Sex and the City’nin ünlü oyuncusu hayatını kaybetti

Sex and the City’nin ünlü oyuncusu hayatını kaybetti

Sex and the City oyuncusu Frances Sternhagen 93 yaşında hayatını kaybetti. Tony ödüllü oyuncu; Misery, ER ve Cheers gibi birbirinden ünlü yapımlarda da rol almıştı.

Sex and the City’nin ünlü oyuncusu hayatını kaybetti

Tony ödüllü oyuncu Frances Sternhagen, New York’taki evinde 93 yaşında hayatını kaybetti. Oğlu John Carlin Sternhagen’in ölümünü Instagram’da doğruladı: “Anne. Frances Sternhagen… 27 Kasım Pazartesi gecesi, 94. yaş gününe bir buçuk ay kala evinde huzur içinde öldü… Uç, Frannie. Böylesine zengin, tutkulu, alçakgönüllü ve cömertçe yaşanmış bir hayatın perdesi iniyor.”

Sternhagen, Broadway’deki rolleriyle prestijli ödüllerle kariyerini taçlandırırken Cheers’ta Cliff Clavin’in annesi, ER’da Dr John Carter’ın aristokrat büyükannesi ve Sex and the City’de Trey MacDougal’ın annesi gibi rollerle de öne çıktı ve hatta bu roller ile üç Emmy adaylığı kazandı.

Son olarak Michael Douglas ve Diane Keaton ile So It Goes adlı bir filmde ve polisiye dizisi The Closer’da Kyra Sedgwick’in annesi rolünde izleyici karşısına çıktı.

Sternhagen ayrıca Misery, Bright Lights, Big City, Julie & Julia, The Hospital gibi pek çok yapımda da rol aldı.

13 Ocak 1930’da doğan Frances Hussey Sternhagen, eğitim hayatında ilk başlarda tarih alanına odaklansa da bir danışmanı tarafından dramayı denemeye ikna edildi.

1951’de mezun olduktan sonra Sternhagen, Massachusetts’teki Milton Akademisi’nde kısa bir süre öğretmenlik yaptı. Bu arada katıldığı Cambridge’deki Brattle Street Theatre’daki roller için seçmelerde başarısız oldu. Kısa süre sonra Washington’a döndü, Amerika Katolik Üniversitesi’nde tiyatro dersleri aldı ve çeşitli yapımlarda rol almaya başladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün iş hayatında çok yönlü düşünebilir, hedeflerinize doğru adımlar atabilirsiniz. Ancak dikkatli olmalı ve kararlarınızı iyi düşünmelisiniz. İletişim konularında sorunlar ortaya çıkabilir, bu yüzden duygularınızı net bir şekilde ifade etmeye çalışın. Kendinize zaman ayırıp dinlenmeyi unutmayın, enerjinizi dengede tutmalısınız. Özel hayatınızda ise romantik bir gün geçirebilirsiniz, sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
CANEVİ

CANEVİ

Şubat 25, 2024, Yorum yok CANEVİ
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47