SİYASET

SİYASET

önce bu sabahki minik notum ile girizgah eyleyeyim..
sanıyo musunuz ki, bizim için ”vatan”, ”toprak” gibi kavramların gereğinden fazla bi önemi, bi tür kutsallığı vardır.. neden olsun yahu?? aslolan, yazımın hedefindeki insanların geri zekalılığıdır..
yani sen mütareke basını olursan, yani sen sömürge solcusu olursan, ben seni aşağılarım kardeşim.. başka ne yapayım..
emperyalizm diğil, Mustafa Kemal’in devrimleri kazanacak..
bu itibarla faşist de sensin, statükocu da sensin ne edeyim ki ben..
ula gardeşim, biz Atatürk’e toz kondurmayanların ”hayır efendim, illa ki kürt analar ağlayacak” diye bi düşüncesi mi vardır sanırlar acep? nasıl bi salaklık düzeyidir bu?
****
sevgili arkadaşım, usta tiyatro oyuncusu ersin özdemir, geçen günkü ayaküstü sohbetimizde; ”senin bu millete kendini anlatmaya çalışmana çok üzülüyorum gürsel abi” dedi bana..
eh haklı..
misal, hiçbi kulp takamayanlar, bi dönem vatan partisi m.vekili adaylığıma bulaşırlar arada bi.. nasıl anlatayım, neyi anlatayım bilemiyorum valla??? bi insan daha ”net” nasıl olabilir?
vekil adaylığımı bi basın açıklamasıyla duyurdum giresun’da.. yahu arşivler tazecik duruyo ortalıkta.. dedim ki;
-”benim genel başkanım Mustafa Kemal Atatürk’tür, ben cumhuriyet halk fırkası üyesiyim, başka hiçbi şahıs ve partiyle lüfen bağdaştırmayınız..
neden vatan partisi derseniz.. çünkü ben herşeyden önce ekonomi okumuş bi insanım, vatan partisi’nin ekonomik programına hayran oldum.. orada yazanlar türkiye cumhuriyeti’nin kurtuluş reçetesidir”..
bu kadar açık ve net girdim bu işe.. bunda anlaşılmayacak ne vardır?
sonra da vatan partisi’nde bu ekonomik programı uygulayacak bi ”delikanlı” göremediğim için alakamı tamamen kestim bu işlerle..
****
bikez daha diyeyim..
hayatım didik didik etsinler, çekinmesinler.. masal’ın borçlarını bi türlü ödeyememek dışında hiçbi falsomu bulamazsınız, yoktur!
****
(bakın daha dün ne oldu.. bi dostumuz.. çay ocağında sohbet ederken ne dese iyi; ”ooo gürsel abi, yazar olmuşsun”..
”ne diyon la sen” dedim merakla.. anlaşıldı ki, destek babında gönderdiğim ”medya 28” adlı oluşumdaki yeni ve iddaasız yazılarımı görmüş kardeşimiz.. güldüm sade..
diyemedim ki;
bak kardeşim, lise öğrencisi olduğum 1983 yılından beri yerel gazetelerde köşe sahibiyim.. hadi onu geç ulusal basında hem siyaset hem spor anlamında köşe edinmiş yegane giresun çocuğuyum.. adına fan sayfası kurulmuş ilk giresun çocuğuyum..
biz seninle aynı şehirde yaşıyoz öyle mi?
diyemedim nasıl diyim..
işte böyle ersin’im..
****
efendime söyliyim lafı geçenlerde toplanan ”altılı masa”ya getirip bitireyim bu gereksiz yazıyı..
harbiden çok yoğunum.. şunları yazmaya ayırdığım zaman bile günah.. ama yanıt haklarım var, susamazdım..
kemal kılıçdaroğlu.. meral akşener.. temel karamollaoğlu.. ahmet davutoğlu.. ali babacan.. ve kim olduğunu bilmediğim, açıkçası merak edip öğrenmediğim ve adını bi ara okuyup derhal unuttuğum için şuan anımsayamadığım altıncı şahıs bi aray gelmişler..
ülkemizin mevcut ama elbette ki uyduruk sorunları nedir;
enflasyon, gıda ve tüm fiyatların artışı, ödenmesi olanaksız elektrik ve doğalgaz faturaları, devletin acil para gereksinimi falan filan..
bunları konuşmuşlar.. epeyce güldüm buna da.. evcilik oynamışlar yani..
bana içlerinde tekbi isim söyleyin.. başa gelir ve hepsini çözer deyin!
hadisinler oradan.. tayyip bey haklı.. 40 koyun verse, güdemezler..
****
ankara’da yalnızca iktidar partisi ve muhalefetçilik oynayan birileri vardır.. türkiye cumhuriyetinin merkezi, çoluğumuzun çocuğumuzun güvencesi ankara’da falan diğil, bambaşka bi yerde, ayağa kalmak üzere hazırlanmaktadırlar.. yukarıda adı geçenler oranın kapısında güvenlik bile olamazlar..
rahat olunuz.. boş gündemleri dikkate almayınız..
****
bu vatanın birincil sorunu laikliktir.. sonra tarımın yok edilmesidir.. sonra hukuksuzluk sistemidir.. sonra eğitim birliği devriminin kaldırılmasıdır.. sonra şanlı türk ordusunun çökertlmesidir..
altılı masada bunların hiçbiri konuşulmamıştır..
****
ne kadar komiktir aslında..
bunların tümü yalnızca vatan partisi’nin programlarında ”başlıca hedef” olarak gösterilmektedir..
ne diyim ki ben..
****
yarın gıyabımda konuşurlar, ben giresun millet bahçesi parkında çayımı içerken duyar.. uzun uzun söverim..
bak gürsel vatan partisine geçmiş..
oolum siz nereye geçerseniz geçin, yoz siyasetin hangi bokunu yerseniz yeyin.. biz Mustafa Kemal’in Askerleri’yiz..
başka bi şapkamız yoktur..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün enerjik ve kararlı bir şekilde hareket etme isteğiniz yüksek olabilir. Fakat aceleci davranmaktan kaçınmalısınız, çünkü ani kararlar almak zararlı olabilir. Bugün duygusal anlamda da kendinizi ifade etmekte güçlük çekebilirsiniz, bu nedenle empatiye ve iletişime önem vermek faydalı olacaktır. İş ve kariyer hayatınızda ise liderlik özelliklerinizi ön plana çıkarabilir ve proje yönetiminde başarılı olabilirsiniz. Sağlık açısından ise bedensel aktivitelere yönelmeniz, enerjinizi dengelemenize yardımcı olacaktır.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün kendinizi daha şanslı ve enerjik hissedeceksiniz. Etrafınızdaki insanlarla iletişiminiz güçlenecek ve yeni ilişkiler kurma fırsatı bulacaksınız. İş hayatında ise projelerinizde ilerleme kaydedebilir ve yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Sağlık konusunda ise daha dikkatli olmakta fayda var, beslenmenize özen göstermeyi unutmayın. Keyifli bir gün sizi bekliyor olabilir. Umarım gününüz harika geçer!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz ve içsel dengenizi korumak için zaman ayırmanız gerekebilir. Sevdiklerinizle iletişimde nazik ve anlayışlı olmaya özen gösterin. Kendinize özel bir zaman ve mekan yaratın, içsel huzurunuzu sağlayacak aktivitelere yönelebilirsiniz. Planlarınızı detaylı bir şekilde düzenleyerek daha verimli bir gün geçirebilirsiniz. Enerjinizi doğru yönlendirmek için spor veya meditasyon gibi faaliyetlere zaman ayırabilirsiniz. Unutmayın, kendinize zaman ayırmak sizi daha dengeli ve huzurlu hissettirecektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün enerjiniz oldukça yüksek olabilir ve kendinizi daha parlak, karizmatik ve lider ruhlu hissedebilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek için adımlar atabilir, yaratıcılığınızı en üst seviyede kullanabilirsiniz. Ancak, ani tepkilerden kaçınmalı ve kontrolünüzü kaybetmemeye özen göstermelisiniz. Kişisel ilişkilerinizde ise daha anlayışlı, sabırlı ve sevgi dolu davranarak, sorunları kolayca çözebilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün başkalarıyla iletişiminizde daha anlayışlı ve uzlaşmacı olma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Özellikle iş ortamında işbirliği yapmanız gereken durumlarda sabırlı ve anlayışlı olmanız başarı şansınızı artırabilir. Kendinizi ifade etmekten kaçınmadan, açık ve net bir iletişim kurmaya çalışın. İçsel denge ve uyumunuza dikkat etmek, size gün içinde olumlu enerji katacaktır.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Terazi burcunu etkileyen enerjiler iş ve kariyer konularında önemli gelişmeler getirebilir. Kendinizi ifade etme fırsatlarına sahip olabileceğiniz bir gün olabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak projelerinizi ilerletebilir veya yeni iş fırsatları yakalayabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken nokta, sabırsızlık ve aceleci davranmamaktır. İşlerinizi planlı bir şekilde ilerletmek ve detaylara dikkat etmek size fayda sağlayacaktır. Aynı zamanda, duygusal ilişkilerinizde de iletişime ve anlayışa önem vermeniz gereken bir gün olabilir. Sevdiklerinizle uyum içinde olmaya özen gösterin.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygularınızı daha fazla içe kapanık bir şekilde yaşayabilirsiniz. İçsel dünyanızda derin düşüncelere dalabilir, kendi içsel sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. Bu durum, çevrenizdekilerle iletişiminizin biraz zor olmasına neden olabilir. Ancak kendi içsel deneyimlerinizden de önemli dersler çıkarabilirsiniz. Duygusal dengeyi korumak için kendinize zaman ayırmayı unutmayın.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün sağlam adımlarla ilerlemeyi ve hedeflerinize odaklanmayı sürdürmelisiniz. Duygusal konularda sabırlı olmak ve mantıklı kararlar almak önemli olacaktır. Ekip çalışmalarında liderlik yeteneklerinizi ortaya koymak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruh halinizi dengelemek ve içsel bir huzur bulmak da bugün size iyi gelebilir.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM