“Oda Komşum Richard Wagner” Sistemin Tekerine Çomak Sokuyor!

“Oda Komşum Richard Wagner” Sistemin Tekerine Çomak Sokuyor!

Yakup Almelekin kaleme aldığı Murat İpek, Emre Yetim ve İbrahim Cem Tekin rol aldığı Oda Komşum Richard Wagner, 16 Nisan  Cumartesi akşamı saat 20.30da K! Kültüral Performing Artsta seyirciyle buluşacak.

Broadway sahnelerinde oyunları sahnelenen Yakup Almelek’in kaleme aldığı Murat İpek’in uyarlayıp yönettiği, Murat İpek, Emre Yetim ve İbrahim Cem Tek’in rol aldığı Oda Komşum Richard Wagner, din, ekonomi, hukuk ve ahlaki değerler gibi enstrümanları acımasız bir şekilde kullanan sisteme esaslı sorular yöneltiyor. İki üniversite öğrencisi gencin sivil itaatsizliği üzerinden sahneye taşınan oyun, kapitalist düzenin çarpık temellerine ve sistemin distopik evrenine dikkat çekiyor. Sistem eleştirisini açıkça sıra dışı bir temele oturtuyor.

Türkiye’nin bağımsız kültür sanat alanı K! Kültüral Performing Arts’ın üçüncü prodüksiyonu olan Oda Komşum Richard Wagner16 Nisan Cumartesi akşamı saat 20.30da K! Kültüral Performing Arts’ta sahnelecek.

Oyunun Künyesi:

Yazar: Yakup Almelek

Uyarlayan ve Yöneten: Murat İpek

Süpervizör, Sahne Tasarımı ve Yapımcı: Yağmur Yağmur

Yapım: K! Kültüral Performing Arts

Yönetmen Yardımcısı: Zeliha Gürsoy

Hareket Tasarımı: Orçun Okurgan

Işık Tasarımı: Murat İpek

Kostüm Tasarımı ve Uygulama: Gaye Kızılışık

Müzik: Çağrı Beklen

Efekt Tasarımı: Metin Küçükyılmaz

Işık Uygulama: Haluk Deniz Aydın

Reji Asistanı: Ömer Güneş

Afiş ve Görsel Tasarım: Erin İlkcan Arslan

Oyun Fotoğrafları: Volkan Erkan

Oynayanlar: Murat İpek, Emre Yetim, İbrahim Cem Tek

Video Yönetmeni ve Kurgu: Noyan Ayturan

Görüntü Yönetmeni: Hasan Öztaş

Ses: Emir Buğra Kazak

Reji ve Kurgu Asistanı: Senem Birlik

Kamera: Hasan Öztaş, Noyan Ayturan, İrem Dilaver

Kamera Asistanı: Volkan Öztürk

K! Kültüral Performing Arts, sezon boyunca hem online hem de fiziki olarak hibrit bir programla seyircisiyle buluşmayı sürdürecek ve COVID-19 güvenlik yönergelerini izleyecektir. Yapımlar hakkında ayrıntılı bilgi için kultural.com.tr/tur/oyunlar/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygusal anlamda dengeli bir gün geçirebilirsiniz. İş hayatınızda planlarınızı daha iyi organize etmek için fırsatlar karşınıza çıkabilir. Kendinizi ifade etme konusunda daha rahat olacak ve iletişim becerilerinizi ön plana çıkaracaksınız. Özellikle kararlarınızı verirken içgüdülerinize güvenmelisiniz. Aşk hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün sizi bekliyor olabilir. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, sosyal çevrenizle iletişiminiz güçlü olacak ve grup etkinliklerine katılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Fikir alışverişi yapmak ve yeni insanlarla tanışmak için harika bir gün olabilir. Ancak, ani kararlar vermeden önce dikkatli düşünmekte fayda var. İçsel enerjinizi dengelemek için yoga veya meditasyon gibi rahatlatıcı aktivitelere yönelebilirsiniz. Unutmayın, kendinize zaman ayırmak da önemli!

BAŞAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Başak burcu insanları için ilişkilerinizde biraz daha esnek olmanız gerekebilir. Karşı tarafın bakış açısını anlamak için empati yapmaya çalışın. Ayrıca bugün kendinize zaman ayırarak iç huzurunuzu yeniden sağlayabilirsiniz. Kendinizi tanımak ve keşfetmek için ideal bir gün olabilir. Ufak tefek sağlık sorunlarına dikkat etmek ve sağlıklı beslenmeye özen göstermek de faydalı olacaktır.

TERAZİ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Terazi burcundaki insanlar için ilişkilerinde daha dengeli ve adil olmaları gerekebilir. Bugün karşılaşacakları her türlü durumu objektif bir şekilde değerlendirmeleri önemli olabilir. Ayrıca bugün yeni insanlarla tanışmak, sosyal etkinliklere katılmak ve iletişimi güçlendirmek için uygun bir zaman olabilir. Sevdikleriyle arasındaki iletişimi güçlendirmek adına anlayışlı ve sabırlı olmaları gerekebilir. Hayatın tadını çıkarmak ve keyifli vakit geçirmek için bugünü daha pozitif bir şekilde değerlendirebilirler. Umarım bu bilgiler size yardımcı olmuştur!

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İçsel dünyanıza yönelmek ve duygularınızı anlamak için zaman ayırmak iyi olabilir. İletişimde bazı karmaşalar yaşanabilir, bu nedenle açık ve net olmaya özen göstermek önemli olacaktır. Bugün, kendi içsel sorgulamalarınızı yapabilir ve eski konularla yüzleşebilirsiniz. Sabırlı olmak ve karar verirken dikkatli düşünmek faydalı olacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM