Oscar ödüllü Yunan besteci hayatını kaybetti

Oscar ödüllü Yunan besteci hayatını kaybetti

Ateş Arabaları filmi için bestelediği müzikle Oscar Ödülü kazanan dünyaca ünlü Yunan besteci Vangelis, 79 yaşında hayatını kaybetti.

Oscar ödüllü Yunan besteci hayatını kaybetti

Dünyaca ünlü Yunan besteci Vangelis, 79 yaşında hayatını kaybetti.

Gerçek adı Evangelos Odysseas Papathanassiou olan ünlü müzisyenin ölüm haberini Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis Twitter’dan duyurdu. Miçotakis, “Vangelis Papathanassiou artık aramızda değil. Müzik dünyası uluslararası sanatçı Vangelis’i kaybetti” ifadelerini kullandı. Miçotakis mesajında “Ad astra” (Latince ‘Yıldızlara’) diye yazdı.

Yunan folk müziğinden ve kilise şarkılarından ilham alan Vangelis, müzik eğitimi görmemiş ve bunun yaratıcılığını artırdığını belirtmişti. Ünlü müzisyen 1960’ların sonunda vokalde Demis Roussos’un yer aldığı “Aphrodite’s Child” isimli grupla müzik dünyasına girmişti.

Ateş Arabaları filmi için bestelediği müzikle 1981’de Oscar Ödülü kazanan Vangelis, 2002 FIFA Dünya Kupası marşını da bestelemişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47