Ocak 2022 130. Sayı Çıktı

Ocak 2022 130. Sayı Çıktı

Ocak 2022 130. Sayı Çıktı

Ocak 2022 130. Sayı Çıktı

2022’den Merhaba

Öncelikle sanat dolu bir yıl diliyoruz tüm okurlarımıza. ‘Sanata Evet’ diyen yönetimler diliyoruz. Sonrası sağlık, iyilik, güzellik elbette ki!

2022’nin bu ilk Tiyatro gazetesinde neler var peki?

130.Ocak sayımızdamanşetimizde İzmir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sözleri var: “Türkiye’nin köy tiyatrolarını İzmir’de buluşturmak istiyoruz.” Köy Tiyatroları şenliğinde konuşan Soyer’in konuşması ve şenliğe dair izlenimlerimiz sayfa 8 den okunabilir.

İlk sayfa da ki diğer haberler ise şöyle; M. Ümit Görgülü ‘Sonsuzluk Kitabevi, Türk Tiyatrosunun Çağdaş Yüzü’ yazısıyla sayfa3 te, Gökçe Göksu; Saim Güveloğlu, Tülin Özen, Tansu Biçer, Nihal Koldaş, Zeynep Çötelioğlu ile söyleşti: ‘Galata’da bir oyun bahçesi -Kaygı duymadan üretebileceğimiz bir yer olsun istedik’ söyleşi sayfa 4’te, Zeynep Kaymas yazarımız Derman Atik ile söyleşti; ‘Derman Atik – Tiyatro, kendimi ifade edip var ettiğim yerdir’ söyleşisiyle sayfa 10’da, Melike Birgölge Sevtap Çapan ile söyleşti;  ‘Sevtap Çapan: İnsanda Görünen ve Görünmeyenin Yansımasıyım!’ söyleşisiyle sayfa 12 ve 13’te, Melek Kentmen ise Ayşıl Tay Balcı ile hayatı ve son projesi Masumlar Apartmanı’nı konuştu; ‘Ayşıl Tay Balcı’ söyleşisi sayfa 14’te, Cansu Laçiner ve İnanç Alan’ın kaleme aldığı ‘‘Medyanın Canlı Tanıkları’nın Berlin Konuğu Tiyatro Gazetesi’ydi’’ yazısı  ve ‘Belçika’da Tiyatro Salonları Mahkeme Kararıyla Açıldı’ ile ‘Ukrayna Mykola Kulish Herson Devlet Tiyatrosu ile halk sahnede, hayat sahnede!’ başlıklı haber ler sayfa 15’te okunabilir.

 1. Sayfa da ‘Şenay Tanrıvermiş “Ofis Boy” adlı oyununu Mask-Kara Tiyatrosu’yla sahneye taşıyor’ başlıklı söyleşi karşımıza çıkıyor. Şimdiden başarılar diliyoruz. 3. Sayfa da Tamer Levent Tiyatro ve Biz köşesinden sesleniyor: ‘21. Yüzyılda Yolculuk’ 6.Sayfa da Serkan Fırtına; ‘Yeni yılı yeni bir kitapla karşılıyorum’ derken, Büşra Elmaskaya ise ‘Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu Yalçın Dimer’i unutmadı’ diye sesleniyor. Aynı sayfa da Güneş Çakmakoğlu’nun da bir haberi var; ‘AnTiYap salgın döneminde yitirilen tiyatrocuları andı.’ Halit Karaata ‘Reşat Nuri’nin Tiyatro Makaleleri’ ile sayfa 7 de, Yaşam Kaya; “ Toz (2021): Güçlüklerin Önünde Kadın Olmak!” ile sayfa 8’de, Büşra Köseoğlu; olmak ya da olmamak ile Betül Aşık ise ‘Soyut ve Şiirsel bir anlatı – İnziva’ ile sayfa 9’da okurlarının karşısında.

Yalçın Baykul ‘Komedyenler Kahvesi‘nden İlahi Komedya’ya Çağrışımlar’ yazısıyla 18 ve 19’da okunabilir. Gökhan Yener ise Semih Yeşil ile söyleşti; ‘Yaşadığımız kente göre tiyatro olgusu diye bir şey olduğunu düşünmüyorum. İnsan her yerde insandır’ sayfa 20 ve 21’den okunabilir.

Müfit Semih Baylan; ‘Trabzon Şehir Tiyatrosu Cücenoğlu’nun “Tiyatrocular” oyunu ile Dünya Prömiyeri Yapıyor!’ yazısıyla, Hikmet Kaymak ve Murat Fidan ise ‘Poz seyirciyle buluştu’ yazısıyla, Oğuz K. Oğuz ise ‘Giyotinin şakası yok’ yazısıyla sayfa 22’de okurlarını bekliyor. Dramatik Sahne Sanatları’nın ise Orçun Masatçı imzalı Etiyopya Kahvecisi için hummalı bir çalışma içinde olduğu bilgisini gazetemiz aracılığıyla belirtelim.

Bu ay da 2022’nin ilk ay etkinlik programları, çeşitli kurumlardan tiyatro haberleri gazetenizde. Tiyatro Gazetesine abone olun haberiniz olsun.

www.tiyatrogazetesi.net Gazetenize Tüm Kitapsan, Kırmızı Kedi ve Mephisto kitabevlerinden ya da tiyatro temsilciliklerimizden ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Koç burcu için olduğu kadar diğer burçlar için de heyecan verici bir gün olabilir. İş alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz, bu sebeple açık fikirli olmak ve fırsatları değerlendirmek önemli olacaktır. İletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir, çünkü yanlış anlaşılmalar olabilir. Özel hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün geçirebilirsiniz. Aşk yaşayabilir, ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırıp rahatlama ve dinlenme fırsatı da bulabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir gün olabilir, bu sebeple hobilerinize veya sanatsal faaliyetlere yönelebilirsiniz. Enerjinizi olumlu yönde kullanarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygularınızın yoğunlaştığı bir gün olabilir. İçsel dünyanıza odaklanmak ve duygularınızı anlamak için zaman ayırabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek için duygularınızı paylaşabilir ve anlayışlı olmaya özen gösterebilirsiniz. İş hayatınızda ise daha sabırlı ve kararlı olmanız gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Önemli kararlar almadan önce durumları iyice değerlendirmenizde fayda var. Bugün kendinize zaman ayırarak kendinizi dinleyebilir ve içsel huzuru bulabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz ve çevrenizdeki insanların sözlerine daha fazla duyarlılık gösterebilirsiniz. Kendinizi ifade etmek konusunda zorlanabilir ve içe kapanık bir tutum sergileyebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlara karşı anlayışlı ve sabırlı olmalısınız. İş hayatınızda ise odaklanma güçlüğü yaşayabilirsiniz, bu nedenle dikkatinizi dağıtan unsurlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Ayaklarınızın yere sağlam basması gereken bir gün olabilir, mantıklı kararlar almaya özen göstermelisiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir. Özellikle yakın çevrenizle iletişimde anlaşmazlıklara yol açabilecek durumlardan kaçınmaya çalışmalısınız. İletişim becerilerinizi kullanarak çözüm odaklı yaklaşımlar benimsemelisiniz. Ayrıca bugün içsel denge ve dinginliğe odaklanmak size iyi gelebilir. İyimser ve pozitif bir tutum sergileyerek günü olumlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün iş hayatınızda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Dikkatinizi detaylara vererek projelerinizi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Kişisel ilişkilerinizde ise anlayışlı ve sabırlı olmanız gereken bir gün olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi kuvvetlendirerek olumlu enerjiyi paylaşabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın, fiziksel ve zihinsel olarak kendinizi iyi hissetmek için dinlenmeye ve beslenmeye dikkat etmelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Enerjinizi dengede tutmaya çalışın. Bugün, çevrenizdeki olumsuzluklardan etkilenmemek adına içsel denge ve huzurunuza odaklanın. Kendinize zaman ayırarak ruhunuzu besleyin ve pozitif düşüncelerle gününüzü geçirin. İletişim konularında dikkatli olun ve anlaşmazlıkların çözümü için sabırlı olun. Sevdiklerinizle sağlam iletişim kurmak için fırsatları değerlendirin.

AKREP BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Akrep burcu için ilişkilerle ilgili önemli konular gündeminizde olabilir. Partnerinizle iletişiminizi güçlendirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Aynı zamanda duygusal olarak biraz daha hassas olabilirsiniz, bu nedenle duygularınızı kontrol etmeye özen göstermelisiniz. İş hayatında ise yeni fırsatlarla karşılaşabilir ve kariyerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Bugün, enerjinizi pozitif ve yapıcı yönde kullanmak size fayda sağlayacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Oğlaklar için iletişimde güçlükler yaşayabilirsiniz. Duygularınızı ifade etmekte zorlanabilir ve karşı tarafı anlamakta zorlanabilirsiniz. Ancak sabırlı ve doğru iletişim kurmaya çalışarak bu durumu aşabilirsiniz. Kendinize zaman ayırın ve içsel dengenizi sağlamak için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Bugün detaylara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir, acele kararlardan kaçının. Enerjinizi planlı ve organize bir şekilde kullanarak günü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Umarım bu bilgiler size yardımcı olur!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM