Nicole Kidman’ın yeni imajı

Nicole Kidman’ın yeni imajı

Nicole Kidman, Susanne Bier’in yönettiği psikolojik gerilim dizisi The Undoing’le 2021 Altın Küre ödüllerinde en iyi kadın oyuncu dalında aday gösterildi. Yılın en çok beğenilen ve izlenen mini dizi The Undoing, Games of Throne’un izleyici rekorunu da kırdı.

 

The Undoing (2020)

Sinema endüstrisine 16 yaşında giren Nicole Kidman’ın 2003’ten beri filmleri gişe yapmıyor, yüzü de tehlikeli biçimde değişiyordu. The Hours (Saatler/2002) filmiyle en iyi kadın oyuncu Oscar’ını alan yıldızın kariyeri gittikçe bozuluyordu. Popüler üne kavuşmak için The Stepford Wives (Stepford Kadınları/2004), Bewitched (Tatlı Cadı/ 2005) gibi komedilerde oynadı. The Golden Compass (Altın Pusula) ile fantastik filmler modasına uydu. Politik gerilim The Interpreter (Çevirmen/2005), bilimkurgu The Invasion (İstila/2007), romantik epik Australia’da (Avustralya/ 2009) rol aldı. Müzikal komedi Nine’da (2010) yardımcı roldeydi.

Nicole Kidman’ın filmlerinin başarısızlıkları peşpeşe gelince ona gişe zehiri adı takıldı. Bu acımasız niteleme film başına 15 milyon dolar alan oyuncunun adını verimsiz bir yatırıma dönüştürdü. Oysa Nicole, Dead Calm’la (1989) farkedilmişti, Far and Away’de (Uzak Ufuklar/1990) adı doruğa çıkmıştı. İzleyicinin ondan bıkması karşısında Dogville, Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus, Margot at the Wedding gibi düşük bütçeli, bağımsız yaratıcı projelere, karmaşık karakterlere yöneldi.

 

The Undoing (2020)

Yakıştırılan gişe zehri etiketinden sonra ona yeni bir ad takıldı: Botoks kraliçesi. Daima mükemmel estetik operasyonlardan yana olan Hollywood, onun aşırıya kaçan düzeltmelerinden hoşlanmadı. Nedense Hollywood botoksa düşman kesilmişti, sinemacılar ifadesiz yüzlü yıldızlarla çalışmak istemiyorlardı. Nicole Kidman gizemli, soğuk havasıyla pek iş bulamaz oldu. “Çok utangacım, iletişim kurmakta zorlanıyorum. Kırmızı halıda yürürken korkmamak için kendimi hayali bir balonun içine sokuyorum” demesine karşın buzlar kraliçesi olmaktan kurtulamadı.

 

Rabbit Hole’da (Mutluluğun Peşinde/2010)

Bu dönemde çok az söyleşi yaptı, çünkü eski kocası Tom Cruise’un Scientology tarikatından, yeni kocası Keith Urban’ın uyuşturucu bağımlılığından, geç anneliğinden söz etmek istemedi. Basmakalıp, tornadan çıkmış görüntüsünden en kiısa zamanda kurtulmalıydı. 2006’da kendi yapım şirketi Blossom Films’i kurdu. İlk yaratıcı projesi Rabbit Hole’da (Mutluluğun Peşinde/2010) küçük oğlunu yitiren, yaşamına anlam bulmaya çalışan yaslı anne rolünü canlandırdı. Bu güç rolle üçüncü kez Oscar’a aday oldu.

Angelina Jolie’nin menajeri Geyer Kosinski, Kidman’a soğuk kadın imajından kurtulmasını önerince Just Go with It (Hayatım Yalan/2011) adlı komedi de buz olduğu sanılan ama aslında öyle olmayan bir rolle izleyicinin karşısına çıktı. Adam Sandler ve Jennifer Aniston’la karşılıklı oynayan Nicole filmde estetik operasyonla dalga geçti. Bu girişimler Kidman’ın mizah duygusu olan komik, erişilebilir biri olduğunu göstermek içindi. İkinci adımsa medyaya, basına bu değişimi haber vermekti.

 

Just Go with It (Hayatım Yalan/2011) 

İtiraflara çok düşkün olan Amerikan toplumu Nicole’un açıklamalarını can kulağıyla dinledi:

“Botoks yaptırdım ama yüzümdeki sonuçtan hiç hoşnut kalmadım. Artık botokstan vazgeçtim, alnımı kırıştırabiliyorum”. 

Nicole bu içten açıklamaları işe yaradı, herkes ona yürekten inandı. Yıldız günümüzde şöhretin, ünün anlık, geçici olduğunu da vurguladı:

“Karamsar filmler seçmekle suçlandım. Tüm filmlerimden gurur duyuyorum. Gişe hasılatları attan düşmek gibidir, toparlanıp yeniden atın sırtına binersiniz. Annem bana sabırlı, dirençli olmayı öğretti. Mutsuzken bile ilerlemelisiniz. Yaşam çok kısa, keşfetmen gereken çok şey var”.

 

Bombshell (Skandal/2019)

Kararlı ve güçlü Nicole Kidman, aynı zamanda yapımcısı olduğu TV dizisi Big Little Lies’da (2017-2019) kocası tarafından şiddete uğrayan Celeste Wright’tı. Bombshell’de (Skandal/2019) patronu tarafından taciz edilmek istenen haser spikeri Celeste Wright’tı. Susanne Bier’in HBO kanalı için çektiği mini dizi The Undoing’te doktor kocası tarafından aldatılan psikiyatrist Grace Fraser’dı. Jean Hanff Korelitz’in 2014 tarihli romanı You Should Have Known’dan uyarlanan The Undoing (2020) insanın gerçeği kendine göre nasıl algıladığını, gerçekle başetme kapasitesini yetkin bir anlatımla yansıtan psikolojik bir gerilim. Aynı zamanda sınıf ayrımını, Amerikan adalet sistemini de eleştiriyor. Müzikal komedi The Prom’da (2020) geçkin koro kızı Angie Dickinson’dı.

 

The Prom (2020)

Nicole Kidman, yapımcılığını üstlendiği The Undoing’le 2021 Altın Küre ödüllerinde en iyi kadın oyuncu kategorisinde aday oldu. Dizi, en iyi mini dizi, Hugh Grant erkek oyuncu, Donald Sutherland yardımcı erkek oyuncu dalında Hollywood Yabancı Basını tarafından aday gösterildi. The Undoing bu yılın en çok beğenilen mini dizisi oldu.

 

The Undoing (2020)

Games of Throne’un izleyici rekorunu da kırdı, ilk bölümüyle 28 günde 3 milyon seyirciye ulaştı. Nicole Kidman (53) emin adımlarla ilerlemeyi sürdürüyor, onu uzun yıllar sinema ve TV sektöründe göreceğimiz kesin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun için heyecan verici bir gün olabilir. Kendine güvenin artabilir ve cesaretin seni ileriye taşıyabilir. Fikirlerini net bir şekilde ifade edebilir, liderlik vasıflarını ön plana çıkarabilirsin. Ancak, öfke kontrolüne dikkat etmekte fayda var. Olumsuz duygularını anında ifade etmek yerine sakin ve mantıklı bir şekilde iletişim kurmaya çalış. Ayrıca, hedeflerine odaklanarak enerjini doğru yönlendirmeni öneririm. Umarım bugün senin için güzel gelişmeler getirir. Başarılar!

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün sevdiğiniz insanla daha fazla vakit geçirmek isteyebilirsiniz. İletişim konusunda daha açık ve net olmaya özen göstermelisiniz. Kendinizi ifade etmek için doğru zamanı bekleyin. Ayrıca sağlığınıza da dikkat etmeli ve dinlenmeye zaman ayırmalısınız. Özellikle bugün karar vermekte zorlanabilir, aceleci olmamaya çalışmalısınız. Uzun vadeli planlarınızı gözden geçirmek için iyi bir gün olabilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün duygusal yönden oldukça hassas olabilirsiniz. İlişkilerinizde karşı tarafın duygularını anlamaya ve ona destek olmaya özen göstermelisiniz. Özellikle aile üyeleriyle iletişiminizi güçlendirmek için fırsatlar doğabilir. İçinizdeki yaratıcı enerjiyi dışa vurmak için de uygun bir gün olabilir. Sağlık konularında daha dikkatli olmanızda fayda var, kendinize zaman ayırarak dinlenmeyi ihmal etmeyin.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün duygularınızın derinliklerine inmek ve içsel dünyanızı keşfetmek isteyebilirsiniz. Kendinizle ilgili anlayışınız artabilir ve ruhsal gelişiminize odaklanabilirsiniz. İletişimde dikkatli olmaya özen gösterin, belirsizliklere karşı sabırlı olun. Enerjinizi doğru yönlendirdiğiniz takdirde verimli bir gün geçirebilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Başak burcu için iletişim konularına odaklanman gerekebilir. Zihinsel ve sözlü yeteneklerin ön plana çıkabilir. Duygularını ifade etmekte zorlanabilirsin, bu yüzden karşı tarafı anlamaya çalışmak önemli olacaktır. Ayrıca, bugün planlarını esnek tutmak ve değişen durumlara uyum sağlamak faydalı olacaktır. Bol şans ve başarılar dilerim!

TERAZİ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Terazi burcu için ilişkilerinizde denge ve uyumu sağlamanın önemli olacağı bir güne uyanabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişiminizi kuvvetlendirmek ve anlayışlı olmak için çaba göstermelisiniz. Kendinize zaman ayırarak duygusal dengeyi korumaya özen gösterin. Kararlarınızı dengeli bir şekilde vermeye çalışın ve uyumlu bir gün geçirmenizi sağlayacak aktivitelere zaman ayırın. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

AKREP BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, ilişkilerinizde daha esnek olmanız gerekebilir. Sorunları çözmek için sabırlı ve anlayışlı olmak önemli olacak. Kendinizi daha iyi ifade etmek için fırsatlar yakalayabilir ve iletişiminizi güçlendirebilirsiniz. Aynı zamanda içsel düşüncelerinize de zaman ayırmak önemli olacak. Bugün duygusal olarak daha hassas olabilir, yakın ilişkileriniz üzerinde derinlemesine düşünmek isteyebilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Oğlak burcundaki için bugün, önemli kararlar alabilirsin. Zihinsel olarak oldukça aktif olacak ve girişimlerde bulunmak için enerjik hissedeceksin. Bugün, iş konularında odaklanman gereken detaylar olabilir, bu yüzden dikkatli olman ve detayları gözden kaçırmamaya özen göstermen önemli olacak. Aynı zamanda, duygusal anlamda da dengede olmaya çalışmalısın, çünkü bugün yakın ilişkilerinde hassas olabilirsin. Enerjini doğru yönlendirdiğinde başarılı olabileceğin bir gün seni bekliyor. Unutma, kendine güvenmek ve doğru adımlarla ilerlemek her zaman önemli! Umarım günün harika geçer.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM