Başkentte Yunus Emre özel konseri

Başkentte Yunus Emre özel konseri

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının ve Senfoni Orkestrası’nın Unesco 2021 Yunus Emre Yılı Özel Konseri Ankara Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Ankaralılarla buluşacak.

Başkentte Yunus Emre özel konseri

Türk halk ozanı Yunus Emre’nin yaşamını yitirmesinin 700. ölüm yıldönümünde şiir ve yazılarından hazırlanan ‘Yunus Emre Özel Konseri’, 11 Aralık Cumartesi günü, saat 20.00’de Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ana salonunda Ankaralı sanatseverlerle buluşacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ile Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası ve Şehir Tiyatroları’nın işbirliğiyle yapılacak olan konserde, müziklerin düzenlemesi ve Orkestra Şefliğini Eray İnal, rejisörlüğü ise Murat Atak üstleniyor.

BUGÜNE AKTARILACAK

Konserde, Devlet Opera ve Bale Sanatçıları Nurdan Küçükekmekçi, Tuğçe Oğuzülgen, Emre Akkuş, Mehmet Yılmaz; Kültür Bakanlığı Türk Müziği Sanatçıları Süleyman Yardım ve Tanju Durak’ın yanı sıra Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sanatçıları Özlem Akdoğan, Devrim Ö. Akın ve H. Tolga Tümer görev alacak. Konserde, halk ozanı Yunus Emre’nin yaşam öyküsü ve düşünceleri bugüne aktarılacak, tasavvuf müziği klasik batı müziği enstrümanları ile harmanlanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47