ÇILGIN MACERA!!!!

ÇILGIN MACERA!!!!

yağışlı-rüzgarlı bi gün idi.. şemsiye sevmeyen bi ”kahraman” olarak, saçak altı-tente altı falan, bi yerlere sığınarak anca inebiliyordum gazi caddesi’nden aşşaa..
iyice abartmış olmalıydım..
artık ne kadar yakınından geçmişim ki bi tavuk dönercinin, usta’nın döner bıçağının ucu sağ kulak mememe değip, kanatmıştı..
”dünyada bitek benim başıma gelebilen olaylar” başlıklı yazı serimin en ”nadide” halkası oluşmuştu böylece..
unuttum, gaç yıl evvel idi..
pireler tellal idi..
****
devamı da vardı tabi.. hemen bitmez kahramanların maceraları.. bilirsiniz kulak memesi, insan bedeninin belki de en ”kanlı” bölümüdür.. saatlerce durmamıştı o minik çiziğin kanı..
farkında olmadan; anneme 5 çayına gitmiştim o akşam.. lacivert montumu giyinmiştim.. montun sağ omuzu hep kan lekesi olmuş’muş meğer..
daha içeri girer girmez görüp delirdi anam.. harbiden de lacivert üzeri kırmızı kan lekesi bi acayip dehşetli görünüyordu.. domdom kurşunu ile mitralyöz mermisi arası bişi yemiş gibiydim aynen..
-”anne salça o, film hilesi” dedimse de ikna olmadıydı annem..
Allah’tan misafir teyzelerim filan vardı, kaynayıp gittim arada.. yoksa annemin çağırdığı bi ambülansla o geceyi yoğun bakımda geçirecektim..
özetle;
-”gız ayten, valla bişisi yok” dedilerdi gulaama bakıp bakıp, var olsunlar goncay teyzem, zehra teyzem, gülser teyzem, seçkin teyzem, aysın teyzem..
unuttum, gaç yıl evvel idi..
develer berber idi..
****
biz kahraman gısmısı işte her an böylesi bi tehlikeyle burun buruna yaşarız arkadaşlar!!!!
daha bu sabah.. gazipaşa ilkokulu ön avlusu.. maç yapan veletler.. grafikerimize gider iken durakalıp, elbette pür dikkat maçı izleyen ben..
başıma gelecek var imiş!!
****
bi herif kızdı çocuklara, toplarını tekmeledi.. ”gidin başka yerde oynayın” diye bağırdı.. birine çarpacak topunuz diyerekten vurgu yaptı aklınca..
haberi yoktu ki.. malkoçoğlu kara gürsel de oralardaydı..
-”sana ne yahu.. bu avluda 80 yıldır top oynanıyo, ne zararı var, hem sen kimsin yaa” diye çıkıştı adama..
sonra dönüp çocuklara;
-”oynayın oolum, hiçbi yere gitmek yok, korkmayın ben buradayım” dedi..
maç devam etti haliyle..
****
bu arada gol olup kaleye giren bi top, arkadan geçmekte olan bi kadına çarpmasın mı??
adam, kara gürsel’e pis pis bakmasın mı?
kadın kibarca, ”çocuklar dikkatli olun” demesin mi?
kaleci velet, ”ama teyze, burası kale, sen de arkadan geçmeseydin” demesin mi??
koskoca malkoçoğlu kara gürsel kaleciyi haklı bulup gülümsemesin, aferin diye onaylamasın mı?
adam, çekip gitmesin mi?
eh yani!
****
bakın ne diyecem?
havalar bi tuhaf da hani, yapraklar hep erkenden sarardı ya hani, bu doğanın dengesi açısından büyük bi tehlikeymiş ya hani?
korkmayın la!! hiç alakası yok!!
yok sıcaklar erken geldi, yok kış gelmedi, yok yaz da olmadı zaten, yok meyveler hep yanacak da.. bırakın palavrayı nereden biliyonuz?
bu olağanüstü düzen böyle tırışkadan güncel işlerle bozulur mu sanırsınız?
giresun’da 100 çiçek erkenden açmışsa, lisbon’da 100 böcek erkenden ölmüştür misal, size ne?
Allah’ın işine garışmayın..
****
hem baklava desenli ev’imi okumadınız mı daha?
15 yıl oldu nerdeyse yazalı..
giresun erkeği gri hırkasını giyer ve doğanın bozulan dengesini düzeltir..
okul avlusundaki o hıyarın hemen arkasında, olaylardan tamamen bağımsız gri hırkalı bi amca var idi.. bi denge unsuru olarak duruyordu gezegenimize dair..
korkmayın kardeşlerim..
gri hırkalı amcalar henüz tamamen ölmedi..

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün özellikle iletişim konularında başarılı olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmalar yapabilir, projelerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Karşınızdaki insanlarla açık ve net iletişim kurmaya özen gösterin ve sorumluluklarınızı yerine getirirken hızlı ve kararlı adımlar atın. Ayrıca bugün içinizdeki enerjiyi harekete geçirici aktivitelere yönlendirmek size iyi gelebilir. Her zamankinden daha cesur ve girişken olun, kendinize olan güveninizi arttırın.

BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcunu bekleyen sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etme konusunda daha cesur olmalı ve iç sesinizi dinlemelisiniz. İş hayatında yeni fırsatlarla karşılaşabilir, farklı projelere adım atabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi artırarak, bugünü en verimli şekilde geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle de daha fazla vakit geçirmeye özen gösterin. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM