ÇİÇEĞİ BURNUNDA BİR OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİYİM

ÇİÇEĞİ BURNUNDA BİR OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİYİM

Güzel bir haber, sizinle paylaşmak istedim. Yeni yıla girerken bu tür haberleri sizlerle paylaşmak beni mutlu ediyor.
***
Hocam merhabalar , yeni çıkan “Evlenmeden Önce” kitabınızı dört gözle bekliyordum. Hemen aldım ve iki günde bitirdim. 23 yaşında ve nişanlı bir bayan olarak bu kitaba aşık olduğumu söylesem inanın abartmış olmam. Keyifle okudum; hatta öyle keyifle okudum ki iş çıkışı hemen kitabımı kaptım ve deniz kenarına gittim, kahvemi yudumlarken, kitabınızı okumak keyfime keyif kattı.
Akşam nişanlıma anlattım kitabınızı. Kendisi gerek iş yoğunluğu gerekse pek kitap okuma alışkanlığı olmadığından çok arası yoktur kitaplarla. Ama ilişkimiz üzerine çok sohbet ederiz, evlilikten beklentilerimizi kaygılarımızı sık sık konuşup tartıştığımız olmuştur.
Akşam benim “Evlenmeden Önce” kitabını anlatışımı öyle hevesli ve heyecanlı bulmuş olacak ki “Aşkım bu kitabı söz veriyorum ben de okuyacağım, söz veriyorum okuyacağım. Ama başka kitap okumam, ısrar etme :)” dedi. Oysa ben ona oku bile demedim. Kendisi heveslendi ve farkında bile değildi:)
Çiçeği burnunda bir okul öncesi öğretmeniyim.Nişanlım lise mezunu, ticaretle uğraşıyor . Hem kendimi hem nişanlımı gerek ‘Biz’ olarak gerekse ‘anne-baba’ olarak geliştirmek istiyorum. Okumak istiyorum hocam daha çok okumak gelişeceğime inanarak okumak… Kaleminize, yüreğinize, emeğinize sağlık hocam.
Sayenizde nişanlım ile bir kitap üzerine oturup sohbet edeceğiz. Bunun mutluluğu paha biçilemez 😊
***
Düşünüyorum, ne kadar önemli iki alandan söz ediyor bu mektup: (1) Karı koca olarak BİZ olabilmek ve (2) Geliştiren anne baba olabilmek. “Evlenmeden Önce” kitabını tam da bu ilk amaç için yazmıştım. Kitabın doğru insanların eline ulaştığını duymaktan büyük mutluluk duyuyorum. Kargo adresini istedim ve ona “Geliştiren Anne Baba” kitabımı adına imzalı olarak gönderdim. Bir ailede doğan çocuğun mutluluğundan sadece o anne baba değil, kademe kademe tüm toplum sorumludur, diye düşünüyorum. Buradan geleceğin bu genç çiftine selam ve sevgilerimi yolluyorum.
Okuduğunuz ve paylaştığınız için sizlere de teşekkürler, selamlar.
(Doğan Cüceloğlu / 30 Aralık 2017)
Bir çiçek ve şunu diyen bir yazı 'ÇİÇEĞİ BURNUNDA BİR OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENİYİM' görseli olabilir
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Merhaba! Bugün Oğlak burcunu bekleyen enerjiler, iş hayatında başarılı olmak için uygun bir zaman olabilir. Sabırlı ve kararlı yaklaşımlarınız sayesinde hedeflerinize daha da yaklaşabilirsiniz. Ayrıca duygusal konularda da daha dengeli bir tutum sergileyerek ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin, bugün kendinizi şımartacak aktiviteler yaparak stresinizi azaltabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47