Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
ŞİFA
 • 0
 • 264
 • 23 Kasım 2021 Salı
 • +
 • -
bu sayfanın gediklileri iyi bilirler, zaman zaman ”dünyada bitek benim başıma gelebilen olaylar serisi” diye bi konseptte de yazılar yazdım..
bunlar, kimileyin ”talihsizliğimi”, bazen de ”olayın absürdlüğünü” işleyen yazılardı..
(gerçi bunun bile lafı yapıldı gıyabımda.. nasıl olur da bitek ben’miş? Allah’ın geri zekalıları, kendimle alay etmelerime bile kulp taktıydı)
****
işte bu tür başıma gelen’lerin feriştahı ”kadir inanır ile dargın olmamız”dır..
aslında başka hiçbişi yazmadan şuncağız yeterliymiş;
dünyada bitek benim başıma gelebilen olaylar serisi no bilmemne:
kadir inanır’la dargınız!!!!!!!!
(daha komiğini yazamazdım)
****
bilenlere anımsatayım, bilmeyenlere açıklayayım; yeşilgiresun’a yazdığım bi yazıda, kadir inanır’a dair bi hayıflanmam vardı.. unuttum tabi konuyu-monuyu da, mealen; ”miniklik yıllarımın kahramanlarından birinin akil adam olmasını içime sindirememekten” dem vurmuştum..
küfür yok, hakaret yok.. yergi bile yok.. tam tersi, kadir inanır’a duyulan bi sevgi var yahu, şu cümlede..
sizce de öyle diğil midir?
****
koskoca kadir inanır’ın benim yereldeki köşemi okuyacak haali yok tabi.. şerefsiz kıtlığı mı var buralarda, ispiyonlamış biri aklınca beni!!!!
bi gün geçti geçmedi, haber geldi deli kadir’den;
-”o’nu evinden aldırırım”!!!
elbette yanıt gitti malkoçoğlu kara gürsel’den gerisin geri;
-”buyursun göndersin, giresun’da bana posta koyacak herif doğmadı henüz”!!!!
(basarsan damarıma, lafımı sokarım, napim ki)
****
özetle dargınız işte!!!!!!!!
gülüyom, siz de gülünüz kardeşlerim..
****
yaşam, benim şehrimde, salt bu denli berbat insanlarla bezeli diğildir ha, sakın yanlış yorumlamayınız..
çok sevilesi insanlar da mevcuttur.. hem de çokkk..
(benim şanssızlığım şudur.. 50 sene kadar kalp kırmadan, ”boka papatya diyerek” yaşadım.. o zaman iyiydim bu şerefsizlerin gözünde.. ama 5 yıldır nezaketi bıraktım, ”boka bok” diyorum.. kötü oldum.. başka bişi aramayın lütfen)
****
ne diyordum la? sevilesi insan diyordum..
bakın dün ne oldu; bi fatura mı ödüyordum neydi, arkamda dikilip elimdeki evraktan adımı, ”gürsel ekmekçi”yi okuyan biri soruverdi; ”aaa siz gürsel ekmekçi’nin nesi oluyorsunuz”??? baktım gencecik bi uşak..
-”kendisiyim” dedim..
gerisini anlatmiyim, şöyle okuyorum abi, böyle seviyorum abi, annem de bayılıyo abi, babam kuduruyo abi..
elimi galbime götürdüm bitek.. teşekkür ettim.. hepsine selam söyle dedim..
****
insan seviniyo tabi, ne diye yalan gonuşacam? neden sıradan bişeymiş gibi umursamaz davranacam?
o saadet duygusuyla yürüdüm sahilde biraz.. kendimle dalga geçe geçe;
-”halaa tam meşhur diğilsin işte apocum”!!!!!!
****
ama bugün nooldu peki??? durun az, anlatacam, sık boğaz etmeyin..
bi yazarın yaşayabileceği en güzel şeydir.. hiç tanımadığım biri, gazetede son yazdığımı okumuş, bi haftadır unutmamış, karşı kaldırımdan laf atıyo;
-”ooo ekmekçi bey gardeşim naaptınız, komutanla buluşabildiniz mi”??
(bkz. yeşilgiresun, kavuşamayan adam, 17 kasım 2021)
****
sesin sahibine doğru yöneldim.. ellerini sıktım, kucakladım.. adını öğrendim.. oracıkta esnafmış meğer.. kırmak olmaz, çayını içmeye girdim dükkanına.. kimin oğlusun, neyyy gaya abi’nin mi, muhabbetleri faslından sonra bikaç tüyo verdim bu güzel insana;
-”abi inan ne yazmışsam doğrudur, biraz abartı vardır ama yalanım asla yoktur”..
****
esnaf diyip geçmeyecen.. ikinci çaylar gelirken kitaplarını çıkardı abimiz hemen.. altlarını çize çize büssürü kitap okuduğunu gördüm.. bildiğim mevzularsa görüşümü sundum, bilmediğimse o’ndan dinledim..
güzeldi güzel..
****
güzellik kazanacak..
güzel insanlar kazanacak..
biz kazanacağız..
ahlaksız, edep’siz, ruh hastası insanlar çöpe gidecekler bu şehirden..
Allah’ım çok büyüktür..
öbür tarafa bırakmayacaktır..
hele ki yarattığı en özel şehri olan giresun’da!
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Koç burcu için olduğu kadar diğer burçlar için de heyecan verici bir gün olabilir. İş alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz, bu sebeple açık fikirli olmak ve fırsatları değerlendirmek önemli olacaktır. İletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir, çünkü yanlış anlaşılmalar olabilir. Özel hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün geçirebilirsiniz. Aşk yaşayabilir, ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırıp rahatlama ve dinlenme fırsatı da bulabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir gün olabilir, bu sebeple hobilerinize veya sanatsal faaliyetlere yönelebilirsiniz. Enerjinizi olumlu yönde kullanarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygularınızın yoğunlaştığı bir gün olabilir. İçsel dünyanıza odaklanmak ve duygularınızı anlamak için zaman ayırabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek için duygularınızı paylaşabilir ve anlayışlı olmaya özen gösterebilirsiniz. İş hayatınızda ise daha sabırlı ve kararlı olmanız gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Önemli kararlar almadan önce durumları iyice değerlendirmenizde fayda var. Bugün kendinize zaman ayırarak kendinizi dinleyebilir ve içsel huzuru bulabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz ve çevrenizdeki insanların sözlerine daha fazla duyarlılık gösterebilirsiniz. Kendinizi ifade etmek konusunda zorlanabilir ve içe kapanık bir tutum sergileyebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlara karşı anlayışlı ve sabırlı olmalısınız. İş hayatınızda ise odaklanma güçlüğü yaşayabilirsiniz, bu nedenle dikkatinizi dağıtan unsurlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Ayaklarınızın yere sağlam basması gereken bir gün olabilir, mantıklı kararlar almaya özen göstermelisiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir. Özellikle yakın çevrenizle iletişimde anlaşmazlıklara yol açabilecek durumlardan kaçınmaya çalışmalısınız. İletişim becerilerinizi kullanarak çözüm odaklı yaklaşımlar benimsemelisiniz. Ayrıca bugün içsel denge ve dinginliğe odaklanmak size iyi gelebilir. İyimser ve pozitif bir tutum sergileyerek günü olumlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün iş hayatınızda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Dikkatinizi detaylara vererek projelerinizi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Kişisel ilişkilerinizde ise anlayışlı ve sabırlı olmanız gereken bir gün olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi kuvvetlendirerek olumlu enerjiyi paylaşabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın, fiziksel ve zihinsel olarak kendinizi iyi hissetmek için dinlenmeye ve beslenmeye dikkat etmelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Enerjinizi dengede tutmaya çalışın. Bugün, çevrenizdeki olumsuzluklardan etkilenmemek adına içsel denge ve huzurunuza odaklanın. Kendinize zaman ayırarak ruhunuzu besleyin ve pozitif düşüncelerle gününüzü geçirin. İletişim konularında dikkatli olun ve anlaşmazlıkların çözümü için sabırlı olun. Sevdiklerinizle sağlam iletişim kurmak için fırsatları değerlendirin.

AKREP BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Akrep burcu için ilişkilerle ilgili önemli konular gündeminizde olabilir. Partnerinizle iletişiminizi güçlendirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Aynı zamanda duygusal olarak biraz daha hassas olabilirsiniz, bu nedenle duygularınızı kontrol etmeye özen göstermelisiniz. İş hayatında ise yeni fırsatlarla karşılaşabilir ve kariyerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Bugün, enerjinizi pozitif ve yapıcı yönde kullanmak size fayda sağlayacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Oğlaklar için iletişimde güçlükler yaşayabilirsiniz. Duygularınızı ifade etmekte zorlanabilir ve karşı tarafı anlamakta zorlanabilirsiniz. Ancak sabırlı ve doğru iletişim kurmaya çalışarak bu durumu aşabilirsiniz. Kendinize zaman ayırın ve içsel dengenizi sağlamak için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Bugün detaylara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir, acele kararlardan kaçının. Enerjinizi planlı ve organize bir şekilde kullanarak günü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Umarım bu bilgiler size yardımcı olur!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM