şimdilik..
bu bulmacayı tam çözemedim, ama, yemem!
****
dedim ya maçın sonucunu bilemiyorum.. a) türkiye devletinin var olduğunu biliyorum, b) tunç siperi olarak bekleyenleri biliyorum, c) çok güçlü olduğumuzu biliyorum, d) ama karşımızdaki şerefsizlerin gücünü tam bilemiyorum..
sorun mudur bunlar?
elbette hayır!
****
çok çok da bi gece vakti alıp götürür, öldürürler bizi de.. vatan sağolsun der, yüzlerine tükürüp, ölürüz..
gideceğimiz yer Mustafa Kemal’in yanıdır öte tarafta.. diyeceğimiz ise tekbi cümledir;
-bağışla bizi komutanım, beceremedik, vatanı kurtaramadık!
Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunu fazlasıyla etkileyen bir enerji var. Kendinize odaklanmak, hedeflerinize daha sıkı sarılmak ve cesur adımlar atmaktan çekinmemek için harika bir gün olabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizdeki insanlarla daha iyi anlaşabileceğiniz bir gün sizi bekliyor. Kendinize olan güveniniz artacak ve kararlarınızı uygulamak konusunda daha kararlı olacaksınız. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

BOĞA BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Boğa burcuna mensup kişiler için ilişkilerde denge ve uyum arayışı ön planda olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek ve anlayışlı olmak önem kazanacak. Aynı zamanda kendinize zaman ayırmayı unutmayın, iç huzurunuzu sağlamak için dinlenmeye ve meditasyona yönelebilirsiniz. Ufak tefek aksilikler sizi yıldırmasın, sabırlı ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam edin.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün duygusal karışıklıklar yaşayabilirsiniz ve içsel çatışmalarınız artabilir. Sevdiklerinizle iletişimde dikkatli olmanızda fayda var, anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak duygularınızı dengelemeniz ve iç huzuru bulmanız önemli olacak. Günlük rutinlerinizi düzenlemek ve kendinize güzel bir zaman ayırmak için iyi bir gün olabilir. Aklınızda olan sorunları netleştirmek ve çözüm bulmak için içsel yolculuğunuza çıkabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın. Enerjinizi dengelemek için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.Umuyorum ki gününüz güzel geçer!

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim yetenekleriniz ön planda olacak. İnsanlarla daha kolay etkileşim kurabileceksiniz. Fikirlerinizi rahatlıkla ifade edebilecek ve karşınızdakileri ikna edici bir şekilde konuşabileceksiniz. Duygularınızı açıkça ifade etmekten çekinmeyin. Aynı zamanda sosyal çevrenizde önemli destekler alabilirsiniz. Keyifli bir gün geçireceksiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün detaylara daha fazla dikkat etmelisiniz. Çevrenizde olan biten her şeye detaylı bir şekilde bakmalı ve gereken analizleri yapmalısınız. Ayrıca sağlığınıza da özen göstermekte fayda var, beslenmenize dikkat etmelisiniz. Kendinize zaman ayırarak stresinizi azaltacak aktiviteler yapabilirsiniz. Ailenizle olan iletişiminizi güçlendirmeye özen göstermelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii, Terazi burcunun günlük burç yorumu şöyle; Bugün iletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizle daha yakın ilişkiler kurabilirsiniz. Duygusal konularda daha açık ve dürüst olmak, ilişkilerinizi güçlendirebilir. Kararsızlık yaşadığınız konularda iç sesinizi dinlemek ve içsel dengeyi sağlamak için zaman ayırmak faydalı olacaktır. Özellikle ikili ilişkilerde anlayışlı ve uzlaşmacı davranarak olumlu gelişmeler elde edebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygularınız derin olabilir ve içsel düşüncelerinizde yoğunluk hissedebilirsiniz. İlişkilerinizde derinlik arayışı içinde olabilir, derin ve anlamlı konuşmalar yapabilirsiniz. Ancak, bu derinlik bazen kırılganlık hissi yaratabilir, bu nedenle dikkatli olmak önemlidir. Bugün, hayatınızda önemli kararlar almak için doğru zaman olmayabilir, kendinize zaman tanıyın. İç huzuru ve dengeyi korumak için meditasyon veya yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Merhaba! Oğlak burcu bugün, kariyer alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi iş hayatınızda daha fazla göstereceğiniz ve başarılı olacağınız bir gün olabilir. Dikkatinizi detaylara vermekte fayda var, önemli kararlar almadan önce olayları iyice değerlendirmeniz gerekebilir. Bugün mantıklı ve disiplinli adımlar atarak hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Keyifli ve verimli bir gün geçirmenizi dilerim!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM