Michael Chekhov

Michael Chekhov

İstanbul Atölye Serisi Haziran’da Kültüral’de Başlıyor

Burcu Halaçoğlu ve İmer Özgün’ün Michael Chekhov İstanbul Atölye Serisi’nin ilki olan “Oyuncunun Hazırlığı” atölyesi 18-19-20-21 Haziran 2022 tarihlerinde K! Kültüral Performing Arts’ta gerçekleşecek. Serinin ikinci atölyesi “Karakterin Hazırlığı” ise Eylül ayında yapılacak.

Oyuncu Burcu Halaçoğlu ve İmer Özgün, 18-19-20-21 Haziran 2022 tarihlerinde K! Kültüral Performing Arts’ta “Oyuncunun Hazırlığı” atölyesi düzenliyor. Michael Chekhov İstanbul Atölye Serisi’nin ilki olan “Oyuncunun Hazırlığı” atölyesinde, oyuncunun bir karakter üzerine çalışmaya başlamadan önce kendisini yaratım sürecine hazırlaması, bir anlamda gündelik benliğinden sıyrılıp oynamaya hazır hale gelmesi için ‘Michael Chekhov Oyunculuk Tekniği’nin araçlarından nasıl yararlanabileceği araştırılıyor. Eşik Geçme, Oyunsuluk, İmgelem, Psikofiziksel Araştırma, Enerji Beden, Işın Yayma, Almak ve Vermek, Rahatlık, Biçim, Bütünlük ve Güzellik Hissi, İdeal Merkez ve Merkezler, Hareket Nitelikleri başlıklı dersler atölyenin içeriğini oluşturuyor. Ayrıca bu atölye, Eylül ayında başlayacak ve tekniğin karakterizasyon araçlarına odaklanılacak olan ‘Karakterin Hazırlığı’ başlıklı bir sonraki atölyeye ön hazırlık niteliği taşıyor.

Atölye Tarihleri: 18-19-20-21 Haziran 2022

Yer: K! Kültüral Performing Arts

Saat: 10.00 – 16.00 arası toplam 5 saat (1 saat öğle arası) 

Kontenjan: 17 kişi ile sınırlıdır.

Eğitmenler Hakkında:

Burcu Halaçoğlu: İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü’nde ders vermektedir. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları bölümünden Lisans, Anadolu Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nden yüksek lisans, İstanbul Üniversitesi Dramaturji ve Tiyatro Eleştirmenliği bölümünden doktora derecesi vardır. Ana araştırma ve uygulama alanı oyunculuk ve oyunculuk teknikleridir. Michael Chekov’un “Oyuncuya” adlı kitabını Türkçe’ye çevirmiştir. 2019 yılında Michael Chekhov Europe (MCE) üyesi olmuş ve ardından İmer Özgün ile birlikte Michael Chekhov İstanbul’u kurmuştur. 2013 yılında arkadaşlarıyla kurduğu  TiyatroPol’de yazarlık, yönetmenlik ve oyunculuk yapmıştır. Şu sıralar Balat Monologlar Müzesi, “Balat” ve “Hostel” serisinde, Koma Sahnesi’nin dijital oyunu “Merhamet” ve TiyatroPol’ün “Çok Uzak Çok Yakın” oyununda oynamakta, ara ara dizi ve sinema projelerinde yer almaktadır.

İmer Özgün: İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümü mezunudur.  Aynı üniversitede yüksek lisans programını “Michael Chekhov Tekniği’nin Uygulamalar Üzerinden Analizi” başlıklı tezi ile tamamlamıştır. Aynı kurumda doğaçlama dersi vermektedir. 2012 yılından beri  Michael Chekhov Tekniği üzerine pek çok uluslararası atölyeye katılmış, Michael Chekhov Europe (MCE) ve MICHA bünyesindeki eğitmenlerle çalışma fırsatı bulmuştur. 2019 yılında Burcu Halaçoğlu ile Michael Chekhov İstanbul’u kurmuş ve 2022’ de Michael Chekhov Europe (MCE) üyesi olmuştur. Çeşitli dizi projelerinin yanı sıra kurucularından ve oyuncularından olduğu  SiyahBeyaz ve Renkli ile tiyatro çalışmalarını sürdürmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün kendinizi duygusal olarak daha hassas hissedebilirsiniz. İletişim kurarken dikkatli olmak ve empati göstermek önemli olacaktır. Özellikle iş ilişkilerinizde anlaşmazlıklardan kaçınmaya özen göstermelisiniz. Sağlığınıza özen göstermek ve dinlenmeye zaman ayırmak da bugünün önemli konuları arasında olabilir. Hayatınızda olumlu değişiklikler yapmak için uygun bir gün olabilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün sabırlı ve kararlı bir tutum sergilemen gerekebilir. İçsel huzurunu korumak için kendine zaman ayırman ve kendini dinlemen önemli olacak. Finansal konularda dikkatli olmalısın ve ani harcamalardan kaçınmalısın. İletişimde anlaşmazlıklardan kaçınmak için açık ve net ifadeler kullanmanda fayda var. Bugün, sevdiklerinle kaliteli vakit geçirmek seni rahatlatacaktır.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün duygusal dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişiminizde daha anlayışlı ve sabırlı olmaya çalışmalısınız. Kendinize zaman ayırarak içsel dengeyi sağlamak için meditasyon gibi tekniklere başvurabilirsiniz. İş hayatınızda ise özgüveninizi yükseltmek için cesur adımlar atmanız gerekebilir. Kendinize olan güveniniz, başarıyı da beraberinde getirecektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün daha meraklı ve keşfetmeye daha istekli olabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanarak çözüm bulabileceğiniz konular karşınıza çıkabilir. Kendinize zaman ayırarak ruh halinizi dengeleyebilirsiniz. Enerjinizi olumlu ve yapıcı şekilde kullanmaya özen gösterin. İletişim konularında olumlu gelişmeler yaşanabilir. Bu süreci keyifli ve verimli hale getirmek için içsel gücünüzü ve liderlik yeteneklerinizi kullanabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Başak burcu için bugün, iş hayatında verimli ve başarılı olabileceğiniz bir gün olabilir. Zihniniz oldukça net ve odaklı olacak ve hedeflerinize ulaşmak için gereken adımları atacaksınız. İlişkilerinizde ise daha anlayışlı ve sabırlı olmanız gerekebilir. Sevdiklerinize karşı duyarlılık göstermek ilişkilerinizi olumlu yönde etkileyebilir. İyi bir gün geçirmeniz dileğiyle!

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizde dengeyi sağlamak için çaba harcamanız gerekebilir. Duygusal konularda karşı tarafı anlamaya çalışmak ve empati göstermek önemli olacak. İletişimde açık ve net olmaya özen gösterin. Kararlarınızı dengeli bir şekilde vermek için içsel dengeye odaklanın. Bugün kendinize zaman ayırarak iç huzuru bulabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Akrep burcu için; iş hayatında hedeflerinize odaklanmanız gerekebilir. Enerjinizi doğru yönlendirmek ve sabırlı olmak, başarıya giden yolda sizin için önemli olacak. İlişkilerinizde ise dürüst ve açık olmaya özen göstermelisiniz. Sevdiklerinizle aranızdaki iletişimi güçlendirmek için anlayışlı ve empatik olmanız faydalı olacaktır. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş odaklı bir gün geçirebilirsiniz. Odaklanma ve disiplin konusunda başarılı olabilir, hedeflerinize doğru ilerleyebilirsiniz. Ancak özel hayatınızda iletişim sorunları yaşayabilir, duygusal açıdan zorlanabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı unutmayın ve gerektiğinde destek almayı da sakın ihmal etmeyin. Enerjinizi dengede tutmak için meditasyon veya yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir. İyi bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM