‘HAYAL FANUSU: DR. ŞÜKRÜ BOZLUOLÇAY KOLEKSİYONU’

‘HAYAL FANUSU: DR. ŞÜKRÜ BOZLUOLÇAY KOLEKSİYONU’

Sanatta bu hafta neler var? Sizler için derledik..

Sanatta bu hafta

‘HAYAL FANUSU: DR. ŞÜKRÜ BOZLUOLÇAY KOLEKSİYONU’

Bozlu Art Project Mongeri Binası’nda devam eden “Hayal Fanusu: Dr. Şükrü Bozluolçay Koleksiyonu” başlıklı sergi ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. 26 Mart’a kadar sürecek sergi, kırk yıllık bir geçmişe sahip Dr. Şükrü Bozluolçay Koleksiyonu’ndan örneklerin yer aldığı, 19. yüzyıldan günümüze uzanan kapsamlı bir seçkiyi içeriyor.

 

Küratörlüğünü sanat tarihçisi Dr. Özlem İnay Erten’in üstlendiği sergi, 70’e yakın sanatçı ve 100’ün üzerinde eseri bir araya getiriyor. Resim, heykel, fotoğraf ve video art gibi farklı medyumlarda işleri buluşturan sergiyle eşzamanlı olarak Bozlu Sanat Yayınları’ndan çıkan, Dr. Özlem İnay Erten’in kaleme aldığı Hayal Fanusu: Dr. Şükrü Bozluolçay Koleksiyonu isimli kitap da okurla buluştu.

“ANADOLU OZANLARININ İZİNDE”

İş Sanat, 11 Mart’ta İş Kuleleri Salonu’nda Cengiz Özkan ve Cahit Berkay’ın solist olarak sahnede olacağı, Elif Buse Doğan’ın ise konuk sanatçı olarak dahil olacağı “Anadolu Ozanlarının İzinde” konserini izleyiciyle buluşturuyor. Anadolu Rock müziğin önde gelen isimlerinden Cahit Berkay ve bağlama ustası Cengiz Özkan’ı bir araya getiren konserde Anadolu topraklarında yetişmiş ozanların eserleri seslendirilecek.

 

MUBI’DE MART…

Film izleme platformu MUBI’nin mart ayı programı açıklandı. Platformda bu ay, Romanya Yeni Dalgasının en önemli yönetmenlerinden Radu Jude’nin 2021 Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı kazanan yapıtı “Kaçık Porno” (Bad Luck Banging or Loony Porn) adlı filmi, 2021’de Cannes’da Altın Palmiye için yarışan ve ülkesi Çad’ı Oscar yarışında temsil eden “Lingui, Kutsal Bağlar” adlı film ve Hasan Söylemez’in çölü aşmaya çalışan göçmen Afrikalıların hikâyesini anlattığı belgeseli “Tenere” dikkat çekiyor.

“Tenere’de ise Hasan Söylemez Nijer’in Agadez şehrinden yola çıkarak Avrupa’ya ulaşmaya çalışan Afrikalıların öyküsünü aktarıyor.

Mart takviminde Leyla Yılmaz’ın ikinci uzun metrajı “Bilmemek”, Alican Yücesoy’un yazıp yönettiği kısa filmi “Taş”, dünya sinemasının en önemli çağdaş ustalarından Hirokazu Kore-eda’nın önemli yapıtları ve Ali Kemal Çınar’ın tüm filmleri de izleyiciyle buluşuyor. 39. İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Yarışma’dan Seyirci Ödülü’yle dönen “Bilmemek”, sutopu takımındaki arkadaşlarının zorbalığına maruz kalan Umut’un ve evliliklerindeki tüm sorunları ona yükleyen ailesinin öyküsü. “Taş”ın hikâyesi ise ismi Muzaffer konulan bir bebeğin dünyaya gelişiyle başlıyor.

 

Seçkide Kenneth Lonergan’ın yazıp yönettiği, iki Oscar ödüllü “Manchester by the Sea” (Yaşamın Kıyısında) filmi ile Gaspar Noé imzalı, Monica Bellucci ve Vincent Cassel’in başrolleri paylaştığı “Irréversible” (Dönüş Yok)  filmi de öne çıkanlardan.

 

SİHİRLİ FLÜT’TEN İKİ KONSER

“Sihirli Flüt” unvanı ile anılan, flüt sanatçısı Şefika Kutluer bugün saat 20.00’de Fethiye Kültür Merkezi’nde ve yarın aynı saatte Marmaris Armutalan Kültür Merkezi’nde Şef Nezih Seçkin yönetimindeki Marmaris Oda Orkestrası eşliğinde “Dünya Kadınlar Günü” vesilesi ile iki konser verecek.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün kendinizi duygusal olarak daha hassas hissedebilirsiniz. İletişim kurarken dikkatli olmak ve empati göstermek önemli olacaktır. Özellikle iş ilişkilerinizde anlaşmazlıklardan kaçınmaya özen göstermelisiniz. Sağlığınıza özen göstermek ve dinlenmeye zaman ayırmak da bugünün önemli konuları arasında olabilir. Hayatınızda olumlu değişiklikler yapmak için uygun bir gün olabilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün sabırlı ve kararlı bir tutum sergilemen gerekebilir. İçsel huzurunu korumak için kendine zaman ayırman ve kendini dinlemen önemli olacak. Finansal konularda dikkatli olmalısın ve ani harcamalardan kaçınmalısın. İletişimde anlaşmazlıklardan kaçınmak için açık ve net ifadeler kullanmanda fayda var. Bugün, sevdiklerinle kaliteli vakit geçirmek seni rahatlatacaktır.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün duygusal dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişiminizde daha anlayışlı ve sabırlı olmaya çalışmalısınız. Kendinize zaman ayırarak içsel dengeyi sağlamak için meditasyon gibi tekniklere başvurabilirsiniz. İş hayatınızda ise özgüveninizi yükseltmek için cesur adımlar atmanız gerekebilir. Kendinize olan güveniniz, başarıyı da beraberinde getirecektir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün daha meraklı ve keşfetmeye daha istekli olabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanarak çözüm bulabileceğiniz konular karşınıza çıkabilir. Kendinize zaman ayırarak ruh halinizi dengeleyebilirsiniz. Enerjinizi olumlu ve yapıcı şekilde kullanmaya özen gösterin. İletişim konularında olumlu gelişmeler yaşanabilir. Bu süreci keyifli ve verimli hale getirmek için içsel gücünüzü ve liderlik yeteneklerinizi kullanabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Başak burcu için bugün, iş hayatında verimli ve başarılı olabileceğiniz bir gün olabilir. Zihniniz oldukça net ve odaklı olacak ve hedeflerinize ulaşmak için gereken adımları atacaksınız. İlişkilerinizde ise daha anlayışlı ve sabırlı olmanız gerekebilir. Sevdiklerinize karşı duyarlılık göstermek ilişkilerinizi olumlu yönde etkileyebilir. İyi bir gün geçirmeniz dileğiyle!

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizde dengeyi sağlamak için çaba harcamanız gerekebilir. Duygusal konularda karşı tarafı anlamaya çalışmak ve empati göstermek önemli olacak. İletişimde açık ve net olmaya özen gösterin. Kararlarınızı dengeli bir şekilde vermek için içsel dengeye odaklanın. Bugün kendinize zaman ayırarak iç huzuru bulabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Akrep burcu için; iş hayatında hedeflerinize odaklanmanız gerekebilir. Enerjinizi doğru yönlendirmek ve sabırlı olmak, başarıya giden yolda sizin için önemli olacak. İlişkilerinizde ise dürüst ve açık olmaya özen göstermelisiniz. Sevdiklerinizle aranızdaki iletişimi güçlendirmek için anlayışlı ve empatik olmanız faydalı olacaktır. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş odaklı bir gün geçirebilirsiniz. Odaklanma ve disiplin konusunda başarılı olabilir, hedeflerinize doğru ilerleyebilirsiniz. Ancak özel hayatınızda iletişim sorunları yaşayabilir, duygusal açıdan zorlanabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı unutmayın ve gerektiğinde destek almayı da sakın ihmal etmeyin. Enerjinizi dengede tutmak için meditasyon veya yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir. İyi bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM