ÖĞRETMENİM GÖZÜM OLDU

ÖĞRETMENİM GÖZÜM OLDU

Değerli okurlarım, bir ilkokul öğrencisi bana mektup yazmış, Elazığ’dan. Türkiye’nin öğretmenlerinin gönül zenginliğinin ifadesi olarak gördüm. Kimlik belirtmeden paylaşmama öğrenci, ailesi, öğretmen izin verdi.
***
Merhaba Doğan amca,
Sana Elazığ’dan yazıyorum. 4.sınıfa gidiyorum. Öğretmenim Bir Bakar mısın kitabını okuyorum. Annemin kitaplığında görmüştüm. “Okuyabilir miyim” diye sordum, annem de olur dedi. Keşke o kitabı şimdi yazsaydın. Ben de sana öğretmenimi anlatsaydım, sen de kitapta yazsaydın. Benim öğretmenim benim sol gözüm. Ne demek bu? Anlatmak istediğim de bu. Ben 1.sınıfa başladığımda biraz zaman geçmişti. Öğretmenim bir gün annemi okula çağırdı. Anneme gözümün bozuk olabileceğini söyledi. Ne ben ne ailem hiç fark etmemiştik. Daha doğrusu ben bütün insanların öyle gördüğünü zannederek büyüdüm. Sonra biz doktora gittik. En fazla ne olabilirdi, gözlük kullanırım diye düşündüm. Doktor muayene etti. Benim sağ gözümü kapattı ve o an dünyam karanlık olmuştu. Meğerse benim sol gözüm hiç görmüyormuş. Ailem için, benim için çok zordu. Sonra benim ameliyat olmam gerekti ve başka bir şehre gittik. Ben ameliyat oldum, geri döndük. O günler çok zordu ama ben başka bir şey anlatmak istiyorum.
Ben okula aylarca gidemedim. Öğretmenim bana her gün derslerimi gönderdi biz de annemle çalıştık. Daha okumayı bile öğrenememiştim. Sonra aylar sonra okula başladım ama sağlıklı olan gözüm kapalı olmak zorundaydı ve diğer gözüm hala görmüyordu. Öğretmenim o günden sonra benim sol gözüm oldu. Takılıp düştüm beni kaldırdı, ben merdiven inerken “ben de su alacaktım beraber inelim” dedi, halbuki ben düşmeyeyim diye geldi biliyorum. Okurken, yazarken, öğrenirken benim sol gözüm yerine öğretmenim gördü benim için. Ben kendimi çok eksik hissettim ama öğretmenim benim yapabildiklerimi o kadar dile getirdi ki ben kendimi tam hissetmeye başladım. Gözümün eksikliğini unutmaya başladım. Benim öğretmenim (İsim Soyadı). Uzaktan eğitimde hep bilgisayar başındaydık gözlerim daha çok yoruldu ve bozuldu ama öğretmenim benimle o kadar yakından ilgilendi ki bütün üzüntüler bana uzak oldu. Derslerimi ve okulumu çok seviyorum.
Bir öğretmen bir öğrencinin görmeyen gözü bile olabilir. Size bunu anlatmak istedim. İnşallah okursunuz. Teşekkür ederim Doğan amca.
***
“Ben kendimi çok eksik hissettim ama öğretmenim benim yapabildiklerimi o kadar dile getirdi ki ben kendimi tam hissetmeye başladım.” Bu cümleyi okuyunca gözlerim yaşardı; bu ülkenin değerli öğretmenine sevgi ve saygılarımı sessizce dile getirdim. Şimdi o değerli öğretmenime şunu söylemek istiyorum; “Sevgili öğretmenim iyi ki varsın. Şuna inanıyorum; öğretmenin gönlünün zenginliği çocuklarımızın ve ülkemizin sağlıklı geleceğinin teminatıdır. Lütfen bana iletisim@dogancuceloglu.net adresinden yaz. Kendini tanıt ve kargo adresini ver. Adına imzalı iki kitap göndermek istiyorum: 1- Öğretmenim Bir Bakar mısın? 2- Son çıkan kitabım: Güçlü bir yaşam için VAR MISIN?” Değerli okurlarım; Şunu da söylemeden geçemeyeceğim. Bu öğretmenimin yetişmesinde emeği geçen herkese (anne-baba- öğretmen) sevgi, saygı ve teşekkürlerimi iletirim. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Selamlar.
Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Koç burcu için olduğu kadar diğer burçlar için de heyecan verici bir gün olabilir. İş alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz, bu sebeple açık fikirli olmak ve fırsatları değerlendirmek önemli olacaktır. İletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir, çünkü yanlış anlaşılmalar olabilir. Özel hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün geçirebilirsiniz. Aşk yaşayabilir, ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırıp rahatlama ve dinlenme fırsatı da bulabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir gün olabilir, bu sebeple hobilerinize veya sanatsal faaliyetlere yönelebilirsiniz. Enerjinizi olumlu yönde kullanarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygularınızın yoğunlaştığı bir gün olabilir. İçsel dünyanıza odaklanmak ve duygularınızı anlamak için zaman ayırabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek için duygularınızı paylaşabilir ve anlayışlı olmaya özen gösterebilirsiniz. İş hayatınızda ise daha sabırlı ve kararlı olmanız gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Önemli kararlar almadan önce durumları iyice değerlendirmenizde fayda var. Bugün kendinize zaman ayırarak kendinizi dinleyebilir ve içsel huzuru bulabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz ve çevrenizdeki insanların sözlerine daha fazla duyarlılık gösterebilirsiniz. Kendinizi ifade etmek konusunda zorlanabilir ve içe kapanık bir tutum sergileyebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlara karşı anlayışlı ve sabırlı olmalısınız. İş hayatınızda ise odaklanma güçlüğü yaşayabilirsiniz, bu nedenle dikkatinizi dağıtan unsurlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Ayaklarınızın yere sağlam basması gereken bir gün olabilir, mantıklı kararlar almaya özen göstermelisiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir. Özellikle yakın çevrenizle iletişimde anlaşmazlıklara yol açabilecek durumlardan kaçınmaya çalışmalısınız. İletişim becerilerinizi kullanarak çözüm odaklı yaklaşımlar benimsemelisiniz. Ayrıca bugün içsel denge ve dinginliğe odaklanmak size iyi gelebilir. İyimser ve pozitif bir tutum sergileyerek günü olumlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün iş hayatınızda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Dikkatinizi detaylara vererek projelerinizi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Kişisel ilişkilerinizde ise anlayışlı ve sabırlı olmanız gereken bir gün olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi kuvvetlendirerek olumlu enerjiyi paylaşabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın, fiziksel ve zihinsel olarak kendinizi iyi hissetmek için dinlenmeye ve beslenmeye dikkat etmelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Enerjinizi dengede tutmaya çalışın. Bugün, çevrenizdeki olumsuzluklardan etkilenmemek adına içsel denge ve huzurunuza odaklanın. Kendinize zaman ayırarak ruhunuzu besleyin ve pozitif düşüncelerle gününüzü geçirin. İletişim konularında dikkatli olun ve anlaşmazlıkların çözümü için sabırlı olun. Sevdiklerinizle sağlam iletişim kurmak için fırsatları değerlendirin.

AKREP BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Akrep burcu için ilişkilerle ilgili önemli konular gündeminizde olabilir. Partnerinizle iletişiminizi güçlendirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Aynı zamanda duygusal olarak biraz daha hassas olabilirsiniz, bu nedenle duygularınızı kontrol etmeye özen göstermelisiniz. İş hayatında ise yeni fırsatlarla karşılaşabilir ve kariyerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Bugün, enerjinizi pozitif ve yapıcı yönde kullanmak size fayda sağlayacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Oğlaklar için iletişimde güçlükler yaşayabilirsiniz. Duygularınızı ifade etmekte zorlanabilir ve karşı tarafı anlamakta zorlanabilirsiniz. Ancak sabırlı ve doğru iletişim kurmaya çalışarak bu durumu aşabilirsiniz. Kendinize zaman ayırın ve içsel dengenizi sağlamak için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Bugün detaylara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir, acele kararlardan kaçının. Enerjinizi planlı ve organize bir şekilde kullanarak günü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Umarım bu bilgiler size yardımcı olur!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM