Koma’da Bu HaftA

Koma’da Bu HaftA

Tiyatro, sinema ve müzik alanlarında çağdaş iç yapımlar üreterek İstanbul kültür sanat hayatına hareket katan KOMA Sahnesi, bu hafta farklı disiplinlerden pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak.

Açıldığı günden bugüne tiyatro, sinema ve müzik alanlarında çağdaş iç yapımlar üreterek İstanbul kültür sanat hayatına hareket katan KOMA Sahnesi, bu hafta Bir Istakozu Öldürmenin En İnsancıl YoluDansözKedi CenazesiWhere Is The Water? oyunlarını sahnesinde konuk edecek. “Flapper Swing” eğlenceli şarkılarıyla 12 Ocak Çarşamba akşamı saat 20.30’da sahne alacak. Güçlü arpist Meriç Dönük’ün eşsiz zarafeti ve benzersiz müziğinin dijital ortam için nefis bir KOMA filmine dönüştürüldüğü “Bir Arp Masalı” 12 Ocak Çarşamba akşamı 21.00’da online gösterime açık olacak. Caz sanatçısı Rana Bulut, 15 Ocak Cumartesi saat 22.00’da sahnedeki yerini alacak. Haftanın kapanışını  ise Dudakların Cengi partisi yapacak.

DETAYLI HAFTALIK PROGRAM

11 OCAK SALI 20.30

Bir Istakozu Öldürmenin En İnsancıl Yolu (Tiyatro Germinal)

Sormak istediğin onca soru varken boğazına düğümlenen bir yumru. Anlatamadığın, anlayamadığın bir anı. Bu anı yaşandığında ya anlatsaydın? Ya da anlasaydın? Birçok şeye engel olabilir miydin? ‘Sonuçta bir olayın önemli olup olmaması seni nasıl etkilemiş olduğuyla alakalıdır, hayatını nasıl etkilemiş olduğuyla.’ Bir olayın önemi ya zannettiğin kadar önemsiz değilse? Loretta donmuş geçmişini, geleceğini ve bugününü en insancıl yöntemle eritmeye çabalıyor. ‘Keşke bildiğim bir şey olsaydı. Ama yok. Bu konuda yok.’
Loretta 45 yaşında bir anne ve şimdi 14 yaşına bir yolculuk yapıyor.

12 OCAK ÇARŞAMBA 20.30

Flapper Swing (Konser)

12 OCAK ÇARŞAMBA 21.00

Bir Arp Masalı (KOMA – Dijital)

Genç ve güçlü virtüöz Meriç Dönük’ün eşsiz zarafeti ve benzersiz müziği dijital ortam için nefis bir KOMA filmine dönüştü.

13 OCAK PERŞEMBE 20.30

Dansöz (Mek’an)

Hiç kimsenin, annesinin bile dönüp bakmadığı kayıp bir kız çocuğunun; Meryem’in hikayesini anlatıyor “Dansöz”. Meryem, dünyanın ağırlığını gövdelerinde taşıyan çocuklardan. Fakat günün birinde, duyduğu bir müzikle, bütün hikayesi aniden değişiyor: Meryem, kökleri kadim ritüellere kadar uzanan oryantali ve dans ettikçe daha da büyüyen gövdesindeki hafifliği keşfediyor.

14 OCAK CUMA 20.30

Kedi Cenazesi (Tiyatral)

TiyatroTiyatral’in yeni oyunu Kedi Cenazesi iyilik ve kötülük kavramları üzerinden kişinin değişimden korktuğu için mi, egosuna söz geçiremediği için mi, yoksa canı öyle istediği için mi ya da adını sonsuzluğa kazımak için mi kötülükten beslendiğini ve iyiliğin sınırlarında ne zaman ve ne sıklıkla dolaşabildiğini, karşılıksız bir iyilikle ne kadar yol alabileceğini kendine has bir komedi anlayışıyla sorguluyor.

15 OCAK CUMARTESİ 22.00

Rana Bulut (Konser)

16 OCAK PAZAR 19.00

Where Is The Water (KOMA)

KOMA Ensemble’dan Büşra Tuna, Wet. Where Is The Water? ile hayatın bizi zorlamasını, yormasını, nefessiz bırakmasını, isteksizliğimizi bir performansla kurcalıyor ve suya, havaya, toprağa doğru izler yaratıyor.

16 OCAK PAZAR 21.00

Dudakların Cengi (Konser)

KOMA SAHNESİ 

Adres: Hasanpaşa Mah. Derici Zeynel Sok. NO: 15 Kadıköy/ İstanbul

Tlf: 0 (537) 526 53 36

E-postakomabilgi@komasahnesi.com 

Biletler: Biletix, Jet Gişe ve Koma Gişe’de.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47