İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Bu Hafta

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda Bu Hafta

İstanbul Devlet Tiyatrosu bu hafta 3’ü çocuk oyunu, 1’i okuma tiyatrosu olmak üzere 10 oyunla seyirci karşısına çıkıyor. Haftanın oyunları; 80 Günde Devr-i Alem, Yol, Maçın Adamı, Tamamen Doluyuz, Josef Bieder’in Yıldızının Parladığı An (Aksesuvarcı), Aziz Dostum Çehov, Sanki Hiçbir Şey Olmamış Gibi, Turta Girmemiş Orman, Suşa İle Kiki (Yer ile Gök Arasında), Güneşle Buluşmak İsteyen Kardan Adam.

Yol Mecidiyeköy Büyük Sahnede

Ozan Uçar’ın yazıp yönettiği Yol, bu hafta Mecidiyeköy Büyük Sahnede. Oyun, Yunus Emre’nin doğduğu ve büyüdüğü topraklardan ayrılıp yola çıkmasıyla başlıyor. O dönemde yaşanan zulme dayanamayan ve içten içe isyan eden Yunus Emre’nin yolda tanık olduğu hayatlar ve kişilerle olan diyaloğunu görüyoruz

 

Maçın Adamı Atatürk Kültür Merkezi Çok Amaçlı Salon’da

Clint Dyer ve Roy Williams’ın yazdığı, Hira Tekdindor’un çevirdiği,  Kayhan Berkin’in yönettiği ve Cem Zeynel Kılıç’ın rol aldığı Maçın Adamı 14, 15 Nisan’da Atatürk Kültür Merkezi Çok Amaçlı Salon’da.

 

80 Günde Devr-i Alem AKM Tiyatro Salonu ve Zeytinburnu Sahnesinde

’80 Günde Devr-i Alem’, Jules Verne’nin yazıp Mark Brown’un uyarlaması, Başak Othan’ın çevirisi ve Gökhan Kocaoğlu’nun rejisiyle sahneye taşınıyor. Oyunun dekor tasarımı Aytuğ Dereli’ye, kostüm tasarımı Burcu Melek Bozan’a, ışık tasarımı Serhat Akın’a, koreografi Tuğçe Tuna’ya, müzikler ise Oktay Köseoğlu’na ait. Bu keyifli ve eğlenceli oyun bu hafta, 13, 14 Nisan’da Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonunda, 15, 16 Nisan’da ise Zeytinburnu Sahnesinde izleyici karşısında olacak.

Tamamen Doluyuz, Mecidiyeköy Stüdyo Sahnede

Sam, konservatuarın oyunculuk bölümünden mezun bir gençtir. Kendi alanında iş bulamadığı için, şehrin en lüks restoranlarından birinde rezervasyon görevlisi olarak çalışmaktadır. Tek isteği mesleğini yapabilmek ve gittiği oyunculuk görüşmelerinin birinden olumlu cevap almaktır. Ancak hali hazırda, çalıştığı restoranın bakımsız bodrum katında, üç kişinin işini tek başına üstlenerek, Noel tatilinin yoğun rezervasyon trafiğine yetişmeye çalışmaktadır. Üstelik bir yandan patronlarının mantıksız istekleri, zengin müşterilerin akıl almaz kaprisleriyle ilgilenip, bir yandan da ailesini ve dostlarını mutlu etmeye çalışmaktadır. Bakalım Sam içine düştüğü bu trajikomik ortamdan kendini kurtarıp, asıl işine geri dönebilecek midir?

Tek kişilik oyunda ana karaktere Efe Erkekli hayat verirken, birçok sürpriz sanatçı da sesiyle oyuna katkıda bulunuyor. Bu keyifli oyunu bu hafta  Mecidiyeköy Stüdyo Sahnede izleyebilirsiniz.

 

Aziz Dostum Çehov Garibaldi Sahnesinde

Anton Çehov’un Tütünün Zararları, Bir Evlenme Teklifi ve Ayı adlı kısa oyunlarından oluşuyor. Bir Evlenme Teklifi evlenme arzusundaki bir kadının takıntılarını ve bir türlü iletişim ortamı bulamadığı eş adayıyla yaşadığı münakaşaları; Tütünün Zararları baskın bir eş tarafından otuz üç yıl istemediği bir hayat yaşayan adamı; Ayı ise bir kadınla erkeğin alacak meselesi yüzünden nefretle başlayan ilişkilerinin aşka dönüşmesini anlatıyor. Bu keyifli oyun bu hafta Garibaldi Sahnesinde olacak.

 

Josef Bieder’in Yıldızının Parladığı An (Aksesuvarcı) Üsküdar Tekel Sahnesinde

Eberhard Streul’un yazdığı, Yücel Erten’in çevirdiği, Ali İpin’in yönettiği ve Murat Karasu ile Özge Özdemir’in oyuncu olarak yer aldığı Josef Bieder’in Yıldızının Parladığı An (Aksesuvarcı) bu hafta Üsküdar Tekel Sahnesi’nde izlenebilir.

 

Sanki Hiçbir Şey Olmamış Gibi Garibaldi Sahnesinde

Günay Ertekin’in  yazdığı, Eylem Yıldız’ın yönettiği  Sanki Hiçbir Şey Olmamış Gibi oyunu bu hafta 17 Nisan’da Garibaldi Sahnesinde izleyici ile buluşuyor.

Güneşle Buluşmak İsteyen Kardan Adam  AKM Tiyatro Salonunda

Matei Visniec’in yazdığı, Burak Üzen’in çevirdiği ve Elif Erdal’ın yönettiği ‘Güneşle Buluşmak İsteyen Kardan Adam’ bu hafta  18 Nisan’da Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro salonunda minik izleyicilerimizle buluşuyor.

Turta Girmemiş Orman Mecidiyeköy Büyük Sahnede

Turta Girmemiş Orman’ın yamacındaki Dağ, lezzetli Dev Çileklerle doludur. Sevimli aşçı Ejderha’nın Dev Çileği yemesi orman sakinleri tarafından yasaklanmıştır. En sevdiği şeyden mahrum bırakılan sevimli Ejderha, çok huysuz ve mutsuzdur. Ormanın afacan devi Devcan da baba kucağından mahrum bırakıldığı için aynı derecede mutsuzdur. Bu yüzden arkadaşı Ejderha’ya yardımcı olmaya çalışır ancak Ejderha’ya konulan yasağın nedenini bir türlü öğrenemez. Ta ki ormanda çıkan yangın tüm gerçekleri ortaya çıkarana kadar. Bakalım sevimli aşçı Ejderha özlemini çektiği lezzete kavuşabilecek mi? Bu keyifli çocuk oyunu bu hafta 16 ve 17 Nisan’da Mecidiyeköy Büyük Sahnede.

 

Suşa ile Kiki (Yer ile Gök Arasında) Üsküdar Tekel Sahnesinde

Mustafa Avkıran’ın Erdoğan Kahyaoğlu’nun sevilen çocuk öykülerinden sahneye uyarladığı Şuşa ile Kiki, AKM Çok Amaçlı Salon’da minik tiyatroseverlerle buluşuyor. Merve Şeyma Zengin ve Refiye Genç’in rol aldığı Şuşa ile Kiki bu hafta  Üsküdar Tekel Sahnesinde.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47