Güçlü duygularla Nessa Barrett 

Güçlü duygularla Nessa Barrett 

Müzik Vitrini’nde bu hafta…

Müzik Vitrini

Güçlü duygularla Nessa Barrett

Yeni nesil pop punk harikası Nessa Barrett’ı aylar önce “Die First” parçası yayımlandığında ilk kez kaleme almıştım. Warner Records çatısı altına giren Nessa, her çıkardığı yeni şarkıda kendini aşıyor. Bir TikTok fenomeni olarak geldiği noktada, rahatça şu anda piyasadaki en iyi yeni isimlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Yepyeni şarkısı “Madhouse” ve önceki şarkısı “Die First”, 14 Ekim’de yayımlanacak “Young Forever” adını verdiği ilk albümünün müjdesini veriyor. Barrett, birçok şarkısında birlikte çalıştığı prodüktör Evan Blair ile imza attığı yeni şarkısında, Billie Eilish’in vokal tarzına daha çok yaklaştığı halde genç bir şarkı yazarı olarak cesurca ve samimiyetle kendi hikâyelerinden yola çıkmayı sürdürüyor. Adından da anlaşılacağı gibi “Madhouse” parçasının sözlerinde ise genç yaşta vidalarının gevşediğini ve akıl sağlığı sorunlarıyla ilgili olarak tımarhanelik olduğunu eğlenceli ve güçlü bir pop müzik altyapısıyla ve tatlı bir dille paylaşıyor. Dijital platformlarda şarkılarıyla şimdiden 800 milyondan fazla dinlenme rakamına ulaşan Barrett, borderline kişilik bozukluğu teşhisi ve ruh sağlığıyla ilgili mücadelesini söyleşilerinde dile getirirken belki de inişleri ve çıkışları yaratıcılığına güç veriyor. İyileşme savaşıyla Barrett oldukça özgün, güçlü duyguları ve melodileri olan enerjik pop punk şarkılar yayımlıyor. “Madhouse” müzik vitrininde en yeni favorilerimden.

Yana yana

Türkiye’de müzik vitrininde yenilere baktığınızda, listelerde üst sıralarda dinlemeye tahammül edilemeyecek kadar çöp şarkılar var maalesef. Rap’çilere eşlik eden şımarık ergen ya da sincap sesi arası genç kadın vokaller bitmiyor mesela. Ne kadar kötü şarkı söylüyorlar. Türkçe gibi değil, İngilizce hiç değil. R&B etkisi var ama çakması. Ne dedikleri anlaşılmayan, müthiş özenti, tuhaf telaffuzlarla kulağım kanarken güzel bir melodi, bizden enstrümanlar yakaladım. Çağan Şengül’ün Sony Music Türkiye etiketiyle yayımlanan “Yana Yana “şarkısı tam da çilingir sofrasına dert ortağı şarkılardan. Son iki yıldır, ardı ardına tekliler çıkaran Çağan Şengül, ilk albümü “Yangın” için kolları çoktan sıvamış. Yaz başında “Başka Çarem Yok” parçasıyla biraz daha pop rock havasında yeni albümünün ilk müjdesini veren Şengül’ün yeni şarkısı “Yana Yana” daha alaturka bir şarkı ve gerek melodisiyle gerekse Çağan Şengül’ün sesine yakışan nağmelerle duygusal bir şarkı olmuş. Şengül, yeni şarkısının sözlerine ve müziğine Cem Yenel ile imza atmış. Şarkının düzenlemesinde Burak Bedirli var. Merak edip klibine de baktım. Melike Beşli’nin yönetmenliğinde çekilen klip romantik tüm klişeleri kullanıyor ama şarkı güzel velhasıl.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunu fazlasıyla etkileyen bir enerji var. Kendinize odaklanmak, hedeflerinize daha sıkı sarılmak ve cesur adımlar atmaktan çekinmemek için harika bir gün olabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizdeki insanlarla daha iyi anlaşabileceğiniz bir gün sizi bekliyor. Kendinize olan güveniniz artacak ve kararlarınızı uygulamak konusunda daha kararlı olacaksınız. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

BOĞA BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Boğa burcuna mensup kişiler için ilişkilerde denge ve uyum arayışı ön planda olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek ve anlayışlı olmak önem kazanacak. Aynı zamanda kendinize zaman ayırmayı unutmayın, iç huzurunuzu sağlamak için dinlenmeye ve meditasyona yönelebilirsiniz. Ufak tefek aksilikler sizi yıldırmasın, sabırlı ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam edin.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün duygusal karışıklıklar yaşayabilirsiniz ve içsel çatışmalarınız artabilir. Sevdiklerinizle iletişimde dikkatli olmanızda fayda var, anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak duygularınızı dengelemeniz ve iç huzuru bulmanız önemli olacak. Günlük rutinlerinizi düzenlemek ve kendinize güzel bir zaman ayırmak için iyi bir gün olabilir. Aklınızda olan sorunları netleştirmek ve çözüm bulmak için içsel yolculuğunuza çıkabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın. Enerjinizi dengelemek için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.Umuyorum ki gününüz güzel geçer!

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim yetenekleriniz ön planda olacak. İnsanlarla daha kolay etkileşim kurabileceksiniz. Fikirlerinizi rahatlıkla ifade edebilecek ve karşınızdakileri ikna edici bir şekilde konuşabileceksiniz. Duygularınızı açıkça ifade etmekten çekinmeyin. Aynı zamanda sosyal çevrenizde önemli destekler alabilirsiniz. Keyifli bir gün geçireceksiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün detaylara daha fazla dikkat etmelisiniz. Çevrenizde olan biten her şeye detaylı bir şekilde bakmalı ve gereken analizleri yapmalısınız. Ayrıca sağlığınıza da özen göstermekte fayda var, beslenmenize dikkat etmelisiniz. Kendinize zaman ayırarak stresinizi azaltacak aktiviteler yapabilirsiniz. Ailenizle olan iletişiminizi güçlendirmeye özen göstermelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii, Terazi burcunun günlük burç yorumu şöyle; Bugün iletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizle daha yakın ilişkiler kurabilirsiniz. Duygusal konularda daha açık ve dürüst olmak, ilişkilerinizi güçlendirebilir. Kararsızlık yaşadığınız konularda iç sesinizi dinlemek ve içsel dengeyi sağlamak için zaman ayırmak faydalı olacaktır. Özellikle ikili ilişkilerde anlayışlı ve uzlaşmacı davranarak olumlu gelişmeler elde edebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygularınız derin olabilir ve içsel düşüncelerinizde yoğunluk hissedebilirsiniz. İlişkilerinizde derinlik arayışı içinde olabilir, derin ve anlamlı konuşmalar yapabilirsiniz. Ancak, bu derinlik bazen kırılganlık hissi yaratabilir, bu nedenle dikkatli olmak önemlidir. Bugün, hayatınızda önemli kararlar almak için doğru zaman olmayabilir, kendinize zaman tanıyın. İç huzuru ve dengeyi korumak için meditasyon veya yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Merhaba! Oğlak burcu bugün, kariyer alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi iş hayatınızda daha fazla göstereceğiniz ve başarılı olacağınız bir gün olabilir. Dikkatinizi detaylara vermekte fayda var, önemli kararlar almadan önce olayları iyice değerlendirmeniz gerekebilir. Bugün mantıklı ve disiplinli adımlar atarak hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Keyifli ve verimli bir gün geçirmenizi dilerim!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM