ÇOK TEŞEKKÜRLER…

ÇOK TEŞEKKÜRLER…

Kolay kolay böyle bi tarz kullandığımı anımsamam yazın yaşamımda. Ama bu kez durum farklı gibi biraz? Sözcükleri yüreğime sığdıramadım ki bi türlü…
Kuru kuruya gazete ilanı ile geçiştirirsem ”hafif” olur diye düşündüm.
Köşemde yazmalıyım dedim.
***
Eh, hadi bakalım…
***
Yüz yıl önceden gelen çok ”şanlı” bi bayrağı yüz yıl sonranın kuşaklarına devredebilme amacıyla kurulmuş bulunan BilgiYurdu’muz, edebiyattan-fotoğraftan-sinemadan7-tarımdan sonra bu sefer de ”müzik” ile sahne aldı.
Bilgi Yurdu Türk Halk Müziği Korosu, 2.Mart. 2022 Çarşamba gecesi, Üniversitemiz Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda ilk konserini verdi.
Koroyu, Can Akengin Bilgi Yurdu Derneği Müzik Bölümü Başkanı, sevgili kardeşim Tan Türker başarıyla-ustalıkla yönetti.
***
İçlerimizde tatlı bi yorgunluk, yüreklerimizde eşsiz bi mutluluk ve ruhumuzda keyfine doyulmaz bi mahmurluk bırakan etkinliğimiz sonrası, tüm derneğimizi temsilen;
Giresun Valisi Sn. Enver Ünlü’ye, gönderdiği nazik mesajları için…
Giresun Milletvekili Sn. Sabri Öztürk’e, dostluk ve içtenlik yüklü telgrafları için…
Giresun Belediye Başkanı Sn. Aytekin Şenlikoğlu’na, nazik çiçeği ve ilgileri için…
Keşap Belediye Başkanı Sn. Mehmet Emür’e, sımsıcak çiçeği ve dostlukları için…
Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can’a, yakın alaka ve dayanışmaları için…
Minnet ve teşekkürlerimi arz ediyorum
***
İmecemize damga vurmuş pekçok değerli ismi de mutlaka anmalıyım bu yazıda. Her zaman, her yerde, her koşulda, her biçimde yanımızda duran;
CHP Giresun İl Başkanı Sn. Fikri Bilge,
İyi Parti Giresun İl Başkanı Sn. A.Kadir Eroğlu,
Giresun Eski Milletvekili Sn. Bülent Bektaşoğlu,
Giresun Eski Belediye Sn. Başkanı Kerim Aksu,
Sağ olsunlar, var olsunlar.
***
Bu saygıdeğer liste öylesi uzun ki, birini bile unutup pot kırmaktan korkarak devam edeyim;
Belediye Başkan Yardımcısı Sn. Osman Öden’e, yıllar boyu hiç tükenmeyen dostluğu için…
Devlet Konservatuarı Müdür Yardımcısı. Sn. Serdar Özdoğan’a, unutulmaz emekleri için…
İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci’ye, kuruluş günümüzden bu yana süregelen destekleri için…
Tarım İl Müdürlüğü’nün çok kıymetli yöneticilerine, hep aramızda oldukları için…
Onursal Başkanlığını annemin yaptığı, benim de doğduğum günden beri ellerinde büyüdüğüm Yardım Sevenler Derneği camiasına ve özellikle sevgili başkanları Sn. Canan Dervişoğlu’na, gecemizi onurlandırdıkları için…
Giresun Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Sn. Ümmühan Özgül’e, Şube Müdürü Sn. Hilal Ayhan’a, paha biçilemez özverileri için…
Değerli Akademisyen Sn Kamil Patan’a, kültüre-sanata adanmış o güzel hayatı için…
Giresun Üniversitesi Kültürel Faaliyetler Topluluğu (KÜFAT) üyesi genç öğrenci kardeşlerimize, Bilgi Yurdu’na duydukları sevgi ve bağlılık için…
Dünyadaki en güzel sözcükler ne ise, onlarla teşekkür ediyorum.
***
Derneğimiz Onursal Başkanı Sn. Aynur Hancıoğlu’na,
Konserimizin sunumunu yapan zarifler zarifi Sn. Canan Piri’ye,
Her başarımızın gizli kahramanları, Bilgi Yurdu’nun ”firts leydileri” Olcay Kol ve Canan Beleş Türker’e,
Arı gibi çalışıp, bize neredeyse hiçbi ayrıntı bırakmayan sevgili dost Aşkın Toka’ya ve değerli eşine,
Gazetemiz Yeşilgiresun başta olmak üzere, konserimiz öncesi ve sonrası bizlerden söz eden değerli Giresun Basınına,
Çiçekçimizden terzimize, yemek tedarikçimizden salon görevlisi kardeşlerimize,
Katılımlarıyla bizleri taçlandıran tüm dostlarımıza,
Gönül dolusu şükranlarımı sunuyorum.
***
Bilerek en sona bıraktım;
Hepsi birbirinden kıymetli sazende ve hanendelerimize…
Böyle muhteşem bi ”aile” oluşturan, Giresun’un Beyefendisi Tan Türker kardeşime…
Can Akengin Bilgi Yurdu Derneği Yönetim Kurulu Üyesi can dostlarıma…
Çok ama çok teşekkür ediyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygusal anlamda dengeli bir gün geçirebilirsiniz. İş hayatınızda planlarınızı daha iyi organize etmek için fırsatlar karşınıza çıkabilir. Kendinizi ifade etme konusunda daha rahat olacak ve iletişim becerilerinizi ön plana çıkaracaksınız. Özellikle kararlarınızı verirken içgüdülerinize güvenmelisiniz. Aşk hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün sizi bekliyor olabilir. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, sosyal çevrenizle iletişiminiz güçlü olacak ve grup etkinliklerine katılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Fikir alışverişi yapmak ve yeni insanlarla tanışmak için harika bir gün olabilir. Ancak, ani kararlar vermeden önce dikkatli düşünmekte fayda var. İçsel enerjinizi dengelemek için yoga veya meditasyon gibi rahatlatıcı aktivitelere yönelebilirsiniz. Unutmayın, kendinize zaman ayırmak da önemli!

BAŞAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Başak burcu insanları için ilişkilerinizde biraz daha esnek olmanız gerekebilir. Karşı tarafın bakış açısını anlamak için empati yapmaya çalışın. Ayrıca bugün kendinize zaman ayırarak iç huzurunuzu yeniden sağlayabilirsiniz. Kendinizi tanımak ve keşfetmek için ideal bir gün olabilir. Ufak tefek sağlık sorunlarına dikkat etmek ve sağlıklı beslenmeye özen göstermek de faydalı olacaktır.

TERAZİ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Terazi burcundaki insanlar için ilişkilerinde daha dengeli ve adil olmaları gerekebilir. Bugün karşılaşacakları her türlü durumu objektif bir şekilde değerlendirmeleri önemli olabilir. Ayrıca bugün yeni insanlarla tanışmak, sosyal etkinliklere katılmak ve iletişimi güçlendirmek için uygun bir zaman olabilir. Sevdikleriyle arasındaki iletişimi güçlendirmek adına anlayışlı ve sabırlı olmaları gerekebilir. Hayatın tadını çıkarmak ve keyifli vakit geçirmek için bugünü daha pozitif bir şekilde değerlendirebilirler. Umarım bu bilgiler size yardımcı olmuştur!

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İçsel dünyanıza yönelmek ve duygularınızı anlamak için zaman ayırmak iyi olabilir. İletişimde bazı karmaşalar yaşanabilir, bu nedenle açık ve net olmaya özen göstermek önemli olacaktır. Bugün, kendi içsel sorgulamalarınızı yapabilir ve eski konularla yüzleşebilirsiniz. Sabırlı olmak ve karar verirken dikkatli düşünmek faydalı olacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM