“Küskün Yüreklerin Türküsü”

“Küskün Yüreklerin Türküsü”

Tatavla Tiyatro’nun Cumartesi Annelerini Anlatan 24 Oyunu, 27 Kasım’da Seyirciyle Buluşuyor

TATAVLA TİYATRO “NEREDELER?” SORUSUNU SORAN CUMARTESİ ANNELERİNİN MÜCADELSİNE ORTAK OLMAYA DEVAM EDİYOR 

Metin Balay’ın Berat Günçıkan’ın “Cumartesi Anneleri” adlı kitabından esinlenerek yazdığı ve yönettiği, Tatavla Tiyatro yapımı olan “Küskün Yüreklerin Türküsü” 27 Kasım Cumartesi Günü Tatavla Sahne’de oynanacak.

Berat Günçıkan’ın Cumartesi Anneleri ile yaptığı söyleşilerden oluşan kitabından esinlenerek Metin Balay tarafından kaleme alınan “Küskün Yüreklerin Türküsü” adlı oyun, kayboluş hikayelerini ve kayıp yakınlarının acılarını sahneye taşıyarak “Cumartesi Anneleri’nin 866 haftadır verdikleri mücadelenin yanında duruyor.

Bu topraklarda yaşanmış, kabul edilemez en acı olaylardan biri, gözaltında kaybedilen yakınlarını “Nedereler?” diye sorarak haklı mücadelerine devam eden, unutturmak istiyenlere karşı umutlarını tüketmeme kararlılığını gösterenlerin hikayesi 27 Kasım Cumartesi saat 20:30’da Tatavla Tiyatro tarafından sergilenecek.

Oyunun ardından yeni yayınlanan kitabını ve oyun sürecini konuşmak üzere, oyunun yönetmeni ve kitabın yazarı Metin Balay, dramaturji danışmanı Fakiye Özsoysal’ın moderatörlüğünde seyirciyle söyleşiyor olacak.

Belgesel türünde yapılan oyunda Arzu Ocak, Çiğdem Aksüt, Tuba Zehra Sağlam oynarken piyanoda Ceren Akyıldız olacak

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47