Mersin’de Yeni Bir Tiyatro Doğdu: Kreatif Tiyatro’nun İlk Oyunu

Mersin’de Yeni Bir Tiyatro Doğdu: Kreatif Tiyatro’nun İlk Oyunu

“Soytarılar” Prömiyer Yapıyor!

Oyuncu – yönetmen Ozan Erdönmez Mersin’de yeni bir tiyatro kurdu. Mersin Şehir Tiyatrosu’nun kadrosunda olan, son olarak Mersin Devlet Opera ve Balesi’nde misafir sanatçı olarak görev almış Erdönmez, öncülüğünü yaptığı Kreatif Tiyatro’yu 2024 yılında kurdu. Şimdi ise Kreatif Tiyatro’nun ilk oyunu olan “Soytarılar” başarılı oyuncunun rejisiyle 9 Mart günü prömiyer yapıyor.

2024 yılında Ozan Erdönmez öncülüğünde Mersin’de kurulan Kreatif Tiyatro ilk oyunu “Soytarılar” ile prömiyer yapıyor. Prömiyerini 9 Mart 2024 Cumartesi günü Mersin Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirecek olan oyun, Ozan Erdönmez’in rejisi ile seyirci karşısına çıkmak için hazırlanıyor.

 

3 SOYTARININ TRAJİKOMİK DURUMU

“Soytarılar” adlı oyunda; Buco, Papi ve Riki şehirden şehire gezerek gösterilerini gerçekleştirmeye çalışan üç soytarıdır. Asıl amaçları halka ulaşmak ve insanları eğlendirmektir. Gittikleri yerlerde başarıya ulaşmak için çabalarlar ancak bir türlü başarılı olamazlar. Son gittikleri yerde ise onların bile beklemediği bir son ile bu üç soytarının trajikomik durumuna şahit olunur.

R. Ppavelkıç tarafından yazılan “Soytarılar” oyununun çevirisi ise Muharrem Şen’e ait. Ozan Erdönmez rejisiyle Kreatif Tiyatro’dan izlenecek “Soytarılar” Mehmet Selam Çağlar, Ozan Erdönmez ve Volkan Güneri tarafından oynanıyor. Oyunun dramaturgluğunu Çağlar Ekinci, ışık tasarımını Devrim Çelik, koreografisini Ceren Özmen, dekor ve kostüm tasarımını Hülya Akın, müzik düzenlemesini Ömür Sevgi Çil, ses tasarımını Emrah Oğuz, afiş ve ekip fotoğraf çekimlerini Caretta Photography, afiş ve sosyal medya tasarımını Özge Arısoy, reji asistanlığını ise Ece Bukan ve Sude Naz Saydam yapıyor. Kreatif Tiyatro ve Soytarılar oyunun güncel takvim ve bilgilerine Instagram hesabından (@kreatiftiyatro) ulaşılabilirken prömiyere büyük bir ilgi bekleniyor.

KREATİF TİYATRO HAKKINDA

Kreatif Tiyatro; 2024 yılında Ozan Erdönmez öncülüğünde Mersin’de kurulmuştur. 

Günümüz yerli ve yabancı yazarların oyunlarının yanı sıra, klasik ve çağdaş tiyatro metinlerini de kendine özgü yorumuyla repertuvarına katmayı ve seyirciyle buluşturmayı hedefler.

Kreatif Tiyatro; eserlerini ortaya koyarken özgün ve yaratıcı olanı sunar. Tiyatronun adı olan “Kreatif” buradan gelmektedir. Yaratıcı olanın peşinde koşar ve seyirciye bunu aktarır. Kolektif bir anlayışla üretimde bulunur. 

Uzun yıllar sanatsal üretimini sürdürmek isteyen Kreatif Tiyatro Mersin’den doğmuş olup, ulusal ve uluslararası boyutta da seyirciye ulaşmayı amaçlar.  

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun enerjisi yüksek olacak ve kendinizi daha hevesli ve motive hissedeceksiniz. Kendinizi ifade etme konusunda başarılı olabilir ve yeni fikirler ortaya koyabilirsiniz. Ancak sabırsızlık huyunuz bugün sizi zorlayabilir, dikkat etmenizde fayda var. İlişkilerinizde tutkulu ve cesur davranabilirsiniz, ancak karşı tarafın duygularını da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Bugün kendinize zaman ayırarak spor yapmak veya meditasyon gibi aktivitelerle stresinizi azaltabilirsiniz. Haydi, harekete geçme vakti! Umarım güzel bir gün geçirirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için keyifli ve huzurlu bir gün olabilir. İş hayatında başarılı adımlar atabilir, ilişkilerde uyumlu ve anlayışlı olabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve pozitif düşüncelerle günü geçirmek size iyi gelebilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal açıdan hassas olabilir ve kendinizi daha içsel hissedebilirsiniz. İçsel dünyanıza odaklanarak kendinizi keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ailenizle ilgili konularda duygusal destek alabilir ve onlarla olan bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruhsal anlamda yenilenme ve huzur bulma şansınız var. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi arttırmak, duygusal anlamda daha tatmin edici bir gün geçirmenize yardımcı olabilir. Enerjinizi bölüştürmek yerine daha çok içsel deneyimlere odaklanabilirsiniz. Ayın size getirdiği duygusal dengeyi yakalayarak zihinsel ve ruhsal olarak dengeli bir gün geçirebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Aslan burcu için keyifli ve hareketli bir gün olabilir. İletişim becerilerinizin ön plana çıkacağı bir gün geçirebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde daha anlayışlı ve açık olmak size fayda sağlayabilir. Kendinize zaman ayırarak hobilerinizle uğraşabilir ve keyifli aktiviteler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kariyerinizle ilgili konularda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ufak tefek aksilikler olabilir ancak olumlu enerjinizi koruyarak bunların üstesinden gelebilirsiniz. Bugünün tadını çıkarın!

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi detaylara vermeniz gerekebilir. Planlarınızı gözden geçirmek ve bazı ayarlamalar yapmak iyi olabilir. İş veya okul hayatınızda disiplinli bir şekilde ilerleyerek hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Sağlık konularına da dikkat etmekte fayda var. Bugün, detaylara odaklanarak daha verimli ve başarılı olabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün içsel dengenizi korumaya özen göstermek önemli olacak. Başkalarıyla olan ilişkilerinizde uyum sağlamak ve anlayışlı olmak sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecek. Bugün kendinize zaman ayırarak iç sesinizi dinlemek ve duygularınıza odaklanmak faydalı olabilir. Kararlarınızı verirken mantıklı düşünmeye ve dengeli bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Uzlaşmaya açık olmanız, ilişkilerinizde daha sağlam temellere dayanmanıza yardımcı olabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal bir denge bulmanız gerekebilir. İçsel çatışmalarınızı çözümlemek için zaman ayırmanız gerekebilir. İlişkilerinizde karşınızdakilerle empati kurarak iletişimde olmanız olumlu sonuçlar doğurabilir. Kendinize zaman ayırarak ruhsal denge ve huzur bulabilirsiniz. Enerjinizi olumlu şeylere odaklayarak içsel dengenizi sağlayabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, içsel huzurunuzu korumaya özen göstermelisiniz. Sorumluluklarınızın farkında olmanız olumlu ancak aynı zamanda kendinize de zaman ayırmalısınız. Başkalarının beklentileri ve istekleri çevrenizde dolanabilir ancak kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Duygusal anlamda daha dengeli olmak için kendinize zaman ayırın.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM