Bambu Tiyatro’nun “Dönemeç” Oyunu Yeniden Sahnede

Bambu Tiyatro’nun “Dönemeç” Oyunu Yeniden Sahnede

Almanyalı Oyun Yazarı Tankred Dorst’un Oyunu Yeniden Sahnede…
Oyun Hakkında:

Bambu Tiyatro tarafından 17 Aralık 2023 tarihinde prömiyerini yapılan “Dönemeç” oyunu, yeniden Ankara seyircisiyle buluşuyor.

Alman dili edebiyatının en önemli edebi ödüllerinden, ” Georg Büchner Prize ” ödülüne sahip olan DORST’un yazdığı, 1960 yılında basılan “Dönemeç” oyunu dilimize 1964 yılında Behçet Necatigil tarafından kazandırılmıştır.

2023/2024 yılında Bambu Tiyatro’nun repertuarına dâhil olan oyun 3.temsiliyle, 19 Şubat Pazartesi günü saat 20.00’de Ankara Yılmaz Güney Sahnesinde tiyatroseverlerle buluşacak.

Oyunun biletleri Biletinial ve Mobilet bilet satış sitelerinden tiyatroseverlere sunulmaktadır.

Oyunun Künyesi:

YAZAN: TANKRED DORST

ÇEVİREN: BEHÇET NECATİGİL

YÖNETEN: ERDİ ERCİYAS-YUNUS BEYDOĞAN

YÖNETMEN YARDIMCISI: FATMANUR İSMAİLÇEBİ

SANAT YÖNETMENİ: OZAN DEMİRCİOĞLU

DRAMATURGİ: BERKE ARBEN ARTUÇ

IŞIK TASARIMI: MURAT ATMIŞ

SAHNE AMİRİ: MURAT YİĞİT

ASİSTAN: KADİR KÖSE

OYUNCULAR

YUNUS BEYDOĞAN

ERDİ ERCİYAS

ALİ OKYAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün iş hayatında çok yönlü düşünebilir, hedeflerinize doğru adımlar atabilirsiniz. Ancak dikkatli olmalı ve kararlarınızı iyi düşünmelisiniz. İletişim konularında sorunlar ortaya çıkabilir, bu yüzden duygularınızı net bir şekilde ifade etmeye çalışın. Kendinize zaman ayırıp dinlenmeyi unutmayın, enerjinizi dengede tutmalısınız. Özel hayatınızda ise romantik bir gün geçirebilirsiniz, sevdiklerinizle keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
CANEVİ

CANEVİ

Şubat 25, 2024, Yorum yok CANEVİ
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47