İstanbul Devlet Tiyatrosu’unda Bu Hafta

İstanbul Devlet Tiyatrosu’unda Bu Hafta

İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 1’i çocuk oyunu1’i de okuma tiyatrosu olmak üzere 9 oyunla seyirci karşısına çıkıyor. Haftanın oyunları; Yol, Maçın Adamı, Siz Ne Dersiniz, Hırçın Kız, Bir Picasso, Her Şey Yolundaymış Gibi, Totem Felsefesi, İstasyon ve Dört Mevsim.
Yol Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonunda

Ozan Uçar’ın yazıp yönettiği Yol, 8 ve 10 Mart’ta Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda. Oyun, Yunus Emre’nin doğduğu ve büyüdüğü topraklardan ayrılıp yola çıkmasıyla başlıyor. O dönemde yaşanan zulme dayanamayan ve içten içe isyan eden Yunus Emre’nin yolda tanık olduğu hayatlar ve kişilerle olan diyaloğunu görüyoruz.

Maçın Adamı Atatürk Kültür Merkezi Çok Amaçlı Salon’da

Clint Dyer ve Roy Williams’ın yazdığı, Hira Tekdindor’un çevirdiği,  Kayhan Berkin’in yönettiği ve Cem Zeynel Kılıç’ın rol aldığı Maçın Adamı 10, 11 Mart’ta Atatürk Kültür Merkezi Çok Amaçlı Salon’da.

Hırçın Kız Mecidiyeköy Büyük Sahne’de

Dramaturgi ve rejisini Yücel Erten’in üstlendiği Hırçın Kız bu hafta Mecidiyeköy Büyük Sahnede….

Bir Picasso Mecidiyeköy’de Stüdyo Sahne’nde

Jeffrey Hatcher yazdığı, Şükran Yücel’in çevirdiği ve Turan Günay’ın yönettiği Bir Picasso bu hafta Mecidiyeköy Stüdyo Sahnede…

İstasyon Üsküdar Tekel Sahnesi’nde

Oleksandr Viter’ın kaleme aldığı; Senem Cevher’in çevirdiği İstasyon, Atilla Şendil rejisiyle bu hafta Üsküdar Tekel Sahnesinde…

Her Şey Yolundaymış Gibi Garibaldi Sahne’de

ABD’li yazar Neil Labute’un modern zaman ikili ilişkileri üzerine çarpıcı yaklaşımlarla kaleme aldığı, Ekin Tunçay Turan’ın çevirisini yaptığı “Ölüler Diyarı”, “Bir Mutluluk Anı” ve “Karmakarışık” adlı üç kısa oyunundan oluşan Her Şey Yolundaymış Gibi, Dilek Güven rejisiyle bu hafta Garibaldi Sahnede..

Totem Felsefesi Garibaldi Sahnesinde

Şahin Ünal’ın yazdığı, Mine Tüfekçioğlu’nun yönettiği Totem Felsefesi okuma tiyatrosu 13 Mart saat 15.00’te Garibaldi Sahnede…

Dört Mevsim Kozyatağı Kültür Merkezinde

Arnold Wesker’in yazdığı Berin Cumalı’nın çevirdiği ve yönetmenliğini Özgür Yalım’ın üstlendiği Dört Mevsim Kozyatağı Kültür Merkesinde.

Siz Ne Dersiniz Atatürk Kültür Merkezi Çok Amaçlı Salon’da

Faik Ertener’in kaleme aldığı ve yönettiği çok neşeli çocuk oyunu Siz Ne Dersiniz, 13 Mart’ta AKM Çok Amaçlı Salon’da…

0
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Merhaba! Bugün Oğlak burcunu bekleyen enerjiler, iş hayatında başarılı olmak için uygun bir zaman olabilir. Sabırlı ve kararlı yaklaşımlarınız sayesinde hedeflerinize daha da yaklaşabilirsiniz. Ayrıca duygusal konularda da daha dengeli bir tutum sergileyerek ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin, bugün kendinizi şımartacak aktiviteler yaparak stresinizi azaltabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47