Eskişehir’de 1’inci Uluslararası Eski Şehrin Kuklaları Festivali başladı

Eskişehir’de 1’inci Uluslararası Eski Şehrin Kuklaları Festivali başladı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği 1’inci Uluslararası Eski Şehrin Kuklaları Festivali başladı. Festivale Avrupa ülkelerinden tiyatro grupları da katıldı.

Eskişehir’de 1’inci Uluslararası Eski Şehrin Kuklaları Festivali başladı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın düzenlendiği ve 1 Haziran tarihine kadar sürecek olan 1’inci Uluslararası Eski Şehrin Kuklaları Festivali, festival yürüyüşü ile başladı.

Porsuk Bulvarı’ndaki yürüyüşe kuklalar, geri dönüşüm kostümlü hayali kahramanlar, İtalya, Macaristan, Bulgaristan, Hollanda, İspanya ve Türkiye’den katılan konuk tiyatro oyuncularıyla kuklacılar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kavak Sirk Topluluğu’nun da gösteri sunduğu yürüyüş, Haller Gençlik Merkezi’nde sona erdi.

Şehir Tiyatroları sahnelerinde ve kentin farklı bölgelerindeki açık alanlarda devam edecek olan festivale Macaristan’dan ‘Bence Sarkadi Marionet Tiyatrosu’, Bulgaristan’dan ‘Tiyatro Trio’, İtalya’dan ‘Tiyatro La Fabiola’, İspanya’dan ‘Jordi Bertran Topluluğu’ ve Hollanda’dan Tiyatro ‘T Magische Topluluğu’ katılacak.

Birbirinden renkli ve farklı kukla oyunlarının yanı sıra kukla yapım atölyelerinin de bulunduğu festival 1 Haziran’da sona erecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47