House

House

Dünya kıyamet kapısından geçmiyor; iyileşmek için güçlü bir çabanın içinde ve Evren’de bu çabayı destekliyor.

 

Dr. House dizisini izliyorum.

 

Ana tema daima ” hastanın gösterdiği semptomlar hiçbir hastalığa tam uymuyor; dolayısıyla ilaç tedavileri ya işe yaramıyor veya hastayı ölüme götürüyor. Ama ilaçlar olmasa da hasta bilinmeyen bir nedenden dolayı zaten ölüme gidiyor… House ekibiyle birlikte görülen semptomların arkasındaki kaynağı bulmak ve doğru tedaviyi yapabilmek için “zamanla” yarışılan bir araştırmanın içine giriyor. Hastaya, hastalığın kaynağı bulunana kadar kesinlikle “kısa zamanda öleceği” yönünde bir tanı koyulmuş durumda; çünkü organları yavaş veya hızlı bir şekilde işlevini kaybediyor. Eğer dr. House ve ekibi hastadan elini eteğini çekmiş olsalar; öngörülen zamanda hastanın ölme ihtimali %99. Ama her seferinde vazgeçmeyen House eninde sonunda, diğer doktorların yöntemlerinden farklı, sıradışı uygulamalar yaparak nedeni buluyor v…e doğru tedaviyle hastayı iyileştiriyor” üzerine kurulu.

 

Ayrıca bu dizi her bölümde “doğru tedavi uygulandığında bedenin buna hızlı reaksiyon verdiğini ve iyileşmeye geçtiğini” vurguluyor.

 

Bu da aklıma “her organizmanın/varlığın varlığını sürdürmek için güçlü bir çabası olduğu” bilgisini getiriyor.

 

Dünya da bildiğimiz gibi bizi içine alan bir organizmadır. Dolayısıyla “varlığını sürdürmek için güçlü bir eğilimi vardır” diyebiliriz. Ayrıca bu organizma hasta olduğunda ölüme gidebilir. Hastalığının kaynağı bilinmezse ve doğru müdahaleler yapılıp şilandırılmazsa da “o noktada” Dünya’nın hastalığını hissedenler/bilenler “Dünya’nın üç günlük ömrü kaldı” diyebilir. Ama bu üç günlük ömür tespiti müdahalelerin henüz yapılmadığı zaman için geçerlidir; şifalandırıcı müdahaleler yapıldığında ise farklı bir olasılık doğar.

 

21 Aralık ; yani bugün için bir çok şey söylendi. Söylenenlerin gerçekleşmeyeceğini biliyorum; çünkü Dünya’nın enerjisi iki sene önce çok kötüydü, ama şimdilerde çok iyi durumda ve hızlı bir şekilde daha iyiye gidiyor. Ama o kadar kıyamet senaryolarını söyleyen insanların da aptal olduğu düşüncesinde değilim; onların iki sene önceki öngörümde kaldıklarını düşünüyorum.

 

İyileşen Dünya’nın, dıştan gelecek müdahalelere karşı da kendisini korumaya aldığını görüyorum/biliyorum.

 

Dünya’mızın hasta olduğunu ve öleceğini bizlere hatırlatan herkese gönülden teşekkür ediyorum. Onlar sayesinde olayın vahameti biraz daha iyi algılayıp Dünya’nın iyileşmesi için şifa yollanabildi.

 

Tüm Dünya’nın iyileşmesi için enerji çalışması yollayan herkese kendi adıma teşekkür ediyorum….Ayrıca Dünya’ma da bizlerden vazgeçmediği için teşekkür ediyorum.

 

Ama Dünya’nın işleyişine güç kazanmak; kısaca kendi çıkarları için müdahale eden, hastalanmasına neden olan insanlara da ” düzen artık eskisi gibi değil” diyorum:)…

 

Ölümden sonra cennete gideceğiz beklentilerine girmek yerine yaşamı/Dünyamızı cennete çevirmemiz dileğiyle…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün kendinize daha çok zaman ayırmanız gerekebilir. İçsel dünyanıza yönelerek duygularınızı dengelemeniz ve ruhunuzu beslemeniz önemli olabilir. Kendinizi dinlediğinizde daha sağlıklı kararlar alabilirsiniz. İletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir, ani tepkiler vermekten kaçının. Sevdiklerinizle özel anlar yaşamak için fırsatlar olabilir, bu fırsatları değerlendirmek keyifli olacaktır.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygusal yönden biraz hassas olabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişimde daha dikkatli olmanız gerekebilir. Kendinize zaman ayırarak huzurlu bir gün geçirebilir, içsel dengeyi sağlayabilirsiniz. Maddi konularda ise dikkatli olmalı ve gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. Sağlık açısından da kendinize özen göstermeyi ihmal etmemelisiniz. Enerjinizi doğru kullanarak verimli bir gün geçirebilirsiniz. Umarım bu yorum size yardımcı olur.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcu için duygusal olarak kararsız hissedebilirsiniz. İçsel çelişkiler yaşayabilir ve karar vermede zorlanabilirsiniz. Önemli olan, kendinize zaman tanımak ve duygularınızı netleştirmek için içsel bir yolculuğa çıkmak olabilir. Bu süreci keyifle deneyimleyerek kendinizi daha sağlam temellere oturtabilirsiniz. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin ve iç sesinizi dinlemeyi unutmayın. Bugünün enerjisi, kendinizi daha iyi anlamanızı ve duygusal dengeyi bulmanızı destekliyor.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, Aslan burcundaki insanlar aktif ve enerjik olacaklar. İletişim becerileriniz bugün ön planda olacak ve başkalarıyla olan etkileşimlerinizde başarılı olacaksınız. Duygusal ilişkilerinizde tutkulu ve romantik bir hava hakim olabilir. Kendinize zaman ayırarak, yaratıcı ve sanatsal aktivitelere katılabilirsiniz. Fiziksel olarak da aktif olmanız bugün sizin için faydalı olacaktır. Uzun vadeli hedeflerinizi gözden geçirmek ve planlarınızı revize etmek için bugün uygun bir gün olabilir. Ayrıca içsel gücünüzü keşfetmek ve kendinizi ifade etmek için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizi ilerletirken detaylara önem vermeniz gerekebilir, Başak burcu. Sabırlı olun ve özverili çalışmalarınızın karşılığını daha sonra alacağınızı unutmayın. Enerjinizi olumlu ve yapıcı bir şekilde kullanarak sizi hedeflerinize bir adım daha yaklaştıracak fırsatları değerlendirin. İletişim konusunda da açık ve net olmaya özen gösterin. Hayatınızda olumlu değişiklikler yapmak için bugün ideal bir gün olabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Terazi burcu için iletişim konularına odaklanabileceğiniz, sosyal çevrenizle etkili iletişim kurabileceğiniz bir gün olabilir. Bugün duygusal dengeyi sağlamak ve ilişkilerde uyumu korumak önemli olacak. İçinizdeki duyguları net bir şekilde ifade ederek karşılıklı anlayışı destekleyebilirsiniz. Kendinize ve çevrenize karşı dürüst ve adil olmak, bugünün anahtarı olacaktır. Uyum ve dengeyi koruyarak alacağınız kararlar sizi olumlu şekilde ileriye taşıyabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Akrep burcu için sıradan bir gün olabilir. İş hayatında kararlı ve odaklı olmanız gerekebilir. Duygusal anlamda ise kendinize zaman ayırmak ve içsel dengeyi sağlamak önemli olabilir. İletişimde daha anlayışlı ve sabırlı olmak, ilişkilerinizde daha sağlam temeller oluşturmanıza yardımcı olabilir. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın ve bugünü olabildiğince pozitif ve huzurlu geçirmeye özen gösterin.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, iş hayatınızda odaklanmanız gereken bazı konular olabilir. Kendinize güveniniz ve kararlılığınız sayesinde hedeflerinize daha sağlam adımlarla ilerleyebilirsiniz. Fakat, ani kararlar almaktan kaçınmak ve detaylara dikkat etmek önemli olacaktır. Duygusal anlamda ise, çevrenizdeki insanlara karşı daha anlayışlı ve sabırlı olmaya özen göstermeniz gerekebilir. Kişisel ilişkilerinizde anlayışınız ile iletişimi güçlendirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM