IndieWire 2020’nin en iyi film

IndieWire 2020’nin en iyi film

<p><strong>"Nomadland" – Chloé Zhao</strong></p><p>Dünya prömiyerini Toronto ve Venedik film festivallerinde eş zamanlı olarak yapan film, Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan, Toronto Film Festivali'nde ise Halkın Seçimi Ödülü'nün sahibi oldu.</p><p>Jessica Bruder'ın kurmaca olmayan 2017 tarihli kitabı "Nomadland: Surviving America in the Twenty-First Century"den uyarlanan film, Oscar yarışının favorileri arasında gösteriliyor.</p><p>Film, ekonomik krizde her şeyini kaybettikten sonra karavanıyla Amerika'nın batısına doğru yolculuğa çıkan 60'lı yaşlarındaki Fern karakterinin hikâyesi anlatıyor. Filmde Fern karakterine usta oyuncu Frances McDormand hayat veriyor.</p>
1

“Nomadland” – Chloé Zhao

Dünya prömiyerini Toronto ve Venedik film festivallerinde eş zamanlı olarak yapan film, Venedik Film Festivali’nde Altın Aslan, Toronto Film Festivali’nde ise Halkın Seçimi Ödülü’nün sahibi oldu.

Jessica Bruder’ın kurmaca olmayan 2017 tarihli kitabı “Nomadland: Surviving America in the Twenty-First Century”den uyarlanan film, Oscar yarışının favorileri arasında gösteriliyor.

Film, ekonomik krizde her şeyini kaybettikten sonra karavanıyla Amerika’nın batısına doğru yolculuğa çıkan 60’lı yaşlarındaki Fern karakterinin hikâyesi anlatıyor. Filmde Fern karakterine usta oyuncu Frances McDormand hayat veriyor.

<p><strong>"Mank" – David Fincher</strong></p><p>David Fincher, oyuncu kadrosunda Gary Oldman, Amanda Seyfried, Lily Collins, Tom Burke, Charles Dance, Tuppence Middleton, Arliss Howard, Joseph Cross, Ferdinand Kingsley, Jamie McShane, Sam Troughton, Toby Leonard Moore ve Tom Pelphrey gibi isimlerin yer aldığı "Mank" filmi ile "Gone Girl"den sonra 6 yıllık bir aranın ardından yeniden izleyici ile buluştu.</p><p>Film, "Citizen Kane"in senaristlerinden Herman Mankiewicz'in hayatını anlatıyor.</p>
2

“Mank” – David Fincher

David Fincher, oyuncu kadrosunda Gary Oldman, Amanda Seyfried, Lily Collins, Tom Burke, Charles Dance, Tuppence Middleton, Arliss Howard, Joseph Cross, Ferdinand Kingsley, Jamie McShane, Sam Troughton, Toby Leonard Moore ve Tom Pelphrey gibi isimlerin yer aldığı “Mank” filmi ile “Gone Girl”den sonra 6 yıllık bir aranın ardından yeniden izleyici ile buluştu.

Film, “Citizen Kane”in senaristlerinden Herman Mankiewicz’in hayatını anlatıyor.

<p><strong>"In the Mood For Love 4K Restorasyon" – Wong Kar Wai</strong></p><p>Hong Kong İkinci Yeni Dalgası’nın önemli ismi Wong Kar-Wai’nin unutulmazları arasında yer alan "Mood for Love" restore edildi.</p><p>Maggie Cheung ve Tony Leung‘un başrollerinde yer aldığı film yönetmenin "Love" üçlemesinin ikinci filmi. Üçlemede, "Mood for Love"ın öncesinde izleyiciyle buluşan "Days of Being Wild" ve kendisinden sonra gelen "2046" filmleri yer alıyor.</p><p>Film birbirlerine çok aşık olan Mrs. Chan ve Mr. Chow’un hikâyesine odaklanıyor.</p>
3

“In the Mood For Love 4K Restorasyon” – Wong Kar Wai

Hong Kong İkinci Yeni Dalgası’nın önemli ismi Wong Kar-Wai’nin unutulmazları arasında yer alan “Mood for Love” restore edildi.

Maggie Cheung ve Tony Leung‘un başrollerinde yer aldığı film yönetmenin “Love” üçlemesinin ikinci filmi. Üçlemede, “Mood for Love”ın öncesinde izleyiciyle buluşan “Days of Being Wild” ve kendisinden sonra gelen “2046” filmleri yer alıyor.

Film birbirlerine çok aşık olan Mrs. Chan ve Mr. Chow’un hikâyesine odaklanıyor.

<p><strong>"Ammonite" – Francis Lee</strong></p><p>Yönetmenliğini Francis Lee’nin üstlendiği filmde Kate Winslet ve Saoirse Ronan rol alıyor.</p><p>1820'li yılların İngilteresinde geçen film, paleontolog Mary Anning ile Londralı genç bir kadın arasındaki romantik ilişkiyi anlatıyor. Filmde Winslet ve Ronan'a Fiona Shaw, James McArdle, Gemma Jones ve Alec Secareanu gibi oyuncular eşlik ediyor.</p>
4

“Ammonite” – Francis Lee

Yönetmenliğini Francis Lee’nin üstlendiği filmde Kate Winslet ve Saoirse Ronan rol alıyor.

1820’li yılların İngilteresinde geçen film, paleontolog Mary Anning ile Londralı genç bir kadın arasındaki romantik ilişkiyi anlatıyor. Filmde Winslet ve Ronan’a Fiona Shaw, James McArdle, Gemma Jones ve Alec Secareanu gibi oyuncular eşlik ediyor.

<p><strong>"I’m Thinking of Ending Things" – Charlie Kaufman</strong></p><p>Iain Reid'in aynı adlı psikolojik gerilim türündeki romanından ('Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum' adıyla Türkçeye de çevrildi) uyarlanan filmde Toni Collette, Jesse Plemons, Jessie Buckley, David Thewlis gibi oyuncular rol alıyor.</p><p>4 Eylül'de Netflix'te izleyiciyle buluşan film aile ziyaretine giden genç bir çiftin yaşadıkları ilginç olayları anlatıyor.</p>
5

“I’m Thinking of Ending Things” – Charlie Kaufman

Iain Reid’in aynı adlı psikolojik gerilim türündeki romanından (‘Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum’ adıyla Türkçeye de çevrildi) uyarlanan filmde Toni Collette, Jesse Plemons, Jessie Buckley, David Thewlis gibi oyuncular rol alıyor.

4 Eylül’de Netflix’te izleyiciyle buluşan film aile ziyaretine giden genç bir çiftin yaşadıkları ilginç olayları anlatıyor.

<p><strong>"The Human Voice" – Pedro Almodóvar</strong></p><p>Başrolde Tilda Swinton'ın yer aldığı kısa filmin yönetmenliğini Pedro Almodóvar üstleniyor.</p><p>Dünya prömiyerini yaptığı 77. Venedik Film Festivali’nde beğeniyle karşılanan film, Almodóvar’ın ilk İngilizce yapımı olma özelliğini taşıyor.</p><p>Jean Cocteau‘nun tek perdelik oyunundan uyarlanan film Swinton’ın canlandırdığı karakterin bir balta satın almasıyla başlıyor ve sonrasında tek bir mekânda, aynı evde geçiyor.</p>
6

“The Human Voice” – Pedro Almodóvar

Başrolde Tilda Swinton’ın yer aldığı kısa filmin yönetmenliğini Pedro Almodóvar üstleniyor.

Dünya prömiyerini yaptığı 77. Venedik Film Festivali’nde beğeniyle karşılanan film, Almodóvar’ın ilk İngilizce yapımı olma özelliğini taşıyor.

Jean Cocteau‘nun tek perdelik oyunundan uyarlanan film Swinton’ın canlandırdığı karakterin bir balta satın almasıyla başlıyor ve sonrasında tek bir mekânda, aynı evde geçiyor.

<p><strong>"Saint Maud" – Rose Glass</strong></p><p>Dünya prömiyerini 44. Toronto Film Festivali'nde yapan korku filmi "Saint Maud"un yönetmenliğini Rose Glass üstleniyor.</p><p>Glass'ın ilk uzun metrajı olan filmin başrollerinde Jennifer Ehle ve&nbsp; Morfydd Clark yer alıyor. Film, bir bakımevi hemşiresi olan Maud ve kanser olan hastası Amanda'nın hikâyesini konu alıyor.</p>
7

“Saint Maud” – Rose Glass

Dünya prömiyerini 44. Toronto Film Festivali’nde yapan korku filmi “Saint Maud”un yönetmenliğini Rose Glass üstleniyor.

Glass’ın ilk uzun metrajı olan filmin başrollerinde Jennifer Ehle ve  Morfydd Clark yer alıyor. Film, bir bakımevi hemşiresi olan Maud ve kanser olan hastası Amanda’nın hikâyesini konu alıyor.

<p><strong>"Da 5 Bloods" – Spike Lee</strong></p><p>Film, ağustos ayında 43 yaşındayken kolon kanseri nedeniyle yaşamını yitiren Chadwick Boseman'ın son işlerinden.</p><p>Yönetmenliğini Spike Lee'nin üstlendiği "Da 5 Bloods", savaştan onlarca yıl sonra manga komutanlarının cenazesini ve yanına gömdükleri altın külçelerini bulmak için Vietnam'a dönen dört siyah Vietnam gazisinin hikâyesini anlatıyor.</p><p>Filmde Boseman'ın yanı sıra Delroy Lindo, Jonathan Majors, Clarke Peters, Norm Lewis ve Isiah Whitlock Jr. gibi isimler rol alıyor.</p>
8

“Da 5 Bloods” – Spike Lee

Film, ağustos ayında 43 yaşındayken kolon kanseri nedeniyle yaşamını yitiren Chadwick Boseman’ın son işlerinden.

Yönetmenliğini Spike Lee’nin üstlendiği “Da 5 Bloods”, savaştan onlarca yıl sonra manga komutanlarının cenazesini ve yanına gömdükleri altın külçelerini bulmak için Vietnam’a dönen dört siyah Vietnam gazisinin hikâyesini anlatıyor.

Filmde Boseman’ın yanı sıra Delroy Lindo, Jonathan Majors, Clarke Peters, Norm Lewis ve Isiah Whitlock Jr. gibi isimler rol alıyor.

<p><strong>"Possessor" – Brandon Cronenberg</strong></p><p>Brandon Cronenberg'in yazıp yönettiği korku-gerilim türündeki "Possessor", dünya prömiyerini 2020 Sundance Film Festivali'nde yaptı.</p><p>Birleşik Krallık, ABD ve Kanada ortak yapımı olan filmde Andrea Riseborough,&nbsp; Tuppence Middleton, Christopher Abbott, Rossif Sutherland ve Sean Bean gibi oyuncular yer alıyor.&nbsp;</p><p>Andrea Riseborough filmde, diğer insanların bedenlerinde yaşamak için beyin implantasyon teknolojisini kullanan ve onları şirketin yararına suikast yapmaya iten bir ajan olan Tasya Vos'u canlandırıyor.</p>
9

“Possessor” – Brandon Cronenberg

Brandon Cronenberg’in yazıp yönettiği korku-gerilim türündeki “Possessor”, dünya prömiyerini 2020 Sundance Film Festivali’nde yaptı.

Birleşik Krallık, ABD ve Kanada ortak yapımı olan filmde Andrea Riseborough,  Tuppence Middleton, Christopher Abbott, Rossif Sutherland ve Sean Bean gibi oyuncular yer alıyor.

Andrea Riseborough filmde, diğer insanların bedenlerinde yaşamak için beyin implantasyon teknolojisini kullanan ve onları şirketin yararına suikast yapmaya iten bir ajan olan Tasya Vos’u canlandırıyor.

<p><strong>"Tesla" – Michael Almereyda</strong></p><p>"Experimenter", "Nadja", "Marjorie Prime" ve "Hamlet" gibi filmlerde imzası olan Michael Almereyda'nın yönetmenliğinde çekilen "Tesla", Bilim insanı ve mucit Nikola Tesla’nın hayat hikâyesine odaklanıyor.</p><p>Filmde Nikola Tesla'ya "Dead Poets Society" (Ölü Ozanlar Derneği), "Before Sunrise" (Gün Doğmadan) ve "Before Sunset" (Gün Batmadan) filmleriyle tanınan Ethan Hawke hayat veriyor. Thomas Edison’ı ise, "Twin Peaks" (İkizi Tepeler), "Blue Velvet" (Mavi Kadife) ve "Dune" gibi yapımlarda rol alan Kyle MacLachlan canlandırıyor.</p>
10

“Tesla” – Michael Almereyda

“Experimenter”, “Nadja”, “Marjorie Prime” ve “Hamlet” gibi filmlerde imzası olan Michael Almereyda’nın yönetmenliğinde çekilen “Tesla”, Bilim insanı ve mucit Nikola Tesla’nın hayat hikâyesine odaklanıyor.

Filmde Nikola Tesla’ya “Dead Poets Society” (Ölü Ozanlar Derneği), “Before Sunrise” (Gün Doğmadan) ve “Before Sunset” (Gün Batmadan) filmleriyle tanınan Ethan Hawke hayat veriyor. Thomas Edison’ı ise, “Twin Peaks” (İkizi Tepeler), “Blue Velvet” (Mavi Kadife) ve “Dune” gibi yapımlarda rol alan Kyle MacLachlan canlandırıyor.

<p><strong>"The French Dispatch" – Wes Anderson</strong></p><p>Yönetmenliğini Wes Anderson'ın üstlendiği filmde Benicio Del Toro, Tilda Swinton, Bill Murray, Frances McDormand, Timothée Chalamet, Saoirse Ronan gibi isimler bir araya geliyor.</p><p>ABD’de 24 Temmuz’da vizyona girmesi beklenen filmin vizyon tarihi koronavirüs salgını nedinyle ertelendi.</p><p>Siyah-beyaz ve animasyon bölümlerin de yer aldığı film, 20. yüzyılda Fransa'nın hayali bir şehrinde yaşayan Amerikalı gazetecilere yazılmış bir aşk mektubu olarak tanımlanıyor. Film, The French Dispatch isimli bir dergide yıllar boyunca yaşanan olayları beyazperdeye aktarıyor.</p>
11

“The French Dispatch” – Wes Anderson

Yönetmenliğini Wes Anderson’ın üstlendiği filmde Benicio Del Toro, Tilda Swinton, Bill Murray, Frances McDormand, Timothée Chalamet, Saoirse Ronan gibi isimler bir araya geliyor.

ABD’de 24 Temmuz’da vizyona girmesi beklenen filmin vizyon tarihi koronavirüs salgını nedinyle ertelendi.

Siyah-beyaz ve animasyon bölümlerin de yer aldığı film, 20. yüzyılda Fransa’nın hayali bir şehrinde yaşayan Amerikalı gazetecilere yazılmış bir aşk mektubu olarak tanımlanıyor. Film, The French Dispatch isimli bir dergide yıllar boyunca yaşanan olayları beyazperdeye aktarıyor.

<p><strong>"The Rental" – Dave Franco</strong></p><p>Başrollerinde Dan Stevens ve Alison Brie’nin yer aldığı film, Dave Franco’nun ilk uzun metraj filmi.</p><p>Korku-gerilim türü film, gözlerden uzak bir hafta sonu tatili için Airbnb’den ev kiralayan iki çiftin yaşadıklarını anlatıyor.</p>
12

“The Rental” – Dave Franco

Başrollerinde Dan Stevens ve Alison Brie’nin yer aldığı film, Dave Franco’nun ilk uzun metraj filmi.

Korku-gerilim türü film, gözlerden uzak bir hafta sonu tatili için Airbnb’den ev kiralayan iki çiftin yaşadıklarını anlatıyor.

<p><strong>"Assassins" – Ryan White</strong></p><p>Dünya prömiyerini&nbsp; Sundance Film Festivali'nde yapan Ryan White imzalı belgesel, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un kardeşi Kim Jong-nam'ın suikastini inceliyor.</p>
13

“Assassins” – Ryan White

Dünya prömiyerini  Sundance Film Festivali’nde yapan Ryan White imzalı belgesel, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un kardeşi Kim Jong-nam’ın suikastini inceliyor.

<p><strong>"City Hall" – Frederick Wiseman</strong></p><p>Frederick Wiseman imzalı "City Hall", Boston Belediye Binası’nı mercek altına alıyor. Dünya prömiyerini&nbsp; 77. Venedik Film Festivali’nde yapan belgesel, Boston Belediye Binası’nın insanlara sağladığı hizmet faaliyetlerini ve çabalarını inceliyor.</p>
14

“City Hall” – Frederick Wiseman

Frederick Wiseman imzalı “City Hall”, Boston Belediye Binası’nı mercek altına alıyor. Dünya prömiyerini  77. Venedik Film Festivali’nde yapan belgesel, Boston Belediye Binası’nın insanlara sağladığı hizmet faaliyetlerini ve çabalarını inceliyor.

<p><strong>"Run" – Aneesh Chaganty</strong></p><p>Başrolünde Sarah Paulson'ın yer aldığı korku-gerilim türündeki filmin yönetmen koltuğunda Aneesh Chaganty oturuyor.</p><p>Dünya prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yapan "Run", annesi Diane tarafından herkesten ve her şeyden uzak bir şekilde yetiştirilen Chloe'nin, annesi hakkında korkunç bir gerçeğini fark etmesiyle yaşadığı olayları konu alıyor. Filmde Sarah Paulson'a filmde Kiera Allen, Pat Healy, Erik Athavale gibi isimler eşlik ediyor.</p>
15

“Run” – Aneesh Chaganty

Başrolünde Sarah Paulson’ın yer aldığı korku-gerilim türündeki filmin yönetmen koltuğunda Aneesh Chaganty oturuyor.

Dünya prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yapan “Run”, annesi Diane tarafından herkesten ve her şeyden uzak bir şekilde yetiştirilen Chloe’nin, annesi hakkında korkunç bir gerçeğini fark etmesiyle yaşadığı olayları konu alıyor. Filmde Sarah Paulson’a filmde Kiera Allen, Pat Healy, Erik Athavale gibi isimler eşlik ediyor.

<p><strong>"Bacurau" – Kleber Mendonça Filho &amp; Juliano Dornelles</strong></p><p>Brezilyalı yönetmen Kleber Mendonça Filho’nun Juliano Dornelles ile birlikte yazıp yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Sônia Braga, Jonny Mars, Karine Teles, Chris Doubek ve Antonio Saboia gibi isimler yer alıyor.</p><p>Film, bir belgesel projesi için Brezilya'nın ücra bir köye giden yönetmenin yaşadığı garip olayları anlatıyor. Yönetmen zaman ilerledikçe köyde yaşayan insanların aslında göründükleri gibi olmadıklarını ve hepsinin karanlık sırlar sakladığını fark ediyor.</p>
16

“Bacurau” – Kleber Mendonça Filho & Juliano Dornelles

Brezilyalı yönetmen Kleber Mendonça Filho’nun Juliano Dornelles ile birlikte yazıp yönettiği filmin oyuncu kadrosunda Sônia Braga, Jonny Mars, Karine Teles, Chris Doubek ve Antonio Saboia gibi isimler yer alıyor.

Film, bir belgesel projesi için Brezilya’nın ücra bir köye giden yönetmenin yaşadığı garip olayları anlatıyor. Yönetmen zaman ilerledikçe köyde yaşayan insanların aslında göründükleri gibi olmadıklarını ve hepsinin karanlık sırlar sakladığını fark ediyor.

<p><strong>"Residue" – Merawi Gerima</strong></p><p>Merawi Gerima'nın yönetmenliğini üstlendiği filmim oyuncu kadrosunda Dennis Lindsey, Obinna Nwachukwu ve Taline Stewart gibi isimler yer alıyor.</p><p>Film, genç bir yönetmenin çocukluğuyla ilgili bir senaryo yazmak için, yıllar önce ayrıldığı ve bir daha gitmediği memleketine geri dönüşünün hikayesini anlatıyor. Beklediğinden çok uzak bir manzarayla karşılaşan yönetmen, mahallesini tanınmaz halde buluyor ve çocukluk arkadaşlarının da farklı yerlere savrulduğunu görüyor.</p>
17

“Residue” – Merawi Gerima

Merawi Gerima’nın yönetmenliğini üstlendiği filmim oyuncu kadrosunda Dennis Lindsey, Obinna Nwachukwu ve Taline Stewart gibi isimler yer alıyor.

Film, genç bir yönetmenin çocukluğuyla ilgili bir senaryo yazmak için, yıllar önce ayrıldığı ve bir daha gitmediği memleketine geri dönüşünün hikayesini anlatıyor. Beklediğinden çok uzak bir manzarayla karşılaşan yönetmen, mahallesini tanınmaz halde buluyor ve çocukluk arkadaşlarının da farklı yerlere savrulduğunu görüyor.

<p><strong>"Spree" – Eugene Kotlyarenko</strong></p><p>"Stranger Things" dizisinde Steve Harrington karakterine hayat veren Joe Keery ile Scream serisinden tanınan&nbsp; David Arquette'yi bir araya getiren "Spree"nin yönetmenliğini Eugene Kotlyarenko üstleniyor.</p><p>Korku türündeki film, çalıştığı şirketin tanıtımını yapıp sosyal medyada viral olmak için ölümcül bir plan yapan, sosyal medya bağımlısı Kurt Kunkle'ı konu ediniyor.</p>
18

“Spree” – Eugene Kotlyarenko

“Stranger Things” dizisinde Steve Harrington karakterine hayat veren Joe Keery ile Scream serisinden tanınan  David Arquette’yi bir araya getiren “Spree”nin yönetmenliğini Eugene Kotlyarenko üstleniyor.

Korku türündeki film, çalıştığı şirketin tanıtımını yapıp sosyal medyada viral olmak için ölümcül bir plan yapan, sosyal medya bağımlısı Kurt Kunkle’ı konu ediniyor.

<p><strong>"She Dies Tomorrow" – Amy Seimetz</strong></p><p>Amy Seimetz’in yönetmenliğini yaptığı film, genç bir kadın olan Amy'nin bir sabah yarın öleceği düşüncesiyle uyanması etrafında şekilleniyor. Amy'nin bu düşünceyi arkadaşlarına da bulaştırması üzerine, onlar da kendi hayatları hakkında endişelenmeye başlıyor.</p><p>Filmin oyuncu kadrosunda Kate Lyn Sheil, Jane Adams, Kentucker Audley, Katie Aselton, Chris Messina, Tunde Adebimpe, Jennifer Kim ve olivia Taylor Dudley bulunuyor.</p>
19

“She Dies Tomorrow” – Amy Seimetz

Amy Seimetz’in yönetmenliğini yaptığı film, genç bir kadın olan Amy’nin bir sabah yarın öleceği düşüncesiyle uyanması etrafında şekilleniyor. Amy’nin bu düşünceyi arkadaşlarına da bulaştırması üzerine, onlar da kendi hayatları hakkında endişelenmeye başlıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Kate Lyn Sheil, Jane Adams, Kentucker Audley, Katie Aselton, Chris Messina, Tunde Adebimpe, Jennifer Kim ve olivia Taylor Dudley bulunuyor.

<p><strong>"Old" – M. Night Shyamalan</strong></p><p>M. Night Shyamalan’ın yeni filmi "Old", ierre Oscar Levy'nin yazdığı ve Frederik Peeters'ın çizdiği "Sandcastle" adlı Fransız çizgiromandan uyarlandı.&nbsp;</p><p>Türü "varoluşsal korku" olarak tanımlanan film, bir grup insanın sahilde bir ceset bulmasıyla başlıyor.</p><p>Filmin oyuncu kadrosunda Gael García Bernal, Eliza Scanlen, Thomasin McKenzie, Aaron Pierre, Alex Wolff, Vicky Krieps, Abbey Lee, Nikki Amuka-Bird ve Ken Leung yer alıyor.</p>
20

“Old” – M. Night Shyamalan

M. Night Shyamalan’ın yeni filmi “Old”, ierre Oscar Levy’nin yazdığı ve Frederik Peeters’ın çizdiği “Sandcastle” adlı Fransız çizgiromandan uyarlandı.

Türü “varoluşsal korku” olarak tanımlanan film, bir grup insanın sahilde bir ceset bulmasıyla başlıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Gael García Bernal, Eliza Scanlen, Thomasin McKenzie, Aaron Pierre, Alex Wolff, Vicky Krieps, Abbey Lee, Nikki Amuka-Bird ve Ken Leung yer alıyor.

<p><strong>"Black Bear" – Lawrence Michael Levine</strong></p><p>Dünya prömiyerini 2020 Sundance Film Festivali'nde yapan "Black Bear"ın başrollerinde Aubrey Plaza, Christopher Abbott ve Sarah Gadon yer alıyor.&nbsp;</p><p>Film, etkileyici bir müzisyen olan Gabe, onun hamile kız arkadaşı Blai ile&nbsp; hayatını film yapımcısı olarak sürdüren ve yaratıcılık krizinde olan Allison arasında yaşanan olayları anlatıyor.</p>
21

“Black Bear” – Lawrence Michael Levine

Dünya prömiyerini 2020 Sundance Film Festivali’nde yapan “Black Bear”ın başrollerinde Aubrey Plaza, Christopher Abbott ve Sarah Gadon yer alıyor.

Film, etkileyici bir müzisyen olan Gabe, onun hamile kız arkadaşı Blai ile  hayatını film yapımcısı olarak sürdüren ve yaratıcılık krizinde olan Allison arasında yaşanan olayları anlatıyor.

<p><strong>"The Green Knight" – David Lowery</strong></p><p>Yönetmen David Lowery, "The Green Knight"ta Dev Patel, Alicia Vikander, Joel Edgerton ve Barry Keoghan gibi isimleri bir araya getiriyor.</p><p>Sir Gawain ve Green Knight hikâyesini beyazperdeye aktaran film, Kral Arthur'un yuvarlak masa şövalyelerinden Sir Gawain ile düşmanı olan Yeşil Şövalye (Green Knight) arasındaki ilişkiye odaklanıyor.</p>
22

“The Green Knight” – David Lowery

Yönetmen David Lowery, “The Green Knight”ta Dev Patel, Alicia Vikander, Joel Edgerton ve Barry Keoghan gibi isimleri bir araya getiriyor.

Sir Gawain ve Green Knight hikâyesini beyazperdeye aktaran film, Kral Arthur’un yuvarlak masa şövalyelerinden Sir Gawain ile düşmanı olan Yeşil Şövalye (Green Knight) arasındaki ilişkiye odaklanıyor.

<p><strong>"Rebecca" – Ben Wheatley</strong></p><p>Lily James, Kristin Scott Thomas ve Armie Hammer'ın başrollerinde yer aldığı, Ben Wheatley imzalı "Rebecca" 21 Ekim’de Netflix’te izleyici ile buluştu.</p><p>Daphne du Maurier’in aynı isimli romanından uyarlanan film, bir yıl önce dul kalmış etkileyici bir erkekle evlenen Fontaine'in, kocasının eski eşi olan Rebecca'nın gölgesi altında kalmasını anlatıyor.</p>
23

“Rebecca” – Ben Wheatley

Lily James, Kristin Scott Thomas ve Armie Hammer’ın başrollerinde yer aldığı, Ben Wheatley imzalı “Rebecca” 21 Ekim’de Netflix’te izleyici ile buluştu.

Daphne du Maurier’in aynı isimli romanından uyarlanan film, bir yıl önce dul kalmış etkileyici bir erkekle evlenen Fontaine’in, kocasının eski eşi olan Rebecca’nın gölgesi altında kalmasını anlatıyor.

<p><strong>"Promising Young Woman" – Emerald Fennell</strong></p><p>&nbsp;Dünya prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yapan ve beğeniyle karşılanan filmin başrolünde Carey Mulligan yer alıyor.</p><p>Dram, suç ve gizem temalı film, geçmişte yaşadığı bir travma sonrası hayatına zorlu bir şekilde devam etmeye çalışan Cassie'nin, yaşadıklarının acısını karşısına çıkan erkeklerden çıkarmaya çalışması etrafında şekilleniyor.</p><p>Carey Mulligan ile beraber filmin oyuncu kadrosunda Bo Burnham, Alison Brie, Connie Britton, Christopher Mintz-Plasse, Adam Brody, Laverne Cox, Sam Richardson, Max Greenfield, Molly Shannon gibi isimler bulunuyor.</p>
24

“Promising Young Woman” – Emerald Fennell

Dünya prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yapan ve beğeniyle karşılanan filmin başrolünde Carey Mulligan yer alıyor.

Dram, suç ve gizem temalı film, geçmişte yaşadığı bir travma sonrası hayatına zorlu bir şekilde devam etmeye çalışan Cassie’nin, yaşadıklarının acısını karşısına çıkan erkeklerden çıkarmaya çalışması etrafında şekilleniyor.

Carey Mulligan ile beraber filmin oyuncu kadrosunda Bo Burnham, Alison Brie, Connie Britton, Christopher Mintz-Plasse, Adam Brody, Laverne Cox, Sam Richardson, Max Greenfield, Molly Shannon gibi isimler bulunuyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün enerjiniz yüksek olacak ve hedeflerinize odaklanmakta zorlanmayacaksınız. İletişim becerilerinizle etrafınızdaki insanları etkilemeyi başaracaksınız. Kendinize olan güveniniz artacak ve cesaretinizi kullanarak yeni fırsatlara adım atabilirsiniz. Önemsiz ayrıntılara takılmadan büyük resme odaklanmanız gerekebilir. Aşk hayatınızda ise romantik ve tutkulu bir gün geçirebilirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygularınızı daha iyi anlayacak ve ifade edecek bir enerjiye sahip olabilirsiniz. Romantik ilişkilerde derin duyguların paylaşımı için uygun bir gün olabilir. Ancak, sabit fikirli olmaktan kaçının ve esnek davranmaya çalışın. İş hayatında ise sorumluluklarınızı hatırlamanız ve üzerine düşen işleri planlı bir şekilde tamamlamanız gerekebilir. Sağlık konusunda ise yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmenizde fayda var.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün duygusal anlamda biraz dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. İçsel dünyanıza dönüp, duygularınızı ve ihtiyaçlarınızı net bir şekilde belirlemekte fayda var. Sevdiklerinizle daha fazla iletişim kurarak anlayış ve destek bulabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve stres faktörlerinden uzak durmaya çalışmak da bugün önemli olacaktır. Hayatınızda olumlu değişiklikler yapmak için cesur adımlar atmaktan çekinmeyin. Umarım güzel bir gün geçirirsiniz!

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, gündelik hayatınızda planlarınızı gerçekleştirmek için motive olacaksınız. Kararlı ve karizmatik tavırlarınızla çevrenizde olumlu etkiler yaratacaksınız. Yakın çevrenizdeki insanların size olan desteği sizi motive edecek. Aşk hayatınızda tutkulu ve romantik bir gün geçirebilirsiniz. Olumlu düşüncelerinizle enerjinizi yüksek tutmaya devam edin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi detaylara odaklayın ve disiplinli bir şekilde işlerinizi halledin. Zihniniz hızlı çalışacak, fakat aynı zamanda dikkatinizi dağıtabilecek şeyler olabilir. İletişimde açık olmaya özen gösterin ve karşınızdakilerle anlaşmaya çalışın. Planlı ve düzenli hareket ettiğiniz sürece başarıya daha hızlı ulaşabilirsiniz. Duygusal anlamda ise kendinize zaman ayırarak içsel dengeyi sağlamaya öncelik vermelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Terazi burcu için ilişkilerinizde denge ve uyum arayışınızı artırabilirsiniz. Başkalarıyla iletişiminizi dengede tutmaya özen göstermek ve anlayışlı olmak önemli olacak. Kararlarınızı verirken mantıklı düşünmeye ve diğerlerinin fikirlerini de önemsemeye dikkat etmeniz gerekebilir. Aşk hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün sizi bekliyor olabilir. Partnerinizle aranızdaki bağları güçlendirmek için zaman ayırmak keyifli olabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün duygusal olarak derin düşüncelere dalabilirsiniz. Kendinizi ve ilişkilerinizi gözden geçirmek isteyebilirsiniz. İçsel huzurunuzu sağlamak için meditasyon veya yoga gibi rahatlatıcı aktivitelere vakit ayırmanız faydalı olabilir. İletişimde hassas olmaya çalışın ve anlayışlı bir tutum sergileyin. Bugün çatışmalardan kaçınmak için sabırlı ve esnek olmanız önem taşıyor. Umarım gününüz güzel geçer!

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Oğlak burçları için kariyer konusunda önemli bir gün olabilir. Kendinizi iş projelerine adamanız veya profesyonel hedeflerinize odaklanmanız gerekebilir. Öz disipline, sabırlı ve kararlı olmanız, bugünün getirdiği fırsatları en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olacaktır. Aynı zamanda, ilişkilerinizde daha anlayışlı ve sabırlı olmanız gerekebilir. İletişimde açık ve net olmaya özen göstermelisiniz. Sonuç olarak, bugün, hedeflerinize odaklanarak verimli bir gün geçirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Janoska Ensemble: Müziğin Sınırlarını Aşan Yaratıcı Bir Yolculuk Müzik dünyasında yeni ufuklar keşfeden ve sınırları zorlayan Janoska Ensemble, 28 Nisan Pazar günü saat 19:00’da Ankara Devlet Konservatuvarı Konser Salonu’nda unutulmaz bir performansa imza atacak. A A A Güven BaykanYayınlanma: 14.04.2024 – 12:17Güncelleme: 14.04.2024 – 12:17 Janoska Ensemble: Müziğin Sınırlarını Aşan Yaratıcı Bir Yolculuk Abone Olgoogle-news Play Video Müzik dünyasında yeni ufuklar keşfeden ve sınırları zorlayan Janoska Ensemble, 28 Nisan Pazar günü saat 19:00’da Ankara Devlet Konservatuvarı Konser Salonu’nda unutulmaz bir performansa imza atacak. Deutsche Grammophon etiketiyle 2016 yılında yayınladıkları “Janoska Style” albümüyle altın plak ödülü kazanan topluluk, dinleyicilere benzersiz bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Kemanda Ondrej ve Roman Janoska ile piyanoda František Jan’ın sahne alacağı bu muhteşem konserde, aileleri tarafından altı nesildir aktif müzisyenlik geleneği sürdüren sanatçılar, özgün tarzlarıyla dinleyicileri büyüleyecek. Janoska Ensemble, klasik müziğin zarafetini ve tutkusunu modern füzyon ve crossover yaklaşımlarıyla harmanlayarak benzersiz bir müzikal deneyim sunuyor. Üyelerinin birinci sınıf klasik müzik eğitimi ve ödüllü bireysel başarılarıyla donanmış olmaları, onları müzik dünyasının zirvesine taşıyor. Bu unutulmaz geceye tanıklık etmek ve Janoska Ensemble’ın büyüleyici performansını dinlemek için yerinizi şimdiden ayırmayı unutmayın! Ankara Devlet Konservatuvarı Konser Salonu’nda gerçekleşecek olan Janoska Ensemble konseri, sadece müziğin tadını çıkarmakla kalmayacak, aynı zamanda geleceğin müzisyenlerine destek olacak. Konserden elde edilecek olan gelir, konservatuvar öğrencilerine burs olarak aktarılacak.

Janoska Ensemble: Müziğin Sınırlarını Aşan Yaratıcı Bir Yolculuk Müzik dünyasında yeni ufuklar keşfeden ve sınırları zorlayan Janoska Ensemble, 28 Nisan Pazar günü saat 19:00’da Ankara Devlet Konservatuvarı Konser Salonu’nda unutulmaz bir performansa imza atacak. A A A Güven BaykanYayınlanma: 14.04.2024 – 12:17Güncelleme: 14.04.2024 – 12:17 Janoska Ensemble: Müziğin Sınırlarını Aşan Yaratıcı Bir Yolculuk Abone Olgoogle-news Play Video Müzik dünyasında yeni ufuklar keşfeden ve sınırları zorlayan Janoska Ensemble, 28 Nisan Pazar günü saat 19:00’da Ankara Devlet Konservatuvarı Konser Salonu’nda unutulmaz bir performansa imza atacak. Deutsche Grammophon etiketiyle 2016 yılında yayınladıkları “Janoska Style” albümüyle altın plak ödülü kazanan topluluk, dinleyicilere benzersiz bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Kemanda Ondrej ve Roman Janoska ile piyanoda František Jan’ın sahne alacağı bu muhteşem konserde, aileleri tarafından altı nesildir aktif müzisyenlik geleneği sürdüren sanatçılar, özgün tarzlarıyla dinleyicileri büyüleyecek. Janoska Ensemble, klasik müziğin zarafetini ve tutkusunu modern füzyon ve crossover yaklaşımlarıyla harmanlayarak benzersiz bir müzikal deneyim sunuyor. Üyelerinin birinci sınıf klasik müzik eğitimi ve ödüllü bireysel başarılarıyla donanmış olmaları, onları müzik dünyasının zirvesine taşıyor. Bu unutulmaz geceye tanıklık etmek ve Janoska Ensemble’ın büyüleyici performansını dinlemek için yerinizi şimdiden ayırmayı unutmayın! Ankara Devlet Konservatuvarı Konser Salonu’nda gerçekleşecek olan Janoska Ensemble konseri, sadece müziğin tadını çıkarmakla kalmayacak, aynı zamanda geleceğin müzisyenlerine destek olacak. Konserden elde edilecek olan gelir, konservatuvar öğrencilerine burs olarak aktarılacak.

Nisan 14, 2024, Yorum yok Janoska Ensemble: Müziğin Sınırlarını Aşan Yaratıcı Bir Yolculuk Müzik dünyasında yeni ufuklar keşfeden ve sınırları zorlayan Janoska Ensemble, 28 Nisan Pazar günü saat 19:00’da Ankara Devlet Konservatuvarı Konser Salonu’nda unutulmaz bir performansa imza atacak. A A A Güven BaykanYayınlanma: 14.04.2024 – 12:17Güncelleme: 14.04.2024 – 12:17 Janoska Ensemble: Müziğin Sınırlarını Aşan Yaratıcı Bir Yolculuk Abone Olgoogle-news Play Video Müzik dünyasında yeni ufuklar keşfeden ve sınırları zorlayan Janoska Ensemble, 28 Nisan Pazar günü saat 19:00’da Ankara Devlet Konservatuvarı Konser Salonu’nda unutulmaz bir performansa imza atacak. Deutsche Grammophon etiketiyle 2016 yılında yayınladıkları “Janoska Style” albümüyle altın plak ödülü kazanan topluluk, dinleyicilere benzersiz bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Kemanda Ondrej ve Roman Janoska ile piyanoda František Jan’ın sahne alacağı bu muhteşem konserde, aileleri tarafından altı nesildir aktif müzisyenlik geleneği sürdüren sanatçılar, özgün tarzlarıyla dinleyicileri büyüleyecek. Janoska Ensemble, klasik müziğin zarafetini ve tutkusunu modern füzyon ve crossover yaklaşımlarıyla harmanlayarak benzersiz bir müzikal deneyim sunuyor. Üyelerinin birinci sınıf klasik müzik eğitimi ve ödüllü bireysel başarılarıyla donanmış olmaları, onları müzik dünyasının zirvesine taşıyor. Bu unutulmaz geceye tanıklık etmek ve Janoska Ensemble’ın büyüleyici performansını dinlemek için yerinizi şimdiden ayırmayı unutmayın! Ankara Devlet Konservatuvarı Konser Salonu’nda gerçekleşecek olan Janoska Ensemble konseri, sadece müziğin tadını çıkarmakla kalmayacak, aynı zamanda geleceğin müzisyenlerine destek olacak. Konserden elde edilecek olan gelir, konservatuvar öğrencilerine burs olarak aktarılacak.