Hacı Bayram-ı Veli’yi konu alan dizi 11 Şubat’ta ekranlarda olacak

Hacı Bayram-ı Veli’yi konu alan dizi 11 Şubat’ta ekranlarda olacak

Ankara’nın manevi mimarlarından Hacı Bayram-ı Veli’nin hayatını konu alan “Aşkın Yolculuğu” serisinden “Hacı Bayram-ı Veli” dizisi TRT 1 ekranlarında başlıyor. Dizi 11 Şubat itibarıyla her cuma saat 20’de TRT 1’de izleyici ile buluşacak.

TRT’den ses getirecek bir dönem dizisi daha geliyor.

TRT’nin sevilen yapımı “Aşkın Yolculuğu: Yunus Emre”nin ardından serinin ikinci dizisi olan Hacı Bayram-ı Veli’nin hayatının anlatıldığı “Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram-ı Veli” dizisi trt ekranlarında hayat bulacak.

“Aşkın Yolculuğu: Hacı Bayram-ı Veli” dizisi, Ankara Kara Medrese’de bir molla olan Numan’ın Somuncu Baba ile yollarının kesişmesini, tasavvufla tanışmasını ve manevi ilerleyişini tamamlayarak Hacı Bayram-ı Veli olmasının serüvenini anlatacak.

Molla Numan’dan, Hacı Bayram’a giden yolu ve onun tasavvufi düsturu olan “Bildim, Buldum, Oldum”u anlatan dizide, Hacı Bayram-ı Veli’nin hayatı üzerinden üç fasıl olarak seyirciyle buluşacak.

Zahid Sobacı: Hacı Bayram-ı Veli’nin hayatı ilk kez dizi ile ekranlarda

TRT Genel Müdürü Zahit Sobacı sosyal medya hesabından dizinin 11 Şubatta seyirciyle buluşacağını bildirdi.

Zahit Sobacı, “Bildim, buldum, oldum” diyerek Ankara’dan yola çıkan Anadolu’nun gönül erlerinden Hacı Bayram-ı Veli’nin hayatı, ilk kez bir dizi film ile ekranlara geliyor. Hayırlı Olsun” dedi.

 

Altun: Kültürel değerleri bizlere yeniden hatırlatan TRT’ye müteşekkiriz

İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise, “Milletimizin tarihi ve kültürel değerlerini, bu değerlere öncülük etmiş karakterleri ve hadiseleri bizlere yeniden hatırlatan TRT’ye müteşekkiriz” dedi.

 

Dizi, 11 Şubat itibarıyla her cuma saat 20’de TRT 1’de ekranlara gelecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47