Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
DÜM-TEK!
 • 0
 • 525
 • 05 Ekim 2021 Salı
 • +
 • -
sınıfsız toplum özlemi misali, sınıfsız yazar’ım ben..
hiçbi kalıba uymayan..
****
derya abim, hem mizah hem dram yazarı diye tanıtırdı..
nurlarda uyusun..
abartmış, inşallah dediği kadarımdır..
****
yıllar evvel bi gün, çok da önemli olmayan bi editör;
-”yahu gürsel bey, senin yazılarını hiçbi sınıfa koyamıyorum.. deneme desem diğil, makale desem diğil, fıkra desem diğil, en iyisi bunlardan anlatı diye söz edeyim” demişti..
****
bizim tiyatrocu ersin kardeşim da malumunuz, kafayı yemiştir sayemde, ama yazılarımı oyunlaştıramıştır bi türlü..
-”abi, başı yok kıçı yok”!!!!!!
****
anılarım çoktur emme kendimi anı yazarı sınıfına da sokturmam hani!
sadece ferhan şensoy’un şol esprisinde kendisini bulmuş bi garibanımdır;
-”çişim gelir gibi yazı yazasım geliyo”!!!!
****
tamam çok uzadı.. işim de var zaten, hemen diyeceğimi diyeyim..
bi üniversite anım geldi aklıma.. zaman1984, o kesin.. ama mekandan emin olamadım şimdi.. bakırköy’de bi sinema salonu olsa gerektir..
okulumuz tiyatro kulübünün bi oyunu sahnelenecekti.. tıklım tıklım dolu idi salon öğrencilerle.. zaten her dakka birlikte olduğumuz tiyatrocu hıyar ve hıyariçelerin yanında, kulisteydim ben de.. oyunda mı kullanılmaktaydı neydi, bi darbuka vardı hemen yanımda, tesadüf..
kaşla göz arası, tamamen doğaçlama, salt şamata olsun diye anons edildim;
-”oyun öncesi, şimdiii, iktisat 2. sınıftan apo arkadaşımız sizlere bi minik konser verecek”!!!!!!!!!
alkış kıyamet çıktım sahneye.. eğilip selam verdim.. elimde darbuka.. tahminen herkes bi ritm show yapacağımı sandı falan..
sessizlik.. derin.. çok ama çok ciddi mimiklere büründüm..
iki kez vurdum darbukaya sadece;
-”düm tek”!!!
ve aynı ciddiyetle, yerlere kadar eğilip selam vererek, müthiş alkışlarla kulise geri döndüm..
****
bis yaptı izleyici arkadaşlar..
yeniden olağanüstü alkış ve kahkahalarla sahneye geri dönüp, yine olağanüstü bi ciddiyetle, bu kez daha da minik bi konser verdim;
-”düm”!!!!
****
artık tutamadım tabi.. gülme kriziyle kaçtım içeri..
trt ekranlarında minik konser diye bişi vardı, besbellim onu şamataya aldık, ne bileyim la ben?
hadi dağılın..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün enerjiniz yüksek olacak ve hedeflerinize odaklanmak için harika bir gün olabilir. Ancak, ani tepkiler vermekten kaçınmalı ve sabırlı olmalısınız. İletişimde bazı tatsızlıklar yaşayabilirsiniz, ama sakin kalarak çözüm bulabilirsiniz. İş hayatında yeni fırsatlarla karşılaşabilir ve üzerinizdeki stresi atmak için spor yapmaya zaman ayırabilirsiniz. Bugün sağlıkla ilgili konulara dikkat etmenizde fayda var.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün kendinize zaman ayırmalı ve içsel dengenizi korumalısınız. Sizi huzursuz eden konulara odaklanmak yerine sağlıklı aktiviteler yaparak rahatlamaya çalışın. İletişimde olacağınız kişilere karşı sabırlı ve anlayışlı olmanız faydalı olacaktır. Sevdiklerinizle vakit geçirmek size enerji verebilir. Hayallerinize adım adım ilerlemek için başkalarının fikirlerine de açık olun.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak biraz dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. İçsel huzursuzluklarınızı kontrol altına almak ve mantıklı kararlar vermeye çalışmak önemli olacak. Olumsuz düşüncelerinizden arının ve yaşadığınız duygusal iniş çıkışlara odaklanın. Sevdiklerinizle sağlam iletişim kurmaya özen gösterin, onların desteğini almak sizi rahatlatabilir. Sağlık konularına dikkat etmek ve enerjinizi doğru yönlendirmek için bugünü verimli şekilde değerlendirmeye çalışın.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün kendinizi ifade etme ve duygularınızı paylaşma konusunda güçlü bir istek hissedebilirsiniz. Çevrenizdeki insanlarla iletişiminizde daha açık ve samimi olmaya gayret edin. Ayrıca, bugün yaratıcı ve enerjik bir gün geçirebilirsiniz. Kendinizi ifade etmek ve yeteneklerinizi sergilemek için güzel fırsatlar karşınıza çıkabilir. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün çevrenizdeki insanlarla iletişiminiz oldukça yoğun olabilir. Fikir alışverişinde bulunmak isteyeceğiniz projeler için destek arayışı içinde olabilirsiniz. Ancak dikkatli olmanızda fayda var, çünkü bazı insanlar sizi yanıltabilir veya gereksiz tartışmalara sevk edebilir. Kendinizi ifade etmek için açık ve anlaşılır bir şekilde iletişim kurmaya özen gösterin. Ayrıca bugün sağlığınıza dikkat etmeli ve stres faktörlerinden uzak durmaya çalışmalısınız.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizde denge ve uyum arayışı içinde olabilirsiniz. Karşı tarafla anlaşmazlıkları çözmek için uygun bir gün olabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak karşınızdakini anlamaya çalışın. Aşk hayatınızda romantik ve duygusal bir gün geçirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırmak ve içsel dengeyi sağlamak için fırsatlar yakalayabilirsiniz. Keyifli ve huzurlu bir gün geçirmeniz dileğiyle.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün odaklanmanız gereken konularla ilgili derin ve analitik düşünme yeteneğiniz yüksek olabilir. Duygularınızla mantığınız arasında denge kurmayı başarabilir, kararlarınızı daha sağlam temellere dayandırabilirsiniz. İçgüdüleriniz size doğru yolu gösterebilir. Bugün, duygusal anlamda kendinizi daha güvende ve huzurlu hissedebilirsiniz. Yakın ilişkilerinizde şeffaf ve dürüst olmaya özen göstermelisiniz. Bugün, çözümlemek istediğiniz konular için ideal bir gün olabilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün aklınız ve mantığınızı kullanarak hedeflerinize odaklanabilirsiniz. Disiplinli ve sabırlı bir şekilde çalışarak başarıya ulaşabilirsiniz. İletişimde net olmaya özen gösterin ve gerektiğinde sınırlarınızı belirleyin. Bu sayede çevrenizdeki insanlarla daha iyi iletişim kurabilir ve uyum içinde olabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise sevgilinizle derin ve samimi konuşmalar yapabilir, duygusal bağınızı güçlendirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM