Bir İnterpol kahramanı: Komiser Yiğit

Bir İnterpol kahramanı: Komiser Yiğit

 

 

Bir İnterpol kahramanı: Komiser Yiğit

İnterpol deyince akla kırmızı bülten, en çok arananlar geliyor. İnterpol görevlilerinin hayatlarının gizemli olduğu düşünülüyor. Ancak İnterpol Daire Başkanı Lütfi Çiçek “Komiser Yiğit-Bir Kırmızı Bülten Hikayesi” romanında bu yargıyı değiştiriyor.

Yunus Emre Gözde

Gençlik yıllarında şiir yazmaya başladığında nereden bilebilirdi İnterpol’ün en tepesindeki isim olacağını yahut bu görevi sayesindeki birikimiyle bir de roman yazacağını.

Şöyle diyordu yeni çıkan Komiser Yiğit-Bir Kırmızı Bülten Hikayesi kitabının başlarında: Yıllar ay gibi, aylar gün gibi, günler de su gibi geçiyor… Türkiye İnterpol Daire Başkanı Lütfi Çiçek, su gibi akıp giden zamanı kitabında tekrar yaşatıyor, kurgusuyla okuyucuyu defalarca zirveye çıkartıp, ardından aşağılara indiriyor.

Roman, kırmızı bültenle aranan bir mafya babasının kızına aşık olan İnterpol’de görevli Komiser Yiğit’in başından geçen aksiyon dolu olayları ele alıyor. Komiser Yiğit’in ülkesi ile aşkı arasında seçim yapmak zorunda kaldığı eserin final bölümünde okuyucuyu büyük bir sürpriz bekliyor.

Elbette böyle bir romanda yazarın hayatından izlerin olmaması imkansız. Biz de bunu sorduk. Çiçek, “Kitabı okuyanlar benden bir parça bulacak” diyor ama kitabın girişinde “Romandaki karakter ve olaylar tamamen hayal ürünüdür” yazdığının da altını çiziyor.

 

Türkiye İnterpol Daire Başkanı Lütfi Çiçek

[Türkiye İnterpol Daire Başkanı Lütfi Çiçek]

 

 

Uluslararası operasyonlara imza attı

Filmleri aratmayan uluslararası operasyonlara imza atan, büyük suç örgütlerinin liderlerini yurtdışından Türkiye’ye getiren Lütfi Çiçek, edebiyata düşkünlüğü ve yatkınlığını Aşık Veysel’in de memleketi Sivaslı olmasına bağlıyor ve ekliyor: “Tabii bunlarda çocukluktan itibaren okuduğum kitapların çok büyük katkısı var.”

Suçlularla, kaçakçılarla uğraşan polislerin edebiyat alanında da başarılı olabileceğinin altını çizen Çiçek, şunları söylüyor:

“Herkesçe malum polisliğin soğuk bir yüzü var. Ama bu üniformanın altında insan var neticede. Bir vatandaş var, bir baba var, bir eş var, bir evlat var. Ben ilk şiir kitabımı yazdım, adı “Çiçeğin Dilinden”. Herkes şaşırdı. Bu kadar işin içinde, bu kadar suçlular, tacizciler, hırsızlarla mücadele ederken nasıl bir duygu yoğunluğu, nasıl bir motivasyon buluyorsun da bu şiirleri yazıyorsun diye… Üniformayı çıkarttığımızda neticede bir insanız.”

Çiçek, Komiser Yiğit’in devam niteliğinde ikinci romanının çıkacağı müjdesini de okurlarına veriyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün kendinize daha çok zaman ayırmanız gerekebilir. İçsel dünyanıza yönelerek duygularınızı dengelemeniz ve ruhunuzu beslemeniz önemli olabilir. Kendinizi dinlediğinizde daha sağlıklı kararlar alabilirsiniz. İletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir, ani tepkiler vermekten kaçının. Sevdiklerinizle özel anlar yaşamak için fırsatlar olabilir, bu fırsatları değerlendirmek keyifli olacaktır.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygusal yönden biraz hassas olabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişimde daha dikkatli olmanız gerekebilir. Kendinize zaman ayırarak huzurlu bir gün geçirebilir, içsel dengeyi sağlayabilirsiniz. Maddi konularda ise dikkatli olmalı ve gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. Sağlık açısından da kendinize özen göstermeyi ihmal etmemelisiniz. Enerjinizi doğru kullanarak verimli bir gün geçirebilirsiniz. Umarım bu yorum size yardımcı olur.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcu için duygusal olarak kararsız hissedebilirsiniz. İçsel çelişkiler yaşayabilir ve karar vermede zorlanabilirsiniz. Önemli olan, kendinize zaman tanımak ve duygularınızı netleştirmek için içsel bir yolculuğa çıkmak olabilir. Bu süreci keyifle deneyimleyerek kendinizi daha sağlam temellere oturtabilirsiniz. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin ve iç sesinizi dinlemeyi unutmayın. Bugünün enerjisi, kendinizi daha iyi anlamanızı ve duygusal dengeyi bulmanızı destekliyor.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, Aslan burcundaki insanlar aktif ve enerjik olacaklar. İletişim becerileriniz bugün ön planda olacak ve başkalarıyla olan etkileşimlerinizde başarılı olacaksınız. Duygusal ilişkilerinizde tutkulu ve romantik bir hava hakim olabilir. Kendinize zaman ayırarak, yaratıcı ve sanatsal aktivitelere katılabilirsiniz. Fiziksel olarak da aktif olmanız bugün sizin için faydalı olacaktır. Uzun vadeli hedeflerinizi gözden geçirmek ve planlarınızı revize etmek için bugün uygun bir gün olabilir. Ayrıca içsel gücünüzü keşfetmek ve kendinizi ifade etmek için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizi ilerletirken detaylara önem vermeniz gerekebilir, Başak burcu. Sabırlı olun ve özverili çalışmalarınızın karşılığını daha sonra alacağınızı unutmayın. Enerjinizi olumlu ve yapıcı bir şekilde kullanarak sizi hedeflerinize bir adım daha yaklaştıracak fırsatları değerlendirin. İletişim konusunda da açık ve net olmaya özen gösterin. Hayatınızda olumlu değişiklikler yapmak için bugün ideal bir gün olabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Terazi burcu için iletişim konularına odaklanabileceğiniz, sosyal çevrenizle etkili iletişim kurabileceğiniz bir gün olabilir. Bugün duygusal dengeyi sağlamak ve ilişkilerde uyumu korumak önemli olacak. İçinizdeki duyguları net bir şekilde ifade ederek karşılıklı anlayışı destekleyebilirsiniz. Kendinize ve çevrenize karşı dürüst ve adil olmak, bugünün anahtarı olacaktır. Uyum ve dengeyi koruyarak alacağınız kararlar sizi olumlu şekilde ileriye taşıyabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Akrep burcu için sıradan bir gün olabilir. İş hayatında kararlı ve odaklı olmanız gerekebilir. Duygusal anlamda ise kendinize zaman ayırmak ve içsel dengeyi sağlamak önemli olabilir. İletişimde daha anlayışlı ve sabırlı olmak, ilişkilerinizde daha sağlam temeller oluşturmanıza yardımcı olabilir. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın ve bugünü olabildiğince pozitif ve huzurlu geçirmeye özen gösterin.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, iş hayatınızda odaklanmanız gereken bazı konular olabilir. Kendinize güveniniz ve kararlılığınız sayesinde hedeflerinize daha sağlam adımlarla ilerleyebilirsiniz. Fakat, ani kararlar almaktan kaçınmak ve detaylara dikkat etmek önemli olacaktır. Duygusal anlamda ise, çevrenizdeki insanlara karşı daha anlayışlı ve sabırlı olmaya özen göstermeniz gerekebilir. Kişisel ilişkilerinizde anlayışınız ile iletişimi güçlendirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM