Çıldır Gölü’nde TuncelKurtiz’in Anısına Kardan Beyaz Perde ve Heykel Yapıldı

Çıldır Gölü’nde TuncelKurtiz’in Anısına Kardan Beyaz Perde ve Heykel Yapıldı

Yönetmen Reis Çelik, Tuncel Kurtiz ile olan hayalini gerçekleştirdiklerini anlattı. ‘Kardan Beyaz Perdede Film Festivali’ni düzenleyen Çelik, Kurtiz’in bir heykelini de perdenin yanına yaptırdı.

Çıldır Gölü’nde Tuncel Kurtiz anısına ‘Kardan Beyaz Perdede Film Festivali’ düzenleniyor. 2 Mart’ta başlayacak film festivali için 2 metre yüksekliğinde kardan perde ve hemen yanına da 9 yıl önce vefat eden oyuncu, yönetmen, yapımcı ve senarist Kurtiz’in heykeli yapıldı.

Çıldır Gölü'nde Tuncel Kurtiz'in anısına kardan beyaz perde ve heykel yapıldı - Sayfa 2

Yönetmen Reis Çelik, “Tuncel Kurtiz ile burada bizim bir ahdımız vardı. ‘Kardan Beyaz Perdede Film Festivali’ yapmak istemiştik. Tuncer Ağabey ile kurduğumuz hayali, Çıldır Gölü’nde gerçekleştireceğiz” dedi.

Çıldır Gölü'nde Tuncel Kurtiz'in anısına kardan beyaz perde ve heykel yapıldı - Sayfa 3

Kafkas Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğretim görevlisi Uğur Özen ve ekibi tarafından hazırlanan kardan beyaz perdede Ardahan ve Kars bölgesinde çekilen sinema filmleri oynatılacak.

Çıldır Gölü'nde Tuncel Kurtiz'in anısına kardan beyaz perde ve heykel yapıldı - Sayfa 4

Kurtiz, Çıldır Gölü’nde 2003 yılında, Reis Çelik yönetmenliğinde çekilen ‘İnat Hikayeleri’ adlı filmde rol almıştı.

Çıldır Gölü'nde Tuncel Kurtiz'in anısına kardan beyaz perde ve heykel yapıldı - Sayfa 5

Tuncel Kurtiz’in hayalini gerçekleştirecekleri için çok mutlu olduğunu söyleyen Reis Çelik, “Tuncel Kurtiz ile burada bizim bir ahdımız vardı. 2003 yılında burada ‘İnat Hikayeleri’ filmini çekmiştik. Doğaçlama bir film yapmıştık ve galasını da kardan perdede oynatmıştık. O zaman dünyada bir ilki gerçekleştirip, ‘Kardan Beyaz Perdede Film Festivali’ yapmak istemiştik ama bölgenin şartları uygun olmadığından gerçekleştirememiştik.” dedi.

Çıldır Gölü'nde Tuncel Kurtiz'in anısına kardan beyaz perde ve heykel yapıldı - Sayfa 6

Çelik, “Şimdi Tuncer Ağabeyimizle kurduğumuz bu hayali gerçekleştirmek için Çıldır Gölü’ne geldik. Bu sene bu festivalin ilkini yapıp, gelecek yıl uluslararası bir festival olarak sürdüreceğiz. Devamında Ardahan’da Kura Nehri’nin üzerinde kardan beyaz perde kurarak bir film festivali yapacağız” diye konuştu.

Kaynak: https://www.gazeteduvar.com.tr/cildir-golunde-tuncel-kurtizin-anisina-kardan-beyaz-perde-ve-heykel-yapildi-galeri-1554942?p=6

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Merhaba! Bugün Oğlak burcunu bekleyen enerjiler, iş hayatında başarılı olmak için uygun bir zaman olabilir. Sabırlı ve kararlı yaklaşımlarınız sayesinde hedeflerinize daha da yaklaşabilirsiniz. Ayrıca duygusal konularda da daha dengeli bir tutum sergileyerek ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin, bugün kendinizi şımartacak aktiviteler yaparak stresinizi azaltabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47