Fişekhane Mayıs Ayı Kültür-Sanat Programı

Fişekhane Mayıs Ayı Kültür-Sanat Programı

Tiyatro oyunları, konserler, birbirinden özel etkinlikler ve şef restoranları ile İstanbul’un en önemli kültür-sanat, gastronomi ve yaşam merkezlerinden biri haline gelen Fişekhane, Mayıs ayında da dopdolu tiyatro takvimi ve özel programlarına devam ediyor.

Kendi dünyalarına kapanmış iki yalnız insanın, yalanlar, gerçekler, kahkalar ve gözyaşlarıyla bezenmiş hikayesini anlatan ‘Güne Bakan Cam Kırıkları’ oyunu 10 Mayıs’ta Fişekhane’de sahnelenecek. 16’ncı Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görülen Almıla Uluer Atabeyoğlu ve yine çok ödüllü oyunculardan  Kerem Atabeyoğlu tarafından yönetilen ve oynanan ‘Güne Bakan Cam Kırıkları’  tiyatroseverleri bir araya getirecek.

Fransız yazar Fred Radix’nin kaleme aldığı, Çağlar Çorumlu’nun yönettiği ve başrolünde olduğu ‘Şakşakçılar’ oyunu 14 Mayıs’ta Fişekhane’de sahnelenecek. Müzik ve mizah dolu olan oyun seyircilere Fişekhane’de unutulmaz anlar yaşatacak.

Neil Simon’dan kadın erkek ilişkileri üzerine zamansız bir romantik komedi olan ‘Büyük Aşkların Sonuncusu’ oyunu 15 Mayıs’ta Fişekhane’de izleyicilere keyifli ve sürprizli anlar yaşatacak.

2022 yılında Afife Tiyatro Ödülü’nü alan ve usta oyuncu Zerrin Tekindor’un performansını sergilediği ‘Toz’ oyunu 19-20 Mayıs tarihlerinde Fişekhane’de izleyicilerle buluşuyor. 

2016 yılında Afife Tiyatro Ödüllerinde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu ödülünü kazanan İbrahim Selim, Dave rolünü canlandırdığı tek kişilik oyunuyla Fişekhane’de tiyatroseverlere unutulmayacak bir performans deneyimi yaşatacak. Nick Hornby’nin eserinden yola çıkarak sahnelenen ‘Bana Kimse Ne Olduğunu Anlatmadı’ oyunu 24 Mayıs’ta Fişekhane’de izleyicilerle buluşacak.

Fişekhane Mayıs Ayı Tiyatro Programı:
9.05.2024CANAVARFİŞEKHANE ANA SAHNE20.30
10.05.2024GÜNE BAKAN CAM KIRIKLARIFİŞEKHANE İKİNCİ SAHNE20.30
11.05.2024CIRCIR BÖCEKLERİ İTLER VE BİZFİŞEKHANE ANA SAHNE18.00 ve  21.00
14.05.2024ŞAKŞAKÇILARFİŞEKHANE ANA SAHNE20.30
15.05.2024BÜYÜK AŞIKLARIN SONUNCUSUFİŞEKHANE ANA SAHNE20.30
17.05.2024KİM BU BENFİŞEKHANE ANA SAHNE20.30
18.05.2024AŞK HİKAYEN DÜŞMÜŞFİŞEKHANE ANA SAHNE20.30
19.05.2024TOZFİŞEKHANE ANA SAHNE16.00 ve 18.00
20.05.2024TOZFİŞEKHANE ANA SAHNE19.00 ve 21.00
21.05.2024SIRFİŞEKHANE ANA SAHNE20.30
22.05.2024DEATHTRAPFİŞEKHANE İKİNCİ SAHNE20.30
23.05.2024ANNEFİŞEKHANE ANA SAHNE20.30
23.05.2024BEN ÇOKTAN GİDERSİNİZ SANMIŞTIMFİŞEKHANE İKİNCİ SAHNE20.30
24.05.2024BANA KİMSE NE OLDUĞUNU ANLATMADIFİŞEKHANE ANA SAHNE21.00
24.05.2024DEMONTEFİŞEKHANE İKİNCİ SAHNE20.30
30.05.2024KÜRK MANTOLU MADONNAFİŞEKHANE ANA SAHNE20.30
30.05.2024EINSTEIN’IN İHANETİFİŞEKHANE İKİNCİ SAHNE20.30
Fişekhane’de Çocuk Sahne Programları ve Müzikalleri

Fişekhane, çocuk tiyatroları ve müzikal programlarla Mayıs ayında küçük izleyicilerini ağırlayacak.

‘’Kırmızı Başlıklı Kız’’ oyunu aynı adlı masaldan esinlenen, masal ile gerçeğin birbirine karıştığı bir hikâye. İki kardeşin karanlık ormanda yollarını aramaya başladıktan sonra maceralarını anlatan oyun 11 Mayıs’ta Fişekhane’de sahnelenecek. 

Dünyaca ünlü Aladdin’in Sihirli Lambası masalının sahneye uyarlanmış müzikal oyunu ‘Aladdin Müzikali’ 12 Mayıs’ta Fişekhane’de küçük izleyicilerle buluşacak.

Dorothy’nin maceralarını konu alan ‘Oz Ülkesi’ oyunu 26 Mayıs’ta Fişekhane’de çocuklara neşeli anlar yaşatacak.

Fişekhane Mayıs Ayı Çocuk Tiyatro Programı:

11.05.2024KIRMIZI BAŞLIKLI KIZFİŞEKHANE İKİNCİ SAHNE15.00
12.05.2024ALADDİN MÜZİKALİFİŞEKHANE İKİNCİ SAHNE15.00
18.05.2024ALICEFİŞEKHANE İKİNCİ SAHNE15.00
26.05.2024OZ ÜLKESİFİŞEKHANE İKİNCİ SAHNE15.00

Detaylı bilgi ve bilet almak için: https://biletinial.com/tr-tr/etkinlikleri/fisekhane-etkinlikleri

Fişekhane hakkında:

İstanbul’un yeni kültür, sanat, eğlence ve yaşam merkezi Fişekhane, 170 yıllık tarihi dokusuyla şehrin buluşma noktası.

Fişek Fabrikası, diğer adıyla Fişekhane, savaşlarla dolu bir dönem olan 19. yüzyılın ilk yarısında, Osmanlı Devleti’nin ve ordusunun modernleşme çabalarının göstergelerinden biri olan “Zeytinburnu Fabrika-i Hümayun” bünyesindeki önemli yapılardan biri olma niteliğini taşıyor.

Endüstriyel kimliğiyle kentin geçmişinde çok özel bir yere sahip olan ve yüzyılı aşkın süredir kamunun kullanımına kapalı kalan bu tarihi yapı, dünya standartlarında bir restorasyon çalışması ile yeniden yaşama kazandırıldı. Özgünlüğü korunarak, büyük bir hassasiyetle restore edilen ve günümüzün ihtiyaçları doğrultusunda yeniden tasarlanan Fişekhane, 19. yüzyıl mimarisinden izler taşıyan tarihi atmosferiyle, ziyaretçilerini büyüleyici bir yolculuğa çıkarıyor.

Fişekhane, 417 kişilik ana sahnesi, 220 kişilik ikinci sahnesi, 100 kişilik Black Box alternatif sahnesi, toplam 671 kişilik sinema salonları ve Contemporary İstanbul Vakfı etkinlikleri ve galeri alanlarıyla kültür ve sanatın tüm alanlarını sunuyor.  Konser etkinlikleri,  ayrıca sokakları, açık alanları ve dünya mutfağının eşsiz tatlarına sahip şef restoranlarında, festivaller ve etkinlikler ile Fişekhane, kültür-sanat, gastronomi ve hayata değer katan etkinlikleri tek çatı altında topluyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün enerjiniz yüksek olacak ve hedeflerinize odaklanmış şekilde ilerleyeceksiniz. Ancak, ani kararlar vermek yerine düşünüp taşınarak adımlar atmanız sizin için daha faydalı olabilir. İlişkilerinizde ise sabırlı ve anlayışlı olmaya gayret edin, karşı tarafın duygularını önemseyin. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

BOĞA BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Boğa burcunu duygusal anlamda zorlayabilecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sabırlı olmaya ve olaylara daha geniş bir perspektiften bakmaya çalışmalısınız. İletişim konusunda dikkatli olmalı ve anlaşmazlıkları çözmek için empati kurmaya çalışmalısınız. İş hayatında dengeli ve kararlı adımlar atarak hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmekte fayda var, beslenme düzeninize özen göstermelisiniz. Bugün biraz kendinize vakit ayırarak stresten uzaklaşabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal yönden hassas olabilirsiniz. İletişim konularında dikkatli olmanızda fayda var, çünkü yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi güçlendirmek için zaman ayırabilirsiniz. Kendinize ve duygularınıza zaman ayırmanız bugün önemli olacaktır. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizde detaylara önem vermeniz gerekebilir. Her şeyi detaylı bir şekilde planlayarak ilerlemeli ve gereken özeni göstermelisiniz. Kafanız karışık hissedebilirsiniz ancak sakin kalarak problemlere mantıklı çözümler bulabilirsiniz. İletişim konusunda dikkatli olmanızda fayda var, karşınızdaki insanlarla anlaşmazlıkları engellemek için sabırlı olun. Bugün sağlığınıza da özen göstermeyi unutmayın.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizde daha dengeli ve uyumlu olabilirsiniz. Empati kurarak karşınızdakilerin duygularını anlamaya çalışın ve iletişiminizi bu doğrultuda yönlendirin. Kendinizi olumlu hissettiğiniz aktivitelere yönlendirerek hem ruhsal hem de bedensel olarak denge sağlayabilirsiniz. Kararlarınızı hızlı vermeden önce iyice düşünmeye özen gösterin. Eğitim veya seyahat konularında fırsatlar karşınıza çıkabilir, bu imkanlardan faydalanabilirsiniz. Enerjinizi yapıcı ve pozitif yönde kullanarak bugünü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Akrep burcu için duygusal ilişkilerde yeniliklere açık olmanız gereken bir gün olabilir. Kendinizi ifade etmek ve duygularınızı daha net bir şekilde ortaya koymak için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. İletişimde anlayışlı olmak ve karşınızdakini dinlemek önemli olacak. Aynı zamanda finansal konularda da dengeli hareket etmeye özen göstermelisiniz. İş hayatınızda kendinize olan güveninizi artırabilir ve hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi ihmal etmeyin.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM