Müjdat Gezen’e hemşehrilik beratı

Müjdat Gezen’e hemşehrilik beratı

Müjdat Gezen ve sevenleri İzmir Torbalı’da özel bir gece yaşadı. Usta sanatçı, kızı Elif Gezen’le beraber sezonun en popüler oyunlarından Baba-Kız’ı sahneledi. 1991 yılında Torbalı Belediye Meclisi tarafından fahri hemşehri ilan edilmiş olan Gezen’e berat verildi.

Müjdat Gezen’e hemşehrilik beratı

Türk Tiyatrosu’nun usta isimlerinden Müjdat Gezen, sanatçı kızı Elif Gezen’le birlikte sahne aldığı Baba- Kız adlı oyunu sahnelemek için İzmir’in Torbalı ilçesine geldi. Çok sayıda ödüle değer görülen oyunun 39’uncusu sahnelendi.

Tiyatroseverler, Torbalı Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe yoğun ilgi gösterdi. Zaman zaman hüzünlü, çoğunlukla da neşeli ve güldüren anlarla ilerleyen oyunun sonunda sanatçılar ayakta alkışlandı.

Oyunun ardından Müjdat Gezen’in 62. sanat yılı kutlandı. Salonun ön sırasına, Müjdat Gezen’in sonsuzluğa göç eden arkadaşlarının fotoğrafları yerleştirildi. Müjdat Gezen’in bazı dostları ve yakınlarının özel olarak gönderdiği kutlama videolarının kolajı yayınlandı. Gezen duygusal anlar yaşadı.

Uğur Dündar, Metin Akpınar, Cüneyt Arkın, Kayhan Yıldızoğlu, Özgür Özel, Kandemir Konduk ve birçok arkadaşının mesajlarının yayınlandığı video gösteriminin ardından, Müjdat Gezen’e başka sürprizler de yapıldı.

1991 yılında Torbalı Belediye Meclisi tarafından fahri hemşehri ilan edilmiş olan Gezen’e berat verildi. Hemşehrilik beratını Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin ve CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel takdim etti. Yılın en beğenilen tiyatro oyuncusu ödüllerine değer görülen Elif Gezen’e fidanlar hediye edildi.

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan’a atıfta bulunularak, Elif Gezen adına dikilen üç fidanın sertifikasını SÖZCÜ muhabiri, yazar ve belgeselci Gökmen Ulu verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47