NİL KARAİBRAHİMGİL ‘TEK TAŞIMI KENDIM ALDIM’ (SONY MUSIC)

NİL KARAİBRAHİMGİL ‘TEK TAŞIMI KENDIM ALDIM’ (SONY MUSIC)

Vitrindeki Albümler’de bu hafta…

Vitrindeki albümler

GÖKSEL ‘2001-2007 EN İYİLERİ’ (SONY MUSIC)

Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümü’nü 1992 yılında bırakmıştı, kararı müzisyen olmaktı. Göksel’i (Demirpençe) çoğumuz “Depresyondayım” şarkısı ile tanıdık ama Belgin Doruk ile Mine Mutlu arasında bir görüntüye sahip olan bu romantik ve melankolik kadının kökleri maziye dayanan bir başka müzikal evveliyatı vardı. Onno Tunç’tan Sezen Aksu’ya, Yavuz Çetin’den Alper Erinç’e kadar uzanan tutkulu bir hikâyeydi bu.

Kırılgan bir kadının efkârlı dünyasından bizlere seslenen Göksel, 2009 yılına değin istikrarlı bir biçimde üretmiş, albümler çıkarmıştı. Aynı yılda da “The Best of Göksel” adıyla CD formatında bir toplama albüm yayımlanmıştı. Dönemin listelerine girmiş, ticari başarıyı da yakalamış şarkılarından seçilerek hazırlanan bu derlemede ağırlıkla Göksel imzalı şarkılar yer almış; “Taş Bebek” isimli şarkıda söz ve bestede Teoman, maNga solisti Ferman Akgül ve düzenlemede Alper Erinç eşlik etmişti. Bu derleme şimdi “2001-2007 En İyileri” adıyla ilk kez plak formatında basıldı. Plakta “Depresyondayım”, “Bir İhtimal”, “Allı Pullu”, “Karar Verdim”, “Arka Bahçemde”, “Bi Seni Konuşurum”, “Benden Geçti Aşk”, “Hastasıyım”, “Firar”, “Yabani Otlar”, “Yarabbi Şükür”, “Taş Bebek” isimli şarkılar yer alıyor.

NİL KARAİBRAHİMGİL ‘TEK TAŞIMI KENDIM ALDIM’ (SONY MUSIC)

Milenyumla birlikte artık şarkıcılık ve popstarlık kavramlarının tarifinin bir kez daha değiştiğinin ilk örneklerinden biriydi Nil Karaibrahimgil. Yeni eğilimler ışığında özgün tarzıyla, yüksek özgüvenli lügatını, şehirli modern kadın kimliğini şarkılarına yansıtan bu “özgür kız”, “Pırlanta”, “Bu Mudur?”, “Peri”, “Organize İşler Bunlar” gibi ikonik şarkılarının yer aldığı üçüncü albümü “Tek Taşımı Kendim Aldım” ile kuşağının arzularına tercüman olmuştu.

Nil, o güne kadar yazılan şarkı matematiğinin dışına çıkıyor, çok sıradan konular hakkında bile konuşma ağzıyla şarkılar yazılabileceğini ortaya koyuyordu. Yanı sıra bir de popüler müzik aracılığıyla mesaj veriyordu. Örneğin “Pırlanta” bir semboldü; bir kadının ekonomik özgürlüğünü anlatan bir sembol…

İçinde Nil sözcüğünün geçmediği ilk albümde elektronik, funk, caz, rap iç içeydi… Bir şarkıdaki ortaklık dışında (“Bu Mudur?” adlı şarkının müziği Nil ve Ozan ortak imzalı) söz ve müzikleri Nil’in imzaladığı, prodüktörlüğünü ise Ozan Çolakoğlu’nun üstlendiği bu albüm, dinleyicilerinin gözünde kulağında onun halen en iyi çalışması olarak kabul görüyor. 2006 yılında CD ve kaset formatında yayımlanan “Tek Taşımı Kendim Aldım” şimdi ilk kez plak olarak basıldı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Koç burcuna mensup olanlar için enerjinizin yüksek olacağı bir gün olabilir. İş hayatınızda yeni fırsatlarla karşılaşabilir ve kendinizi daha motive hissedebilirsiniz. Aşk konusunda duygusal olarak hareket etmekten çekinmeyin, ilişkilerinizde derinleşme ve anlayış artışı yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel dengeyi korumayı unutmayın. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün iş hayatınızda önemli kararlar alabilir, projelerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Ailevi konularda ise sevdiklerinizle daha fazla vakit geçirmek isteyebilirsiniz. İlişkilerinizde sabırlı ve anlayışlı olmanız, olumlu sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır. Sağlığınıza özen göstermeye dikkat edin, dengeli beslenmeye ve düzenli egzersiz yapmaya özen gösterin. Enerjinizi olumlu ve yapıcı şekilde yönlendirmeniz bugün sizin için oldukça önemli olacaktır. Umarım bugününüz harika geçer!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün duygularınıza daha fazla odaklanabilirsiniz. İç sesinizi dinlemek ve duygusal ihtiyaçlarınıza yönelik adımlar atmaktan kaçınmayın. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi güçlendirmek için uygun bir gün olabilir. Kendinize zaman ayırarak ruhsal dengeyi sağlamaya çalışın. Özellikle sağlık konularında dikkatli olmalı ve gereken önlemleri almalısınız. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, Aslan burcundakiler için iletişim konularında başarılı olabileceğiniz bir gün olabilir. Özellikle duygularınızı net bir şekilde ifade etmek ve karşınızdakilerle açık iletişim kurmakta avantajlı olacaksınız. Kendinize ve duygularınıza olan güveniniz artabilir. Ayrıca, yakın çevrenizle ilişkilerinizi güçlendirmek için uygun bir zaman olabilir. Keyifli ve verimli bir gün geçirebilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Başak burcunu temsil eden kişiler bugün, detaylara dikkat etmeli ve planlarını titizlikle oluşturmalıdır. Bugün verimli olmak için işlerinizi düzenlemeniz gerekebilir. Ayrıca sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın. İçinizdeki endişeleri kontrol altına almak için zihinsel ve duygusal bir denge sağlamaya çalışın.

TERAZİ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Terazi burcunun insanları için iletişim konularında olumlu bir gün olabilir. İlişkilerinizde uyum ve anlayışı arttırıcı etkiler hissedebilirsiniz. Duygusal dengeyi korumaya odaklanarak kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Sevdiklerinizle güzel vakit geçirebilir ve keyifli sohbetlere katılabilirsiniz. İş ve kariyer alanında ise aklınıza yeni fikirler gelebilir ve projelerinizi ilerletebilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanarak çözüm odaklı çalışmalar yapabilirsiniz. Özellikle ortaklı işlerde işbirliği ve uyumu ön planda tutmanız size fayda sağlayabilir. Sağlık konularında ise bedeninize ve ruhunuza iyi bakmayı ihmal etmeyin. Kendinize zaman ayırarak stresi azaltıcı aktiviteler yapmak enerjinizi yükseltebilir. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim!

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Akrep burcu için duygusal anlamda derin bir bağlantı kurma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Sevdiklerinizle daha fazla vakit geçirmek ve duygularınızı paylaşmak size iyi gelebilir. Aynı zamanda içsel dünyanıza da zaman ayırmanız, kendi duygularınızı anlamlandırmanız ve kendinize şefkatli davranmanız önemli olabilir. İlişkilerinizi derinleştirmek için iletişim becerilerinizi konuşturabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve kariyer hayatınızda önemli gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hırslı ve kararlı tavırlarınız sayesinde hedeflerinize daha da yaklaşabilirsiniz. Ancak, dikkat etmeniz gereken nokta, bencil davranmamaya ve işbirliği yapmaya açık olmaya özen göstermek olacaktır. Kendinize güvenmek ve doğru adımlar atmak sizi başarıya ulaştıracaktır.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM