BİKAÇ GIZA BİRDEN BENZEYEN GIZ VE KİMDEN SELAM GETİRDİĞİ BÜYÜK Bİ SIR OLARAK HALEN DURAN ADAM

BİKAÇ GIZA BİRDEN BENZEYEN GIZ VE KİMDEN SELAM GETİRDİĞİ BÜYÜK Bİ SIR OLARAK HALEN DURAN ADAM

yolda raslaştık..
lüzumsuz muhabbetlerden bunalmış bi ruh haaliyle, bi kadim dostumun kafesine, gafamı dinlemeye gidiyodum epey zaman önce.. tam da görmemişim gerçi, boynuma sarılıp da beni şöyle bi guvvetlice sıktığında farkeyledim o’nu..
-‘’ooo gürsel müdürüm, nasılsınız, nerelerdesiniz, çiğse nasıl, olcay ablam napıyo’’..
-‘’iyiyim be yasemin, sağol gızım.. herkes bildiğin gibi.. bi bebeğimiz daha oldu, o da kız, başka da bi değüşüklük yok’’..
-‘’a, öyle mi müdürüm.. Allah analı babalı büyütsün’’..
-‘’amin, sağol canım’’..
bi müddet daha ayaküstü gonuşuklarda bulunduk.. havadan-sudan, eski günlerden.. yöneticiliğini yaptığım bi alışveriş merkezi’nde asistanım idi yasemin.. dünya ahret asistanım olsun, pek severim, iyi bi kardeşimdir..
yeni telefonlarımızı kayıt ettik garşılıklı, eşime selam söyledi, kızlarımı öptü falan.. ben de o’na; ‘’gendine iyi bak’’ dedim en sevecen sesimle..
bikez daha büyük bi şiddetle gucaklaşıp ayrıldık..
-‘’yasemin’in çok selamı var’’ dedim, eve geldiğimde eşime..
sevindi..
****
iki üç gün sonra bi telefon geldi, yine yolda yürüyom..
hiç tanımadığım bi numara..
-‘’alo gürsel abi, yasemin ben, epeydir göremiyom seni, düğün davetiyemi verecem de, nereye bırakiyim abi’’..
hiç pot gırmadım tabii..
ama? Allah Allah? nasıl olur ulan, daha yeni görüşmedik mi biz geçen? oysa hiç de öyle diğilidi sesinin tonu?
-‘’o gız yasemin diğilmiş’’ dedim, eve geldiğimde eşime..
üzüldü..
****
ertesi hafta aynı gıza yine rasladım bi mağazada..
bu kez uzaktan belli belirsiz bi gülümsemeyle selamlaştık.. nasıl olsa daha yeni gonuştuk diye, bi selam yeter havasındayız..
aklım başıma geldi birden, jeton düşmesi denen olgu bu olsa gerek.. içimden;
-‘’ahh be apocum, ne yasemin’i, ne salak adamsın, melike ulan bu gız, müdürlüğünü yaptığın bi süpermarkette muhasabe şefiydi’’..
Allahtan mekanlar ve ortak dostlar hemen hemen aynı.. fazla rezil olmamışım melike’ye..
-‘’o gız melike’ymiş meğer’’ dedim, eve geldiğimde eşime..
sevindi..
****
melike mesaj atmış feysbuktan..
-‘’sevgili müdürüm, sizi çoktandır görmedim.. giresun’da mısınız.. bendeki numaranız değişmiş, beni bi zahmet arayabilir misiniz.. carrefour’la ilgili bi ricam olacak, bölge müdürü arkadaşınızmış’’..
Allah Allah? nasıl yani yahu?
evdeydim zaten o mesaj geldiğinde.. eşimi yanıma çağırdım..
-‘’o gız melike diğilmiş’’..
üzüldü..
****
dolmuştayım, yakın bi zaman evvel.. omuzuma bi el dokundu..
-‘’gürsel bey, şu paramı uzatabilir misiniz’’..
kafamı geri çevirdim.. amanin.. bi yaşına daha girmek bu olsa gerek.. bi yandan parayı uzatıyom, bi yandan gendi gendime söyleniyom;
-‘’yaa nasıl da bunu yasemin sandım.. hadi onu geçtik, bi de melike’ye benzettim.. filiz ulan bu.. bak şimdi sen, iyice kepaze oldum’’..
iki aylığına kurucu müdürlük görevini üstlendiğim bi işyerinde kasiyer idi filiz.. sizden kasiyer olmasın, fevgalade temiz bi gızdı.. inerken;
-‘’olcay ablam’a selam söyleyin, çok özledim o’nu’’ dedi araçtan ineriken..
-‘’o gız filiz’miş, nihayet çözdüm işi’’ dedim, eve geldiğimde eşime..
sevindi..
****
sevgilisiyle çay içmeye geldi filiz işyerime..
iki gün mü ne oluyo..
-‘’müdürüm sizin bizdeki yeriniz apayrı, bi ziyaretinize geleyim dedim.. aylar oldu görüşmeyeli tanıştırıyim, bu erkek arkadaşım aamet’’..
-‘’memnun oldum aamet’’..
ama? memnun olmasına memnunum tabii de, bu ne iştir yahu? Allah Allah?
-‘’ o gız filiz diğilmiş’’ dedim, eve geldiğimde eşime..
delirdi..
(canım olcay’ımla unutulmaz anılardan / 2012)
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun enerjisi yüksek olacak ve kendinizi daha hevesli ve motive hissedeceksiniz. Kendinizi ifade etme konusunda başarılı olabilir ve yeni fikirler ortaya koyabilirsiniz. Ancak sabırsızlık huyunuz bugün sizi zorlayabilir, dikkat etmenizde fayda var. İlişkilerinizde tutkulu ve cesur davranabilirsiniz, ancak karşı tarafın duygularını da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Bugün kendinize zaman ayırarak spor yapmak veya meditasyon gibi aktivitelerle stresinizi azaltabilirsiniz. Haydi, harekete geçme vakti! Umarım güzel bir gün geçirirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için keyifli ve huzurlu bir gün olabilir. İş hayatında başarılı adımlar atabilir, ilişkilerde uyumlu ve anlayışlı olabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve pozitif düşüncelerle günü geçirmek size iyi gelebilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal açıdan hassas olabilir ve kendinizi daha içsel hissedebilirsiniz. İçsel dünyanıza odaklanarak kendinizi keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ailenizle ilgili konularda duygusal destek alabilir ve onlarla olan bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruhsal anlamda yenilenme ve huzur bulma şansınız var. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi arttırmak, duygusal anlamda daha tatmin edici bir gün geçirmenize yardımcı olabilir. Enerjinizi bölüştürmek yerine daha çok içsel deneyimlere odaklanabilirsiniz. Ayın size getirdiği duygusal dengeyi yakalayarak zihinsel ve ruhsal olarak dengeli bir gün geçirebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Aslan burcu için keyifli ve hareketli bir gün olabilir. İletişim becerilerinizin ön plana çıkacağı bir gün geçirebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde daha anlayışlı ve açık olmak size fayda sağlayabilir. Kendinize zaman ayırarak hobilerinizle uğraşabilir ve keyifli aktiviteler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kariyerinizle ilgili konularda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ufak tefek aksilikler olabilir ancak olumlu enerjinizi koruyarak bunların üstesinden gelebilirsiniz. Bugünün tadını çıkarın!

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi detaylara vermeniz gerekebilir. Planlarınızı gözden geçirmek ve bazı ayarlamalar yapmak iyi olabilir. İş veya okul hayatınızda disiplinli bir şekilde ilerleyerek hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Sağlık konularına da dikkat etmekte fayda var. Bugün, detaylara odaklanarak daha verimli ve başarılı olabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün içsel dengenizi korumaya özen göstermek önemli olacak. Başkalarıyla olan ilişkilerinizde uyum sağlamak ve anlayışlı olmak sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecek. Bugün kendinize zaman ayırarak iç sesinizi dinlemek ve duygularınıza odaklanmak faydalı olabilir. Kararlarınızı verirken mantıklı düşünmeye ve dengeli bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Uzlaşmaya açık olmanız, ilişkilerinizde daha sağlam temellere dayanmanıza yardımcı olabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal bir denge bulmanız gerekebilir. İçsel çatışmalarınızı çözümlemek için zaman ayırmanız gerekebilir. İlişkilerinizde karşınızdakilerle empati kurarak iletişimde olmanız olumlu sonuçlar doğurabilir. Kendinize zaman ayırarak ruhsal denge ve huzur bulabilirsiniz. Enerjinizi olumlu şeylere odaklayarak içsel dengenizi sağlayabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, içsel huzurunuzu korumaya özen göstermelisiniz. Sorumluluklarınızın farkında olmanız olumlu ancak aynı zamanda kendinize de zaman ayırmalısınız. Başkalarının beklentileri ve istekleri çevrenizde dolanabilir ancak kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Duygusal anlamda daha dengeli olmak için kendinize zaman ayırın.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM