Pandemide sanat ruhu doyuruyor

Pandemide sanat ruhu doyuruyor

Pandemide sanat ruhu doyuruyor

Denizli’ye resim sanatını sevdiren Aysun Döner “Korona döneminde sanata olan ihtiyacımız daha iyi anlaşıldı. Herkes sanata yöneldi” dedi.

Selami AYDIN

Eserleri Türkiye’nin dört bir yanında sergilenen sanatçı Aysun Döner Denizli’ye resim sanatını sevdirdi. 7’den 70’e yüzlerce Denizlili’ye resim sevgisini aşılayan sanatçı “Pandemi döneminde sanatın bir ihtiyaç olduğu çok daha iyi anlaşıldı” diye konuştu.

Aysun Döner 7 yıldır akşam kursları veriyor.

PAÜ Güzel Sanatlar Bölümü mezunu Aysun Döner’in her yaştan ve meslek grubundan öğrencileri var. Korona salgını döneminde sanata olan ihtiyacın daha iyi anlaşıldığını, insanların evlerinde sanata yöneldiğini söyleyen Döner şöyle konuştu: “Korona salgını nedeniyle uzun süredir evlerimize tıkılıp kaldık. Tüm Türkiye eve kapandı. Ruhlarımızı doyuracak bir şey kalmadı. Sanat ruhumuzu doyurur. Bu dönemde ruhu doyuracak bir şey kalmadı. Sosyalleşme olanağı yok. Sinema, tiyatro konser yok. Ruhun ihtiyaçları pandemi ile birlikte daha da arttı. Bu nedenle son zamanlarda herkes evinde bir şeyler yapmaya başladı.”

Nehir Karan 7’sinde.

5 SERGİSİ VAR

Ressamlığın çocukluk hayali olduğunu söyleyen Döner “Okulu tamamladıktan sonra öğretmen olmak istemedim. Öğretmenlik sıkıcı olurdu, resim yapamazdım. Ben ressam olmak için bu bölümü seçtim. Yaratıcılığımı kaybetmek istemedim” dedi.  Döner’in 50’den fazla karma sergide eserleri beğeniye sunuldu, 5 de kişisel sergisi var.

Çocuklar da çok meraklı

Denizli’de açtığı AYS Sanat Atölyesi ile çocuklara resmi sevdirmeyi hedefleyen Döner 7 yıldır akşam kursları veriyor. Bine yakın tablosu bulunan sanatçı “Her yıl 50’nin üzerinde kursiyerimiz oluyor. Bu dönemde düştü. Her yaş ve meslekten kursiyerlerim var. 4 yaşında başlayan kursiyerim oldu. Çocuklar daha çabuk öğreniyor” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün özellikle iletişim konularında başarılı olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmalar yapabilir, projelerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Karşınızdaki insanlarla açık ve net iletişim kurmaya özen gösterin ve sorumluluklarınızı yerine getirirken hızlı ve kararlı adımlar atın. Ayrıca bugün içinizdeki enerjiyi harekete geçirici aktivitelere yönlendirmek size iyi gelebilir. Her zamankinden daha cesur ve girişken olun, kendinize olan güveninizi arttırın.

BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcunu bekleyen sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etme konusunda daha cesur olmalı ve iç sesinizi dinlemelisiniz. İş hayatında yeni fırsatlarla karşılaşabilir, farklı projelere adım atabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi artırarak, bugünü en verimli şekilde geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle de daha fazla vakit geçirmeye özen gösterin. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM