“Masada Değil, Gönlünde Yer Açmıştır Size”

“Masada Değil, Gönlünde Yer Açmıştır Size”

Bir insan bu kadar mı değerli hissettirilir?
Çok yoğun çalıştığını bilirsiniz; seminerler, araştırmalar, yurt içi, yurt dışı yolculuklar, yeni kitaplar, imza günleri, toplantılar… Onun bu yoğunluğunu bilirsiniz ama telefon açıp sormanız gereken bir soru veya teyit etmeniz gereken bir tarih vardır.
Ararsınız.
Telefonu öyle bir ses tonu ile açar ki sanki o an hiçbir işi yokmuş da sohbet etmek için sizi bekliyormuş gibi gelir.
Kendinizi çok değerli hissedersiniz.
Nasıl hissetmeyeceksiniz ki… Eşinizi ve çocuklarınızı isimleri ile soruyor; eşinizin işlerini, çocuklarınızın okullarını, çocuklarınızla ilgili daha önceki sohbetlerinizde paylaştığınız konuları detayları ile sual ediyor. “Vallahi ben unutmuştum,” dersiniz içinizden.
Düşünsenize, telefonda sizi bu kadar değerli hissettiren Doğan Hocamla bir yemekte aynı masada olduğunuzu.
Hazır olun, çünkü ayaklarınızın yerden kesilmesi an meselesidir.
Karşınızda Doğan Hoca, kafanızda sorular.
Sorulmaz mı?
Duramazsınız, tabii sorarsınız.
Sordunuz ya, bakın Doğan Hocam nasıl cevap verir: Ellerini beyaz masa örtüsünün üzerine koyar. Hafifçe bastırarak bir yandan masa örtüsünü düzeltir, bir yandan da ellerini koyduğu yere yakın ne varsa -tabak, çatal, kaşık, tuzluk vs.- oradan uzaklaştırır. Masanın üzerinde bir yer açar.
Artık sorunuz cevaplandırılmak için masada açılan o yerde bilimsel bir zemine oturtulmuştur.
Sorunuzla ilgili araştırmaları, çalışmaları, verileri, bilim insanlarının düşüncelerini ve görüş ayrılıklarını elleriyle bir bir yerleştirir oraya. Sorunuzla bağlantılı öğretileri serer o beyaz örtünün üzerine.
Siz artık o konuda uzman olmak üzeresinizdir. Öyle cevaplamıştır sorunuzu, bütün yönleriyle ve tarihçesiyle…
Ve o an anlarsınız, aslında masada değil, gönlünde yer açmıştır size.
Önemsemiştir, varsa diye sonraki sorularınız için cesaretlendirmiştir.
O yüzdendir, Doğan Hocamı her hatırladığınızda, adı her geçtiğinde, kitaplarına her dokunduğunuzda, sosyal medya paylaşımlarına her baktığınızda omuzlarınızın genişlemesi, başınızın doğrulması ve gözlerinizin dalıp yüzünüzün gülmesi…
Doğan Hocam, canım hocam, çok özlüyoruz.
İyi Ki Kitabından – Murat Öztürk
Bir 1 kişi görseli olabilir
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunu fazlasıyla etkileyen bir enerji var. Kendinize odaklanmak, hedeflerinize daha sıkı sarılmak ve cesur adımlar atmaktan çekinmemek için harika bir gün olabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizdeki insanlarla daha iyi anlaşabileceğiniz bir gün sizi bekliyor. Kendinize olan güveniniz artacak ve kararlarınızı uygulamak konusunda daha kararlı olacaksınız. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

BOĞA BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Boğa burcuna mensup kişiler için ilişkilerde denge ve uyum arayışı ön planda olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek ve anlayışlı olmak önem kazanacak. Aynı zamanda kendinize zaman ayırmayı unutmayın, iç huzurunuzu sağlamak için dinlenmeye ve meditasyona yönelebilirsiniz. Ufak tefek aksilikler sizi yıldırmasın, sabırlı ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam edin.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün duygusal karışıklıklar yaşayabilirsiniz ve içsel çatışmalarınız artabilir. Sevdiklerinizle iletişimde dikkatli olmanızda fayda var, anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak duygularınızı dengelemeniz ve iç huzuru bulmanız önemli olacak. Günlük rutinlerinizi düzenlemek ve kendinize güzel bir zaman ayırmak için iyi bir gün olabilir. Aklınızda olan sorunları netleştirmek ve çözüm bulmak için içsel yolculuğunuza çıkabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın. Enerjinizi dengelemek için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.Umuyorum ki gününüz güzel geçer!

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim yetenekleriniz ön planda olacak. İnsanlarla daha kolay etkileşim kurabileceksiniz. Fikirlerinizi rahatlıkla ifade edebilecek ve karşınızdakileri ikna edici bir şekilde konuşabileceksiniz. Duygularınızı açıkça ifade etmekten çekinmeyin. Aynı zamanda sosyal çevrenizde önemli destekler alabilirsiniz. Keyifli bir gün geçireceksiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün detaylara daha fazla dikkat etmelisiniz. Çevrenizde olan biten her şeye detaylı bir şekilde bakmalı ve gereken analizleri yapmalısınız. Ayrıca sağlığınıza da özen göstermekte fayda var, beslenmenize dikkat etmelisiniz. Kendinize zaman ayırarak stresinizi azaltacak aktiviteler yapabilirsiniz. Ailenizle olan iletişiminizi güçlendirmeye özen göstermelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii, Terazi burcunun günlük burç yorumu şöyle; Bugün iletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizle daha yakın ilişkiler kurabilirsiniz. Duygusal konularda daha açık ve dürüst olmak, ilişkilerinizi güçlendirebilir. Kararsızlık yaşadığınız konularda iç sesinizi dinlemek ve içsel dengeyi sağlamak için zaman ayırmak faydalı olacaktır. Özellikle ikili ilişkilerde anlayışlı ve uzlaşmacı davranarak olumlu gelişmeler elde edebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygularınız derin olabilir ve içsel düşüncelerinizde yoğunluk hissedebilirsiniz. İlişkilerinizde derinlik arayışı içinde olabilir, derin ve anlamlı konuşmalar yapabilirsiniz. Ancak, bu derinlik bazen kırılganlık hissi yaratabilir, bu nedenle dikkatli olmak önemlidir. Bugün, hayatınızda önemli kararlar almak için doğru zaman olmayabilir, kendinize zaman tanıyın. İç huzuru ve dengeyi korumak için meditasyon veya yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Merhaba! Oğlak burcu bugün, kariyer alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi iş hayatınızda daha fazla göstereceğiniz ve başarılı olacağınız bir gün olabilir. Dikkatinizi detaylara vermekte fayda var, önemli kararlar almadan önce olayları iyice değerlendirmeniz gerekebilir. Bugün mantıklı ve disiplinli adımlar atarak hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Keyifli ve verimli bir gün geçirmenizi dilerim!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM